Doktor Martin

• Česko Doktor Martin
Komédia / Rodinný / Dráma
Česko / Slovensko, (2015–2016), 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Réžia:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová (viac)

Humorný seriál z prostredia  podhorského mestečka Protějov v Beskydách. Stret svojráznej povahy nového obvodného lekára z Prahy s podhorským spôsobom života prinesie rad zábavných, aj menej veselých, nečakaných situácií. Jeho profesionálne kvality dokážu pacientom pomôcť aj v  mimoriadnych prípadoch, ale je otázne, či sa Protějovčania kvôli tomu dokážu zmieriť s odťažitým a uštipačným  Pražákom. Ak k tomu pridáme aj jeho schopnosť tým najnevhodnejším spôsobom oznamovať pravdu, môžeme o tom pochybovať. (RTVS)

argenson

Je to potíž bejt hvězdou v pokročilým věku. Taková Jiřina Bohdalová už dvacet let hraje pořád stejně, totéž činí i Miroslav Donutil posledních deset let. Což ve výsledku nemá bejt výtka, páč on tohle jedinej zachraňuje. Ze zbytku čpí nedostatek financí, amatérismus herecký a příběhový, natahované dialogy o hovně, zřetelná inspirace britským humorem zcela nesmyslně narvaná do rádoby moravských reálií. Pryč jsou prostě doby, kdy i poslední vrátnou hrála hvězda Národního divadla, která dokázala dodat šťávu. Tohle nemá šťávu, to je moučnatej bešamel. ()

cyright

Příjemné překvapení. Tím budiž řečeno, že to překvapivě není úplný odpad. Naopak dokonce pozitivní momenty překvapivě převažují nad negativními. Mezi ty negativní patří zejména příliš primitivní a na pilu tlačící vyobrazení svérázných vesničanů, což místy skřípe hnusněji než nehty na tabuli. Antagonismus vztahu Pražák versus vesničané je tak zbytečně přepínán zejména v doktorův neprospěch. Martin je vlastně neustále v defenzívě a musí něco dokazovat a někomu se podřizovat až ponižovat, zatímco v reálném životě by si doktora na malé vsi všichni předcházeli a líbali mu ruce i kdyby to byl sebevětší parchant. Ačkoliv chápu, jaký byl účel, přesto tato seriálová poloha působí neobvykle trapně. Pozitiva: některé nápadité příběhy, mnohé povedené komické situace, výborná chemie Donutil - Čvančarová. Seriál si určitě nezaslouží odsouzení po prvním díle a předpokládám, že až mnozí zdejší odborníci, kteří bez okolků častují pěti hvězdami každý trapný hollywoodský výměšek, vytáhnou hlavu ze zadku opět na chvíli na denní světlo, tak tento seriál si ještě minimálně o 10-15% polepší ze stávajících 50. ()

Gilmour93

Vskutku nenáročný výkvět české seriálové tvorby, který nemůže zaskočit ani toho, kdo si myslí, že: „Rožni světlo!“ znamená napíchnout lustr na grilovací jehlici.. Mám několik otázek k obsahu. Protějov je postaven na skládce toxického odpadu? Proč je tam za den v průměru více úrazů než v čínském uhelném dole? Pokud je ten komplex budov nějaké sanatorium pro duševně choré, kde je oplocení? Stejně si myslím, že na úplném začátku prvního dílu vystřihli tragickou autonehodu Elingera, když přijížděl z Prahy a všechno to celé je jeho Silent Hill.. ()

Mantis

Jde o adaptaci britského seriálu. Chvíli jsem přemýšlel zda je výsledné forma spíš vinou adaptace nebo zda je špatná předloha.... Adaptace ostrovní komediální romance do beskydských podmínek není vůbec špatná ... tak mi to přijde po shlédnutí několika dílů originálu... Na vině je předloha a rozhodnutí seriál adaptovat (celý stojí na černobílých klišé a schématičnosti). Když si člověk obuje důchodky, uvaří meltu a cmrdne do ní mléko ze sáčku tak se to dá koukat :). ()

Figu

Jako já Miruse můžu a uznávám ho jako sviňa. Až tady ten chlapík nebude, jsem zvědavej, kolik herců nám ho v jeho kvalitě nahradí!?! Tak teď za doktorem... Je to šíleně pohodovej, nenáročnej seriál, kterej člověka přenese z hektické doby velkoměšťáka, mezi vesničany do městečka, za klídkem a snesitelným, sem tam zdravotním problémem a šrámem. A to mi stačí! 70% ()

• Natáčelo se od jara 2014, přičemž fiktivní beskydskou vesničku Protějov zastoupila obec Velké Karlovice a doktorovu ordinaci 260 let stará budova fary místní římskokatolické farnosti. (ČSFD)

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý