Slovník do postele

• Česko Se slovníkem v posteli (viac)
všetky plagáty

Krásná domorodkyně Selima se stává učitelkou jazyka a zároveň konkubínou mladého britského úředníka, který se právě připojil ke zdejšímu oddílu koloniální armády. V žáru džungle přerůstá jejich vztah ve vášeň a zakázanou lásku. Při zjištění následků, jež oběma hrozí za porušení místních tradic, jsou milenci přinuceni se rozejít. Ve chvíli, kdy se mladík po roce vrací se svou novou manželkou, žár vášně opět vzplane a zesílí. Na povrch vystupují tajemství tak hluboká a temná jako sama džungle a její obyvatelé. (oficiálny text distribútora)

pakobylka

Romance, která má zajištěnou všestrannou péči a podporu pečlivého vizážisty, tudíž je kdykoli a bez ohledu na rozmary počasí (či režie) připravená zúročit svůj vzhled před kamerou. Své ideály používá jako zbraň i štít, takže její cestu lemuje snad až příliš mnoho obětí ... které přinášejí ti druzí. Leč její vzpoura je veskrze sympatická - směle hází rukavici nejen všem konvencím, ale i všem výdobytkům, kterými se nekriticky a bez sebemenších výčitek honosí naše pokrytecká, sebestředná civilizace, takže celkový dojem je jednoznačně pozitivní ... 3,5* ()

Pejpr

Prvých 24/36 filmu naprostá hrůza, kromě toho že jsem uslintával nad Jessicou (což by objektivně vůbec nemělo ovlivnit moje hodnocení, ale nebýt jí, tak film minu velkým obloukem). Ke konci, když se náš nemotorný klučina dostal do ouzkejch (žádná Pallas Athena mu na pomoc nepřišla) a začíná se rozhodovat racionálně (zavři oči a mysli na Anglii), se konečně film dostává z odpadu a vyšplhá se na velmi silné 2*. ()

otík

Místy neskutečně hloupé, místy pořádně romantické, místy nedomyšlené (třeba když záporákovi nejdřív roztřískají hodinami hlavu a on na druhý den vesele bez jediné ranky honí hlavního hrdinu po džungli). Na večerní romanťák je tam moc usekaných hlav a hodně mrtvol, na dobrodružný film je to moc romantické. Film s hezkou hudbou, který zůstal někde na půli cesty. ()

Sany33

Veľmi rýchlo zabudnuteľný a pominuteľný film. Vážne! Od začiatku mi ani nie je jasné o čo tam ide. Anglický koloniálny vojak ide medzi domorodcov aby sa naučil ich reč, ktorú nechápem na čo mu je, má to však veľkú výhodu, domorodci uprednostňujú učenie za pomoci slovníka do postele a práve tento typ intímneho slovníka si strihla večne sexi Jessica Alba. Potom sa do nej samozrejme buchne ale rozličné kultúry im nemôžu alebo nechcú dovoliť byť spolu. To čo sa stane potom si domyslíte sami. Ide o jedno veľké klišé a za mňa osobne zvyšuje hodnotenie na priemerné iba nádherné zachytenie prírody a teda výprava. 44% ()

SelfishMan

Nuže dívat se na to dalo a vzhledem k tomu co jsem od toho popisu očekával (nic extra) tak nakonec ani nejsem zklamaný. Co člověk může čekat od romanťáku z džungle o domorodkyni a mladém přivandrovalci? Celá zápletka (sory za předchozí spoiler) to vše až moc podle nějakého učebnicového návodu na romantiku- jediné co přinášelo nového bylo prakticky to prostředí džungle a koncept "školy jazyka hrou". Bod navíc za herce, hlavně Jessica Alba z které se vážně obtížně odtrhávají oči. 60% ()

• Pro davové scény bylo najmuto přes šest set komparzistů. (Terva)