Sweet Home

• Poľsko Ostatni lokator

Alicia (Ingrid García Jonsson) zarezervuje byt v starom paneláku, aby tu oslávila narodeniny svojho priateľa a prichystala mu malú oslavu. Ich plány na romantický večer však prekazí trio nájomných vrahov, ktoré si sem prišlo urobiť svoju prácu. Z oboch sa tak stanú neplánované terče pre zabijakov. (Marceloo)

EvilPhoEniX

Prokleti letošních hororů pokračuje. Od Sweet Home jsem čekal hodně, patřil mezi desítku očekávaných hororů roku a nakonec je to pouze další průměrný,sterilní Home Invasion jako stovky jiných- IMDB Hodnocení 4,7 také nesdílí příliš velká nadšení. Mínusem je dlouhý rozběh, kde i při krásné stopáži 80 minut se 40 minut neděje absolutně nic, poté přichází na scénu Čistič, který si jako jediný zaslouží chválu, ale opět nebyl plně využit. Gore velmi málo, většinou to kazí špatný a rychlý střih, tma anebo klasický out of shot, takže po téhle stránce také neuspokojivé. Napětí a atmosféra v závěrečné třetině jakžtakž funguje, ale po bolestivé první půlce jevíte zkrátka nezájem. Hurá na Summer Camp, který sakra musí být za plnéj kotel! Story 3/10, Atmosféra 5/10, Gore 4/10, Vizuál 6/10, Akce 4/10, Zábavnost 5/10.55% ()

misterz

Slabučké home invasion. Jediné čo potešilo bol solídny vizuál, ale atmosféra a napätie nestáli za veľa. Žiadna dusnota a slabé gore, v tomto smere to chcelo ešte riadne popracovať. Navyše v kritických momentoch sa kamera často odkláňala. Také ploché, nevýrazné, vyslovene len z núdze cnosť. 30/100 ()

kingik

Home Invasion, nad jehož stupiditou, v kombinaci s ironickým vyzněním, se pobavíte. Do domu v Barceloně, který je v havarijním stavu, vnikne za nevlídné deštivé noci trio vrahů v maskách, aby odstranili posledního nájemníka, který zde přebývá. Realitka má s domem svoje obchodní plány, tudíž jí pán v letech překáží. Shodou okolností se ve vybydleném domě, jen na jiném podlaží, nachází milenecký pár, který brzy pocítí přítomnost násilníků. A aby to nebylo málo, záhy se dostaví i jakýsi Likvidátor, vybavený sekerou a tekutým dusíkem, který se vizáží pohybuje mezi comicsovým Banem, porno režisérem Woodmanem a rapperem Rytmusem. Dům je zabedněný, není úniku. Noc o přežití začíná. Film je skrz naskrz napěchován stupidním chováním postav a divit se budete i tomu, proč jsou na penzistu posláni hned tři rabiáti, kudy se měli vlastně dostat po akci z domu, proč milenecký pár vlezl zrovna do domu, který není nijak vábný aj. Film není zrovna exkluzivně natočený. Hned v úvodu umírá ve sprše starší dáma, zřetelně mrká, předpokládám ale, že měla být po smrti. Nedotažených věcí je povícero. Režisér úzce profilovaných snímků Rafa Martínez urputně vše hasí nepolevujícím tempem, atmosféricky ponurým vizuálem, (nepříliš četnými) naturalistickými scénami násilí, ironickým nadhledem a lepou i spolehlivě hrající Ingrid García Jonsson, jejíž konfekce spodního prádla dostane v závěru také prostor. A její závěrečný střet se zabijákem byl rovněž pěkně vyvedený. A do toho se mísí angličtina se španělštinou. Film má nepopiratelně nevypilovaný, od stupidit nedepilovaný scénář, napětí také zrovna nedosahuje vrcholných hodnot, ale ocitnout se v nesprávnou dobu na nesprávném místě má vždy pozitivní ponaučení do budoucna. 7/10 ()

petero

Španielske horory budú vždy zaujímave už len tým, že sú španielske (prostredie, reč, spracovanie) a nie inak je to aj tu. Ale keď to začne srať angličtina, je zle. Najviac mi však vadí, keď ma film nepohltí a ja premýšľam prečo je to tak a nie tak a idiot ako sa chová, s tým mám sympatizovať, a vlamači sú asi úplní hlupáci a ich šéf je hlúpy tiež len je veľký a silný. A skrátka hľadám negatíva a to je zle. ()

pornogrind

Pro mě je tenhle film nečekaným překvapením. A i přes neoriginální zápletku je to hodně podařený Home Invasion. Mínusem je pomalejší rozjezd a né až tak povedený finále. Zabijáci moc rozumu taky nepobrali a jejich chování je naprosto debilní. No ale na tohle jsem si u podobných filmů už zvykl. Naopak hlavní hrdinka si počíná celkem logicky a je vidět, že přemejšlí. Má " větší koule" jak všichni chlapi dohromady. Taky musím pochválit práci kamery kde třeba scéna s padajícím mobilem byla luxusní. Najde se tu i nějaká krev a celkem podařený gore efekty. Ikdyž jich tady moc není. Ale ještě lepší než kamera je hudební ( zvuková ) stránka filmu. To je masakr. V potřebných chvílích dodává scénám ještě větší grády a film tím dělá kurevsky napínavej. I díky 80 minutové stopáži je to pohodová hororová jednohubka. Která si u mě vysloužila slabší 4 hvězdy. ()