V roce 1887 je Texas místem plným násilí, tradic a legend. Prorok Abraham Brant (Woody Harrelson), známý pod přezdívkou Kazatel, má nad obyvateli pohraničního městečka Mount Hermon uhrančivou moc. Příběhy o válce, zabíjení a božskosti ho provázejí na každém kroku. Poblíž městečka odříznutého od okolního světa však začne řeka Rio Grande vyplavovat na břeh řadu mrtvých těl. Bojem vyčerpaný texaský ranger David Kingston (Liam Hemsworth) je proto poslán do Mount Hermon, aby zjistil, kdo má záhadné vraždy na svědomí. Podivným řízením osudu je Abraham tím samým mužem, který Davidovi v dětství zabil tátu v krvavém souboji. Uchvácen a fascinován člověkem, který vzal jeho otci život, přijíždí David se svou krásnou ženou Marisol (Alice Braga) do idylického Mount Hermon. Zatímco je David zmítán mezi literou zákona a objevováním vlastní touhy po pomstě, vyjde najevo, že Abraham, město ani vraždy nejsou ani zdaleka takové, jaké se na první pohled zdají. (HBO Europe)

Karamanlis

Detektívka so správne ťaživou atmosférou, zasadená do obdobia divokého západu, čo znamená, že z času na čas sa k slovu dostanú aj kolty. Liam Hemsworth mi ako spravodlivý texaský ranger, bojujúci s démonmi minulosti sadol, no a Woody Harrelson to je kapitola sama o sebe, tu mi vizážou dokonca nápadne pripomínal zrůdnú ikonku 70 a 80tkových béčkok Michaela Berrymana. ()

kingik

Dobrá zpráva pro ty, kteří čekají zažitá westernová klišé. Tenhle jim dává do značné míry vale a nahlíží na ně až inovativní formou. Vznikl tak téměř sugestivní antiwestern. A ani kladný hrdina a záporný hrdina není tolik schematický. Špatná zpráva pro milovníky dynamiky a tempa, film má zpočátku pomalý ráz, rozjíždí se pozvolna, nedá kolty rychle od sebe jak nadržená ženská nohy, navíc se ještě bije s televizní unylostí. A je zde úkaz Woody Harrelson, který už by měl být dávno oceněn soškou za herectví, přinejmenším tento jeho maniakální náboženský fanatik si říká o uvedení do Síně slávy, neboť je to kreace nevídaná. Ovládá městečko Mount Hermon, kde se pořádají hony na lidské terče, konkrétně mexikáni končí v tamních vodách. Texaský ranger je pověřen guvernérem, aby vše řádně vyšetřil. Je připraven na nejhorší, neboť muže jménem Abraham zná už z raného dětství, kdy jej tento bídák připravil o tátu. Ve filmu ale vůbec nejde o klasickou pomstu. David Kingston na otce prdí, celý příběh má jiný směr, souboje na kolty nahradily souboje na nože, celé to má i netradiční vyústění. Počáteční pasáže nejsou úplně záživné, pak dojde na první konflikt a film si své tempo drží. Když je ve filmu démonický Harrelson, kdo proti němu může mít šanci, aby zaujal stejnou měrou? Nikdo. A přece je Liam Hemsworth ostrý chlapík, který nejde pro ránu daleko. Ještě chci poukázat na Emory Cohena, který je oproti dvěma hvězdným akvizicím málo známým, přesto se jeho nevyzpytatelný záporák neztratil, hrál Harrelsonova syna. Režie Kierana Darcy-Smithe má své vzletné vrcholy, brutální přechody i nudné propady. Je ale cítit evidentní úsilí nenabídnout převařenou látku. Je zde v rámci žánru řada netradičních inovací i postupů. Je to prostě film, který chce být za každou cenu jiný. Moje hodnocení se ustálilo na 7/10. ()

Asia_Power

Datel Woody, coby pošahanej kazatel si to rozdá na sucho do prdele s mladším bráchou Thora v duelu u Mount Heřmanu o titul drsnějšího chlapáka. Obě strany mají svoje pádný důvody, toho druhýho nesnášet skoro jako výběrčího činže nebo samotnýho Babiše. Datel Woody sejmul kdysi dávno NeThorovi tátu, momentálně mu přebral ženu a ještě kosí chudáky mexičany. NeThor zase Datlovi sejme synka, kterej ale stál stejně za vyliž prdel, a jako bonus mu zkurví kosení mexičanů. Takže na jedný straně osamělej fotr, co zabil fotra osamělýmu synu, na druhý straně osamělej syn, co zabil syna osamělýho fotra ééé cože? No prostě se nesnášej.Než na duel dojde, počkáme si asi 100 minut, který mě nijak výrazně nesraly ba naopak se mi na to čučelo celkem dobře. Rozhodně to doporučím JOKEROVI, abych odčinila fópá s Musashim a ten mi to určo rád vrátí a pošle mě s tímhle, lehce se táhnoucím westernem do prdele, ale mně se to prostě líbilo. ()

Gilmour93

Rasistický kazatel, organizující na texaském břehu Rio Grande nelegální lovecké aktivity pro turisty vs. ranger hájící spravedlnost, lidská práva a možnost budoucích Američanů zaměstnat si alespoň nějakého Mexičana za minimální mzdu.. Další z westernů, který původní vzor žánru ozvláštňuje moderními prvky (styl snímání, snaha o hlubší psychologii postav, exploitace, na Divoký západ netradiční téma), ale kvůli klišovitým momentům zůstává ztracen někde na rozcestí. Ten dřevnatější z Hemsworthů překvapivě nepůsobí rušivě (Cordell Walker by z něj měl jistojistě radost), ovšem pořád je to zcela jiný sport, než předvádí pan Harrelson. Oholenou hlavou, dikcí a vůbec postavou samozvaného Boha vymknuvšího se kontrole připomínal plukovníka Kurtze amerického jihozápadu, který v té hrůze už bohužel nestačil odpovědět na hozený kámen chlebem.. ()

Kaka

X-tá variace na to samé. Tedy moderně pojatý western, který ctí archetypální trademarky, zároveň se však snaží moderní koncepcí scénáře o jakési žánrové ozvláštnění/osvěžení. Tzn. Harrelson není klasický vůdce rednecků, ale hlavní duchovní, který má vše ve svém rajónu pod kontrolou, než přijede svérazný a málomluvný ranger Hemsworth. Nepochopení a zbytečnost vedlejčích postav možná trochu tříští film ve své žánrové čistotě, ale finální krvák to podobně jako v Bone Tomahawk, či Salvation vcelku důstojně zachraňuje, ačkoliv samozřějmě klišé nemůže nechybět. ()