The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Rodina (S01E06)

(epizóda)
  • USA Kin
TV spot

Joel a Ellie nedbají na rady místních obyvatel a pronikají hlouběji do nebezpečného území, aby našli Světlonoše a Tommyho. (HBO Max)

TV spot

swenyx

Dobře zvolený konec, lidi co nehráli hru jsou teď v rozpacích jestli to vlastně Joel přežil nebo ne, ale líbí se mi jak je to autentický ke hře, protože přesně tenhle feel jsem měl na konci týhle kapitoly taky, tam si říkáte ty vole to nemohl přežít a už ho pomalu oplakávate a najednou vidíte že ho Ellie dotáhla do "bezpečí". Doufám že Davida a jeho tlupu kanibalů udělají dobře, protože tohle bude sakra důležitý díl. ()

darkrobyk

Napínavé vztahové drama se změní v boj o život... Zatímco Joel má se sebou problémy a cítí, že mu asi nebudou stačit síly ke splnění mise, Ellie hrubne snad ještě více a stává se z ní tak trochu chlap. Jistě, okolnosti a vše, co má za sebou, tomu napomáhají, ale doufám, že většina jejích postojů je póza, za níž se ukrývají obavy a strach. Klíčové momenty - setkání bratrů a překvapení na univerzitě. K navození napětí a pocitu nebezpečí netřeba nakažených, stačí lidi... ()

Pharao20

Krásne lokácie, nijaká akcia či napätie, veľa kecania a dojemností a samozrejme nové extrémne nesympatické postavy. Ono hra je úžasná v tom že všetky elementy ako akcia, napätie, príbeh, dialógy, emócie sú v nej dobre rozložené a ničoho nie je priveľa ani primálo. V seriáli to tak bohužiaľ nie je a táto epizóda je toho dôkazom. ()

castor

Mráz, sněžné scenérie, Gustavo Santaolalla dál brnkající na kytaru. Řeka smrti je blízko a nečekaně blízko je i Joelův bratr. Díl solidně graduje, dostáváme se zase do trochu „jiného“ prostředí, ve kterém se jistá komunita snaží v rozvráceném světě přežívat úplně jinak, než jsme byli doposud zvyklí. Zároveň vnímáme jiný feeling, zase je tam kus melancholie. Už jsme si zvykli, že při putování Joel s Ellie potkávají další a další postavy, jejichž osud bývá vesměs tragický, každopádně díky nim se o ústřední dvojici dozvíme vždy zase něco víc. A víc se otevírají. Ač se předtím stalo mnohé, při příjezdu k areálu biomedicíny jsou si tihle dva nejblíž za celou dobu. ()

Baru.Class

Šestý díl a já musím bohužel konstatovat, že kvalita jde postupně dolů a dolů. To, jak byl našláplej první díl, následně i druhej, a pak to šlo celkem razantně doprd*le, jenom potvrzuje téměř NULOVÁ akce v týdle epizodě. Spousta keců a keců, zombíci žádný a v posledních dvou minutách jakože bitka, která nás má asi uchlácholit k tomu, abysme dali dalšímu dílu ještě šanci. Ach jo ()

• Epizoda končí děsivým cliffhangerem. Joel (Pedro Pascal) je při rvačce pobodán, a přestože se mu s Ellie (Bella Ramsey) podaří na koni uniknout bezprostřednímu nebezpečí, je jasné, že je na tom špatně. Zhroutí se do sněhu a nechá Ellie, aby ho prosila, aby vstal. Když se kamera stáhne, slyšíme ponurý klavír a hlas, který zpívá: „Jedu na projížďku se svým nejlepším přítelem. Doufám, že už mě nikdy nezklame. Ví, kam mě vezme. Vezme mě tam, kde chci být. Jedu na projížďku se svým nejlepším přítelem.“ Zní vám to povědomě? To proto, že jsme tento text už někdy slyšeli: když Joel, Ellie a Tess (Anna Torv) opouštějí bostonskou QZ. Slova jsou z písně „Never Let Me Down Again“ od Depeche Mode z roku 1987, která hrála v Joelově rádiu jako signál od Billa (Nick Offerman) a Franka (Murray Bartlett). V této epizodě tak zní coververze písně Depeche Mode, a to v podání Jessicy Mazin, dcery spolutvůrce a scenáristy seriálu Craiga Mazina, který po své dceři požadoval, aby její verze byla strašidelná a pomalá a pojednávala o dceři truchlící nad ztrátou otce. (Dangerous2)
  • Růžovo-bílo-fialová mikina s kapucí, kterou Ellie (Bella Ramsey) dostane od Marie (Rutina Wesley), se shoduje s herní verzí Ellie, když dorazila do Jacksonu. (mikki089)
  • Craig Mazin chtěl, aby hádka Joela (Pedro Pascal) a Ellie (Bella Ramsey) byl téměř totožná s herní verzí, vzhledem k tomu, jaký dopad tato scéna měla na něj samotného. Považuje ji za nejslavnější scénu ze hry. (mikki089)