Mladá Gwendolyn Shepherdová zdedila špeciálny gén, ktorý svojmu nositeľovi umožňuje cestovať v čase. V súčasnosti sa stará nielen o svoju lásku k mladému Gedeonovi de Villiers, žijúcemu v 19. storočí, ale spolu s ním musí neustále zachraňovať svet, ktorý je v nebezpečenstve. Okrem toho zistí, že je poslednou členkou tajného spoločenstva Kruh dvanástich, ktorého členovia cestujú časom. Počas povinných výletov do minulosti sa snaží odhaľovať temné tajomstvá svojich kolegov, ktoré pred ňou starostlivo skrývajú. Našťastie, má na svojej strane kopu kamarátov, ktorí jej vždy dobre poradia - priateľku Leslie, malého chrliča Xemeriusa, školského ducha Jamesa a mladšiu podobu svojho dedka, ktorí jej dáva dôležité rady z minulosti. Keď však Gwen a Gideon spoja sily proti desivému spoločenstvu Kruh dvanástich a uviaznu v rukách grófa zo St. Germain, ich láska bude musieť podstúpiť poriadne ťažkú skúšku. (TV JOJ)

Ivusha

Zmršili mi Xemeria! Je to stejná ostudnost jako první díl... tentokrát už se to ale alespoň trošku blížilo předloze. Průser byly vlastně hlavně věci, které se od předlohy vzdalovaly... a to soirée, to bylo něco otřesnýho (opět otočeno o 180° oproti knize). Jo, a taky bych chtěla takhle brutálně modré oči (kam se hrabou moje modrošedé). Škoda, že to byly čočky. :D ()

Marty1905

Osobně musím říct, že dvojka mě nadchla ještě více než první díl. Většinou se toto nestává. Film bezvadně navazuje na první díl a celkově děj začíná dávat větší smysl.  Do hry se také dostává druhý chronograf, který bohužel nemůže použít Diamant. V tu chvíli by spojil všech 12 kousků krve. Otázka zní jediná: Nebylo by pro hrdiny jednodušší to takto hraběti vyfouknout?. No to by to bylo, ale moc jednoduché. Díl také okoření vztah rubína a diamanta. Také se dozvídáme pravdu o rodičích rubína. Za mne 90% ()

pakobylka

Druhý díl nepředstavuje žádný větší posun ... kamkoliv. S trochou nemístné škodolibosti by se dalo říct, že se pleská od ničeho k ničemu, neboť veškeré jeho pokusy o hlubší romantickou či dramatickou linii sráží na kolena chtěná i nechtěná (NE)herecká neobratnost a poměrně nesympatická prezentace Marie Ehrich alias Gwendolyn Shepherdové. Škoda slov - i vynaložené námahy všech zúčastněných ... slaboučké 3* ()

Verdolin

dobrý námět, a spoustu možností, zpracování tématiky ale nedopadlo, film nemá tak nějak hlavu ani patu, děj filmu začíná uprostřed zápletky, divák nemá šanci do půlky pochopit, o co vlastně pomalu jde. Celý film jsem čekala, co z toho bude a na konci jsem zjistila, že z toho nebylo vůbec nic. Jako byste si pustili prostřední díl z celé řady seriálu. Škoda. ()

Tom10000

Krátce: Velice pěkné pokračování prvního dílu. Gwen a Gideon jsou do sebe zamilovaní, ale jejich láska podstoupí těžkou zkouškou, když jimi lóže manipujuje a využívá jejich slabiny. Kromě hlavních postav jako vždy pomáhají i další, které společně navštěvují Gwen a Gideon v minulosti. Plány hraběte se ale stále plní a dokáže zlomit pouto mezi těmito dvěma natolik, že začne Gwen cítit ke Gideonovi odpor. Jejich láska k sobě je ale tak silná, že se zase dají dohromady a na hraběte se budou i nadále chystat (...). Trochu slabší než jednička, ale jelikož jsem viděl i trojku, vím, že ta zase předežene oba díly. 85 procent a doporučuji! ()