Musím tě svést

všetky plagáty
TV spot

Hořká komedie o bezcitné hře o city. Martina (Ivana Chýlková) je úspěšná politička s neúspěšným manželstvím a manželem (Ivan Trojan), který se chce rozvést, což však Martina odmítá ze strachu o kariéru. Manžel tedy požádá svého přítele Otu (Jan Kraus), aby Martinu svedl a nechal se s ní in flagranti natočit na videokameru. Jeho předpoklad, že pak bude moci svou ženu k rozvodu snadno přinutit, záhy roztáčí kolotoč lží, intrik, přetvářek a manipulací, okořeněných množstvím humorných situací. Lež, která se stane pravdou, se nakonec musí znovu stát lží, aby hrdinové mohli pokračovat ve svém životě. (oficiálny text distribútora)

TV spot

Martin741 odpad!

Keby "pani reziserka" a "umelkyna" Andrea Sedlackova natocila 3hodinovu kravinu o miesani betonu, tak sa stavim, ze miestne podozrive entity a prechytrale tlchuby /Bluntman, Madsbender/ tu budu zase verejne dristat svoje pseudoynteleguanske blaboly o tom, ako sa "pani reziserke" skvele podarilo zobrazit psychologicky rozbor vody v mixe miesajuceho sa strku, piesku a cementu. Pochopitelne by potom cumeli kamerou do miesacky z roznych uhlov /90 stupnov, 180 a 270 stupnov/ aby pred rovnako postihnutymi kolegami vyzerali dostatocne kul a mudro. A pritom by sa stale len miesal beton v miesacke! Jo, jo - aj ja uznavam Sedlackovu. Uznavam jej miesto medzi takymi reziserskymi lamami ako bol isty profesor Vojtech Trapl, normalizacny Rezucha a nemecky Uwe Boll. No nic, tak zase a strucne : herci hrali hovno, reziu to nemalo, dej tiez nie a ja sa takymto "skvostom" velmi rad vyhybam. Xbliti. 0 % ()

cab

Komorni drama da se rici o trojuhelniku hercu, kteri si (ne)chtene zkomplikuji zivot perverznim napadem jednoho z kamaradu, ktery chce opustit svoji zenu. V nekterych momentech mi bylo az lito protagonistu, jak se placaji ve svych polohach a filmu nedodavaji zadny impuls nebo naboj, ktery by kohokoli sledujici jejich pocinani prikoval k zidli ci jenemu mistu u obrazovek. A byl jsem tak zvedavy a nateseny. 45% ()

kajas

Spíše televizně než celovečerně podané vyprávění o zajímavém milostném trojúhelníku. Základem úspěchu byla v tomto případě výborně obsazená ústřední trojice, zpětně mě dokonce trochu mrzí, že Českého lva tehdy nedostal Kraus (a Trojan ano), protože právě jeho role mi přišla nejlépe napsaná. Příjemný, neurážející, ale ničím výjimečný film. ()

sedm.1

Po hooodně dlouhé době český film,kterému nemám chuť dát rovnou odpad.A může za to jediné slovo:kultivovanost.Skutečně,žádné nutně šokující scény,záběry,žádné zbytečné vulgarismy,žádné samoúčelné vtipy,žádné rádobyoriginální prostředky,žádná trapná akce,žádná touha být 100%cool a nebo alespoň tak nějak být za každou cenu "hollywoodský".Nic takového.Prostě jen obyčejný film,s obyčejným příběhem,obyčejnými starostmi,obyčejnými postavami.Za onu kultivovanost pak lze také hlavně poděkovat všem třem hereckým představitelům,kteří nijak nepřehrávají a jsou vesměs lidští,chcete-li normální a uvěřitelní se vším všudy.Ano,příběh samotný je dost slabý a chatrný zároveň,ale jeho plynulost je příjemná a nechal jsem se celou jeho stopáž na něm pomalu vést.Dost mě naštval až samotný závěr,neboť že bych zrovna u tohoto typu filmu potřeboval nedorčenost,to tedy sakra ne a vůbec se to sem nehodilo!Každopádně,ikdyž nejde o bůhví jak skvělý film,pro mě je to na tu českou bídu lehoučký nadprůměr a myslím,že takovýchto jednoduchých a odlehčených českých příběhů by naše kinematografie potřebovala daleko víc. ()

hrumsrt

Škoda, že na podobnou aférku nemají ty naše političky dost kuráže.. Námět o nastražení nevěry za účelem dobrých argumentů pro rozvod je podle mě sám od sebe docela zajímavý, akorát si říkám, a co tam jako budou hodinu a půl řešit. Ovšem snímek si hraje především s postavami, které i přestože od začátku mají jasně nastavené cíle, tak vlivem svých cest nakonec trošku prozřou.. Kdyby se do toho nemontovali emoce, půjde o chladnou prácičku, která by film udělala docela sterilním, avšak takhle když aktéři rozmýšlí do kdy to vlastně ještě hrají, a kdy už se jim hrát nechce, to bylo dobré.. Je tam sice spoustu absurdních až trapných situací, které jdou především za paranoií postavy ministryně Martiny. A současně si nejsem jistý zda tady nakonec má ten Ivan Trojan, co hrát a zda bych od něj neuvítal něco prozíravějšího. Ovšem to Krausovo (ne)herectví je tak unikátní, že i když je pravda, že o normální roli nezavadí, tak tihle plivající dementi jsou jeho.. V očekávání rozuzlení to bohužel lehce zklame, když si postavy uvědomí, že vlastně mají nějaké morální základy a skutečně tedy dojde k prozření, jen divácky to mohlo být daleko zajímavější v opačném případě.. Ve výsledku tak jde ale o uvolňující vztahovku, se kterou nemám vlastně větší problém. 55% ()

• Svůj druhý celovečerní film natočila scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková na základě soudničky ve francouzském tisku. (Taninaca)
  • Film se měl původně jmenovat „Utajené známosti“ nebo „Musím tě mít“. (Duoscop)