Slovník do postele

• Česko Se slovníkem v posteli (viac)
všetky plagáty

Krásná domorodkyně Selima se stává učitelkou jazyka a zároveň konkubínou mladého britského úředníka, který se právě připojil ke zdejšímu oddílu koloniální armády. V žáru džungle přerůstá jejich vztah ve vášeň a zakázanou lásku. Při zjištění následků, jež oběma hrozí za porušení místních tradic, jsou milenci přinuceni se rozejít. Ve chvíli, kdy se mladík po roce vrací se svou novou manželkou, žár vášně opět vzplane a zesílí. Na povrch vystupují tajemství tak hluboká a temná jako sama džungle a její obyvatelé. (oficiálny text distribútora)

viax

Z filmu na mě dýchla atmosféra dovolené, jakou bych někdy chtěla mít. Ovšem nejlíp bez moskytů a hadů. A domorodců, co řežou hlavy. ()

Konev

Jsem velký milovník romantických filmů, ale tohle bylo nějaké slabé, nepřesvědčivé, podobné spíš Pilcherové. Co se mi líbilo byla hudba. A že byla Jessica nahá? Myslím, že měla dablerku, protože nikde nebyla v přímém záběru... ()

Puxxx

Ono je dosť jedno či tu bola Jessica skutočne nahá alebo mala dablerku. Film sa odohráva v čase, keď Commonwealth of Nations sa ešte prestieral na oveľa väčšom kuse zemegule, než je tomu dnes. A mladí koloniálni vojaci-úradníci často chodili na miesta svojho určenia naplnení presvedčením, že idú pomáhať preonačiť domorodcov k obrazu svojmu - čiže lepšiemu. Tak boli vychovávaní a verili tomu. Naučiť sa ich reč mali akosi v popise práce. Toľko k vo viacerých komentároch omieľaných "hodnoteniach" metodiky výuky jazyka. Hugh Dancy toho koloniálneho "ucháňa" zahral úplne presne. I ostatní predstavitelia sadli do prostredia; Bob Hoskins, Brenda Blethyn i Emily Mortimer. No a Jessica Alba bola jednoducho kúzelná. Nechcem preháňať, ale možno to bola jej najlepšia úloha vôbec. Ako by to ani veľmi nehrala. Celé posadené do nádhernej prírody; neviem, či to skutočne točili na Sarawaku, ale výber bol tiež skvelý. Mám originál DVD a už sme si to so ženou pozreli viackrát. Jednoznačne za päť hviezdičiek ()

Sejkorka

Moc pěkný film. Nádherné přírodopisné záběry, poučné i ze zeměpisného/dějepisného hlediska. Občas mě film donutí otevřít Google a prozkoumat, kdo je ten spisovatel, co je to za zemi apod.  Co se týče děje, celkem schematičko, hapyend a tak. Zmíněná pozitiva však převažují. Převelice krásná Jessica Alba, velmi slušné výkony ostatních herců Hugh DancyBob HoskinsEmily Mortimer, ()