Život podľa Václava Havla

(festivalový názov) (TV film)
  • Česko Život podle Václava Havla (viac)

O Václavu Havlovi byly natočeny stovky hodin materiálu, přesto biografický film zachycující celoživotního příběh velkého Evropana doposud chyběl. Pestrý Havlův život – rodinu, dětství, jeho lásky, dramatickou tvorbu a politickou činnost – zachytila v sedmdesátiminutovém dokumentárním filmu režisérka Andrea Sedláčková, která Havla představuje ve všech životních etapách a rolích, mj. jako intelektuálního rebela, milovníka žen a života či obdivovatele undergroundu a rockerů. (oficiálny text distribútora)

štíple

Děkuju Andree Sedláčkové. Je třeba si připomínat, kdo má zásluhu na tom, že žijeme svobodně a jakého prezidenta jsme měli. Zaposloucháme-li se do jeho slov a srovnáme-li hloubku jeho myšlenek a celoživotní motivace, pak srovnání s těmi, kdo reprezentují naši zemi dnes, vyvolává smutek a znechucení. ()

hippyman

Andrea Sedláčková odvedla dobrou práci, jen snad měla přenechat dabing někomu s příjemnějším hlasem a nazvat dokument namísto Život podle Václava Havla " Život Václava Havla", aby bylo zřejmé, že se jedná převážně o biografii, nikoli o filosofická zamyšlení a úvahy Václava Havla o životě. Forma dokumentu je ale přijatelná a velice emotivní. A v dnešní době hulvatizace prezidentského úřadu Miloušem Zemanem by podobné filmy měly z obrazovek otevírat oči (nejen) jeho voličům častěji. 70% ()

Maynard.

Obrovský respekt k tomuhle pánovi! Když vezmu jaký dement tam seděl po něm a další sedí do teď, tak je mi z toho do breku. Takovejhle dokument by se měl pouštět dětem na základce, aby aspoň trochu věděli jak to u nás vypadalo za dob bolševika, páč většinou se tohle ponurý období vůbec neučí. Dokument je doprovázen parádní hudbou a vyprávěný příjemným hlasem. Je tady krásně ukázáno nejen co Václav všechno udělal, ale právě i ty historický okamžiky, který měnily naši zem. Na konci sem brečel jako malej kluk, při pohřbu sem byl fakt dojatej, uplně se mi vybavil den kdy sem se dozvěděl, že Václav umřel. Zrovna sem navždy odešel od bejvalky, takže si tohle asi budu pamatovat navždy :o). Tak jako tak ještě jednou aspoň tímhle způsobem vzdávám holt největšímu muži, kteří kdy seděl na hradě a něco mi říká, že i když tam nebude sedět vepřová hlava, tak to o moc lepší nebude! ()

S.Quentin QUALE

No tady je přepychově nablito, to je moc krásný! Jedná se o nadprůměrně zpracovaný dokument, který obsahuje spoustu zaprášenýho matrošu z videoarchivů. Jako průřezová záležitost plně dostačující dokument o jednom z nejodvážnějších Čechů historie. A měli by si ho vážit hlavně komouši, a to za to, že je po revoluci nezakázal (v lepším případě), za to, co mu dělali.... Update: Snižuju na objektivní 4*, protože hodnocení haterů už se jakš takš eliminovalo. 75% ()

castor

Chybuje každý, zvlášť když někdo přijde k funkci, která do té doby byla nástrojem, který o demokracii v životě neslyšel. Ano, v poslední době (zejména v roce 2014) je patrná určitá skepse, hlasy dehonestovat bývalou hlavu státu jsou hlasité, ale rozhodně nepředstavují nějakou masovou ozvěnu. Takže každý takový dokument „dobrý“, i když je patrné, jak loni velmi zajímavá (Fair Play) Andrea Sedláčková zesnulého exprezidenta uznává a nekritický odstup holt schází. Havel byl rozhodně komplikovanější personou, snaha jít víc do hloubky je prakticky nulová. Jiskru to však místy mělo.. ()