Počas bojovej operácie kdesi v Moldavsku zahynie elitný vojak Delta Force. No záznam z kamery, zobrazujúci jeho posledné chvíle, všetkým vyrazí dych. Čo sa stalo? Generál Orland (Bruce Greenwood) vidí akúsi spektrálnu anomáliu. Agentka Madisonová (Emily Mortimer) podozrieva nepriateľa z vývoja novej maskovacej technológie, ktorú chce získať za každú cenu. Jediný, kto môže do záhady vniesť trochu svetla, je vynálezca kamery - Dr. Clyne (James Badge Dale). Je to chyba kamery, alebo nová technológia? A ak ide o zbraň, ako sa pred ňou chrániť? (koba)

honajz

Vojenská hororová sci-fi. Škoda toho až příliš pomalého a nudného začátku, který diváka moc nenasměruje, kudy se bude film ubírat, a tak je nutné postupně odhalovat, že o ty válečné scény, nakolik jsou dobře natočené, ani tak nejde. Myšlenka je zajímavá, upozorňuje i na legendy o nešťastných duších lidí, které zabíjí válka, což je zde vlastně nakonec dovedeno ad absurdum na druhou - ten myšlenkový přesah je zde naznačen decentně, jen ťukne, ale je funkční. Nesoustředil jsem se na fyzikální a technické možnosti/nemožnosti, protože o ty zde nejde. Důležitější je zamyšlení, co vše války po celém světě přinášejí lidem - a co jejich duším. ()

bourec

Je na tom vidět,že původně v tom měl prsty Universal.Taky je na tom vidět,že je to filmek,kterej by asi se svym spíš vizuálem z konce dvacátýho století v kinech moc penízků neposbíral.Přitom je to v první půlce výborný mysterium,v druhý akční blbůstka.Navíc to má i slušný obsazení.Početl jsem si v komentářích s odpadem,a vážně je nutný,aby sem psali lidi,kterejm mánie a láska k filmu nic neříká.Bavil sem se fakt hodně.80%. ()

Ouwen

SPOILERY: Kvalitní akční scifi béčko, které připomíná to nejlepší a nejoblíbenější z akcí jako Call Of Duty, Fear, Stalkera, Ghost Recon a x dalších her, ve kterých má spousta hráčů své kořenové začátky v plenkách. Né moc známé herecké obsazení, což nevadí, protože i tak to jsou sympatický xichty, kteří vypadaj profesionálně, přirozeně - taktický postup, držení zbraní, komunikace, gestikulace - proto já a i další nadšenci máme slabost, pro tyhle detaily. Někteří zdejší vám potvrdí, že mi stačí detaily ve filmu, aby mě nasral - právě detaily mi však udělaj radost a dovolí si ty filmy užívat, "cítít jejich dotek", vnímat je a bejt ponořen do dění. Co nejvíce musim ocenit, tak že dialogy a celkověj děj plynou přirozeně, totéž výbava, taktické postupy a zbraňový arsenál jednotky. Tak jako ve hrách, kde se hráč učí a vylepšuje si svojí postavu; nové, neoptimalizované zbraně, moderní optiky, vytuněná výstroj s lepší helmou, nová naděje, motivace a smysl pro bandu těch borců a pro diváka sled novejch informací - krom sympatického a drsného Maxe Martiniho, James Badge Dale je součástí i když to není ostřílený mariňák, čte soupeře, učí se jejich slabiny a dle toho se odvijí právě taktika a optimalizace pro další boj. Tam, kde ze začátku jednotka byla vyhlazena téměř okamžitě, ke konci jsou ti kteří zbyli vyrovnaným soupeřem a scénaristé nejsou vypatlaný hlavy, takže děj plyne a vyvijí se logicky v rámci filmu a toho, co se tam děje. Film má jemné filozofické prvky a jistý přesah v momentech, kdy hlavní postava pronese "jsou věci, na které věda nestačí" nebo "jsou uvězněni mezi žitím a smrtím" a samotná myšlenka, že válka je svinstvo. Závěr, který sice značí vítězství a však smutné, strhané tváře vojáků, působí lidsky a "NEférově", protože vyhráli "pouze" boj, né samotnou válku a musí opět do terénu. Hudba nevýrazná, film by se bez ní obešel a chybí nějakej motiv, kterej bych si zapamatoval a asi nikdy střílení z plazmovejch zbraní nebude tak záživné, jako ostrá munice, která zde bohužel neměla šanci. Audiovizuální stránka úchvatná pro rejžu, kterej tenhle film je jako první v kariéře a akce je přehledná. ()

Remivsremi

Netflix to znovu zkouší s válečnou tématikou, tentokrát s příměsi scifi. Bohužel se nejedná o stejně kvalitní počin jako v případě Beasts of No Nation či The Siege of Jadotville. Film na nic nečeká a rovnou vás vrhne do děje. V Moldávii probíhá občanská válka, ale během toho se objeví ještě neklidnější, záludnější problém. V Kišiněvi se začaly vyskytovat podivné bytosti, připomínající duchy. Obyčejně zbraně na ně neplatí. Na místo je tedy povolán člověk, který vytváří nové vojenské hračky a jeden jeho vynález, pomohl zpozorovat tyto tvory. Hon může začít. Film je velmi přímočarý. Dostanete hrubou průpravu a krátké seznámení a pak vás tvůrci hodí rovnou do akce. Ta je natočená kvalitně, ale nečekejte žádné opulentní záběry obřích armád. V tomhle hledisku se vše drží na uzdě. Opravdu zajímavý boj přijde ke konci snímku. Děj však postrádá nějakou výraznější postavu. Všichni vojáci jsou zobrazení spíše bayovsky, tedy gerojsky pojatá akční esence válečnictví a patriotismu. Něco hlubšího byste hledali marně a to kazí většinu zážitku z filmu, páč vizuálně působí přesvědčivě. Scénář je hlavní negativum celého projektu. Spíše se měl pojmout jako minisérie, kde by byl dostatek času na rozšíření příběhu a mytologie. Takto bohužel působí jako narychlo splácnutý polotovar. 50% ()

Shakers

Dosť som sa na to tešil. Trailer vyzeral celkom namakane a ja takéto military sci-fi môžem. Príbeh nebol zlý a viac menej mi bolo jedno, či sa Nic Mathieu inšpiroval filmami I Am Legend, Aliens, Black Hawk Down alebo hrou Call of Dutty. Prvá polka kde sa odhaľovalo tajomstvo bola celkom dobra, druhá, ta akčná už o niečo slabšia, ale ako celok a fanušik tohoto typu filmu, ktorých nie je veľa som spokojný. Taktiež potešila aj dosť dobrá vizuálna stránka. Akurát by to chcelo zaujímavejšie postavy a lepšiu atmosféru, ktorá by vydržala až do konca, ako napríklad u Camerona v Aliens. 70% - 3* ()

• Film byl vyroben studiem Universal a původně měl jít do kin. Studio si s ním ale nevědělo příliš rady, a dokonce ho stáhlo z kinodistribuce. Nakonec byl snímek koupen a uveden internetovou televizí Netflix. (joker.george)
  • Časť scén sa natáčala aj na Slovensku, konkrétne v Komárňanskej pevnosti. (ambron)
  • Americké jednotky jezdí ve filmu v českých Tatrách vyrobených pro slovenskou armádu tzv. Tatrapan, ve filmu označených jako Mrap. (SsgtJira)