Deväť životov pána Fúzika

• Česko Já, kocour (viac)

Tom Brand (Kevin Spacey) je závratne úspešný, závratne bohatý a blbec. V snahe postaviť najvyšší mrakodrap na severnej pologuli, je samoľúby miliardár pripravený obetovať čokoľvek. Aj lásku svojej rodiny. Tomov pracovný život ho odcudzil od jeho rodiny. Neváži si oddanú manželku Laru (Jennifer Garner), zanedbáva dospelého syna Davida a ignoruje prosby dcéry Rebeccy o jeho pozornosť. Tá má k 11. narodeninám jediné prianie: chce mačku. Tom sa náhodne ocitne v obchode so zvieratami podivného Felixa Perkinsa (Christopher Walken). Svojrázny majiteľ presne vie, čo Tom potrebuje: veľkého kocúra menom pán Fúzik.
Cestou na dcérinu párty má Tom fatálnu nehodu. Po prebudení zisťuje, že zatiaľ čo jeho telo leží v kóme v nemocnici, jeho myseľ sa ocitá v tele kocúra. Tajomný pán Perkins mu dáva jasné ultimátum: má týždeň na to, aby svojej rodine dokázal, že ju miluje a záleží mu na nich. Inak navždy zostane chlpatým kocúrom. A tak prvýkrát nemá Tom život vo svojich rukách, ale v chlpatých labkách a jeho osud doslova visí na pazúroch. (Magic Box)

M.i.k.e

neškodná rodinná blbina a ve výsledku mnohem menší průser než sem čekal.Samozřejmě je dopředu jasné,že všechno dospěje k nezbytnému prozření,kdy si hlavní (anti)hrdina lecos uvědomí,ale na druhou stranu jsem se zasmál víckrát než u většiny komedií poslední doby.Celkem škoda,že ta kočka vypadá až moc počítačově...60% ()

VanTom

Samolibý Kevin Spacey plus relativně dospělejší vtípky (tedy až na ty vyměšovací) prvních pár desítek minut snad i dávali naději na povedenou rodinnou taškařici (s přepracovaným manželem / otcem v těle kocoura trefně glosujícím prekérní situaci). Jenže to by rychlé "uvědomění&polepšení" nesmělo těžce zajet do kýčovité, 100x viděné, bezradné schematičnosti a komedie do trapné absurdnosti přeplněné záhy se zajídajícím kočičím vřeštěním. ()

venison

I když je lépe se podobně zpracovaný tématům obloukem vyhnout, čekala jsem od filmu obsazeném Kevinem Spaceyem a Christopherem Walkenem přeci jenom něco krapet sofistikovanějšího.. Jedna věc je lidská duše proměněná v kočku a druhá věc je lidská duše proměněná v kočku, která se chová jako podivín.. Myšlenka není příliš špatná, ale celkově pojaté téma mě nepřesvědčilo, že film je vhodný pro děti a mladistvé.. Klasický nízkopodlažní fekální humor aj. ()

applause

I když jsem od tohoto filmu raději moc nečekala, tak to bylo lepší, než jsem čekala. Je to rodinná oddechová komedie na večer. Nejlepší a nejvtipnější je na tom samozřejmě kocour, i když bohužel jde někdy poznat, že je udělaný počítačově. Nejvíc z herců se mi tam líbil Christopher Walken, kterému role sedla. Na oddech doporučuji. ()

Enthu

Narazila jsem na něj v televizi a nakonec jsem se na to i dívala. Přestože jsem nestihla začátek, vůbec mi to nevadilo, protože jsem si ke konci filmu snadno domyslela, co se s ním stalo. Pro mě je to naprosto průměrný film, u kterého mi některé scény přišly slabší a snaha o vtip mi někdy přišla až příliš. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 1. srpna 2016 v Los Angeles. (Varan)
  • Barry Sonnenfeld, který má na kočky silnou alergii, striktně požadoval, aby jeho kočičí hvězdy byly plemeno Sibiřská kočka (toto plemeno je hypoalergenní). (Zdroj: Bioscop)
  • Natáčelo se od 4. května do 24. července 2015 v New Yorku (USA) a Montréalu (Québec, Kanada). (Varan)