Richard (Pierce Brosnan) je úspešný univerzitný profesor, ktorý sa vzdá svojho zabehaného životného štýlu - krásnych vysokoškoláčok na jednu noc - kvôli oveľa mladšej Kate (Jessica Alba), s ktorou čaká dieťa. O tri roky neskôr sa Kate zamiluje do niekoho iného a odsťahuje sa. Zároveň posiela svoju sestru Oliviu (Salma Hayeková), aby skontrolovala, či sa Richard dobre stará o ich syna. Je totiž presvedčená, že Richard sa vrátil k svojmu nezodpovednému bonvivánskemu životu. Lenže Olivia, na svoje veľké prekvapenie, sa do Richarda sama zamiluje. (TV JOJ)

Jara.Cimrman.jr

"Na muže, co si libuje v bezhlavé promiskuitě, si tvoje čtyři sňatky žádají pár otázek." Pochopil-li jsem to správně, tak romantik je cynik, který s chutí propátrává svým radarem o mnoho let mladší jeskyně. Je-li tomu tak, tak je možné, že i já jsem romantik a tak skvělou zprávu jsem od tohoto snímku nečekal. Čekal jsem pouhou romantickou komedii se sympatickými osobami, které občas pronesou cosi přiměřeně vtipného a nakonec dospějí k názoru, že by spolu mohly provádět ty směšné kopulační pohyby. Tohle jsem nakonec taky dostal a víc jsem od toho snad ani nechtěl. ()

Kaka

Úplně ta stejná letní jízda jako v After The Sunset, akorát o 12 let později s více prošedivělým Brosnanem, který je stále stejně charizmatický a nestárnoucí Salmou, strkajíc do kapsy o 15 let mladší Jessicu Albu. Namísto lupičské komedie tu máme lamentování o životě věčného záletníka, který je v jádru vlastně fajn. Občas legrace, ale povětšinou je to absurdně přitažené za vlasy s nulovou gradací děje. Pár prosluněných záběrů to nezachrání. Oddychovka na úrovni se příliš nekoná. ()

nash.

Romantická komedie, která není moc romantická a už vůbec ne zábavná. Jen je, navzdory obsazení, plná protivných a nesympatických postav, které se v situacích šustících papírem chovají jako skuteční lidé - tedy hloupě. A stejně jako skuteční lidé se bezradně plácající v bezcílné marnosti odnikud nikam, aby byli nakonec tou nečekaně nudnou podívanou doslova dostrkáni k povinnému happyendu. ()

Aljak

Vcelku obstojné, aj keď treba uznať, že celý film držal nad hladinou najmä skvelý výkon Pierca Brosmana a jeho postavy flegmatického Richarda so sviežim britským humorom. Čo sa však týka príbehu a jeho schémy, tak to bol bohužiaľ čistý priemer, hoci základ dejovej línie mal oveľa väčší potenciál ako sa napokon v skutočnosti podarilo naplniť. Príjemnú atmosféru dotvárala sympatická Olivia (Salma Hayek). *Spoiler* Naopak, totálne sebeckou postavou celého filmu mi prišla Kate (Jessica Alba), ktorá sa tvárila ako keby je najsvätejšia, pritom bola maximálne sebecká a súdila iných za to, čo sama predtým spravila tiež. Nech sa nikto na mňa nehnevá, ale Kate mi prišla ako nehorázna krava... Škoda tej predvídateľnosti, ale inak ten film asi nemohol ani skončiť. ()

tom.nosek

Přestože ve filmu hraje mnoho hereckých es, děj tomu bohužel neodpovídá. Dostáváme tak příběh, který sice dává smysl, ale je šíleně nudný. Je to něco mezi dvěma a třemi hvězdami, ale vzhledem k tomu, že jsem se mnohokrát přistihl, jak si říkám, jak je to nudné a že by se už konečně mohlo něco dít, dávám nakonec dvě. ()