Městečko Fortitude

• Veľká Británia Fortitude
Dráma / Mysteriózny / Thriller / Horor
Veľká Británia, (2015–2018), 21 h 12 min (Minutáž: 47–91 min)

Hudba:

Ben Frost

Michael Gambon, Sofie Gråbøl, Mia Jexen, Luke Treadaway, Richard Dormer, Verónica Echegui, Björn Hlynur Haraldsson, Nicholas Pinnock (viac)

Fortitude je severské mestečko, v ktorom žije len niekoľko stoviek obyvateľov. Mestečko žije pokojným životom s takmer nulovou kriminalitou a mladou populáciou, keďže na území mesta nikto nesmie zomrieť. Situácia vo Fortitude sa však drasticky mení, keď prichádza k smrti miestneho profesora. Do Fortitude prichádza detektív z Londýna, pretože v tieni podozrenia je aj miestne policajné oddelenie. Život v mestečku je odrazu úplne iný a plán výstavby obrovského ľadovcového komplexu sa vytratí vo chvíli, keď si všetci obyvatelia uvedomia, že sa medzi nimi zrejme skrýva zákerný vrah. (Marceloo)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (23)

Série 1 (2015) (S01)

Nebylo to ve své podstatě špatné, i když mi nějaký ten díl trvalo se chytnout. Hlavní problém byl, že jsem tam ničemu nevěřila. Ani větu. O divných situacích a rozvláčnosti ani nemluvím. I k rozuzlení mám svoje výhrady, ale nepopírám, že to mělo i dobré nápady. Těším se na druhou řadu a víte proč? Z velmi přízemního důvodu, kvůli kterému jsem vydržela tuhle první… hraje tam Robert Sheehan!! ()

Epizoda 1 (2015) (S01E01)

Pro mě je první díl Městečka Fortitude jedno velké nudné wtf. Asi i proto, že jsem čekala klasickou detektivku. A místo toho dostala wtf dialogy a situace, kde mi střídavě kmitalo obočí nahoru dolů. ()

Epizoda 2 (2015) (S01E02)

Vůbec nepobírám, co se tam vlastně děje. Aspoň, že se tam objevil sympaťák Stanley Tucci. Jeho postava mi jako jedna z mála přijde duševně v pořádku. ()

Epizoda 3 (2015) (S01E03)

Občas mi obočí zakmitalo, ale už fakt nemám pocit, že jsou postavy chovanci blázince a i dialogy začaly dávat smysl. Ale to i tak neznamená, že jsem to celé pobrala. ()

Epizoda 4 (2015) (S01E04)

Jestli tam není největší magor ten šerif, tak budu hodně překvapená. ()

Epizoda 5 (2015) (S01E05)

Jsme téměř v polovině a zatím tam nevidím ani náznak toho, že by se to mělo nějak rozmotat. Ale aspoň u toho už neumírám nudou a rozpaky nad debilností postav. Furt nemám pocit, že se tam lidi chovaj přirozeně. ()

Epizoda 6 (2015) (S01E06)

Zatím asi nejlepší díl. Protože už trochu poodkrývá, i když se vlastně furt plácáme v kruhu. ()

Epizoda 7 (2015) (S01E07)

No ty krááávo. Nebudu lhát. Zavřela jsem oči!!! (Nicméně ... wtf!) ()

Epizoda 8 (2015) (S01E08)

Atmosféra řádně houstne a řekla bych, že už není na místě napsat, že se děj nehýbe. Jestli máte někdo páru o tom, co se tam přesně stalo a děje, jste dobří. Tady postavy fakt nejsou černobílé (pravda, pár výjimek by se našlo) a většině z nich nejde věřit nos mezi ušima. A to mě vlastně fakt začalo bavit. Každopádně v nějaké řešení zakládající se pouze na realitě už nevěřím. ()

Epizoda 9 (2015) (S01E09)

Nepobolívá vás hlava? A všechny nehty v pohodě? Tohle není pro slabé žaludky. ()

Epizoda 10 (2015) (S01E10)

SPOILER!! Jo tak události tohoto dílu mě překvapily a zklamaly (ou Stanley!). Nehledě na to, že na to zas tlemím jak sůva z nudlí a nechytám se, nechápu. ()

Epizoda 11 (2015) (S01E11)

Už se hraje prakticky s odkrytými kartami a kdo čekal závěrečný díl, nechť je v klidu, ještě nás čeká dvanáctý. /// epizoda 12 - velký finiš. Někdo měl štěstí, někdo si vytáhl smolíka. Mně osobně se rozuzlení nelíbilo. SPOILER!! Paraziti z pravěku? Budiž, nemám problém. Ale to chování nakažených, kdy kvůli nim zabíjejí dle určitého vzorce prostě nežeru. Ubírá to až moc na uvěřitelnosti. ()

Série 2 (2017) (S02)

Já z druhé řady zklamaná nejsem. Nečekala jsem totiž už nic racionálního. Těšila jsem se na Roberta a toho dostala (a viděla víc, než jsem vlastně chtěla :D). Staré postavy se nám tu míchají s novými, opakují se určité pasáže a závěr byl dělán rozhodně s představou další řady/ řad a podle toho taky vypadá. ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Jo, už první řada nebyla pokoukání k nedělnímu obědu a u této to nebude jinak a dost možná o pár levelů výš. Děj mi moc nedává smysl. Fortitude si jede dál, jako by se vlastně nic moc nestalo, a aniž by to někoho doopravdy zajímalo. Máme tu nové postavy, staré postavy, další divnou vraždu a dokonce i někoho nemocnýho, co z toho "ráje na zemi" za žádnou cenu nechce. Tak uvidíme, kam to povede. ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

Ne, ani v této sérii se nám neřekne nic napřímo. Tak si užijme to motání se do sebe jako klubko hadů. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Atmosfericky za jedna. Dan bloudící po Fortitude v nemocniční košili a chlupaté čepici dělá vrásky nejedné postavě. A já jsem fakt zvědavá, co se z toho vyklube - ne že ne. Ale prostě vzhledem k první sérii nevěřím v plné uspokojení. :D ()

Epizoda 4 (2017) (S02E04)

Tak jsem se dočkala! A vypadá to, že je to další postava, která nám bude přinášet WTF momenty (i když si pořád zároveň myslím, že právě on je zakuklenec). ()

Epizoda 5 (2017) (S02E05)

Nic pro jemné žaludky. A kurňa! Už by ho mohla vzít na milost. :D ()

Epizoda 6 (2017) (S02E06)

Erling si musí ušpinit ruce. A Erik definitivně přebírá roli láskou sužovaného poblázněného magora. Motivy se nám tu vůbec hodně opakují. ()

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

A já doufala, že z toho bude kousek toho pokakanýho štěstíčka... a zase uplavala! ()