Washingtonia

(festivalový názov)
  • Česko Washingtonia (festivalový názov) (viac)
Dokumentárny / Krátkometrážny
Grécko, 2014, 24 min

Washingtonia robusta, ktorú považujú za jednu z najelegantnejších druhov paliem, importovali do Grécka pred olympijskými hrami v roku 2004, pretože väčšinu pôvodných paliem zničili škodcovia, ktorí žerú srdce palmy.
A teraz niečo celkom iného: hoci má žirafa najväčšie srdce zo všetkých stavovcov, v najväčších horúčavách uprostred leta ostatné zvieratá nepočujú jeho tlkot. Keď po ňom začnú pátrať, začnú sa diať čudné veci. (IFF Bratislava)

GMVajgl

Velká slabota. Několik "příběhových linií" spolu vlastně nic nespojuje - možná to byl pokus o navození nějaké atmosféry, ale zdálo se, že pod povrchem nic není. Prvoplánové. (MFF KV 2015) ()

J*A*S*M

(50th KVIFF) Nejprve jsem sem chtěl napsat něco v tom smyslu, že evropský film by se snad bez této začínající mladé řecké režisérky radši i obešel, ale pak jsem se pro jistotu podíval ještě na jeden z jejích předchozích kraťasů Pigs, který mě poměrně zaujal svou bizarní surreálistickou atmosférou, takže to nenapíšu. Washingtonia je prostě jen film, který jde úplně mimo můj záběr. Náladotvorný pohled do Athén a na několik málo postaviček, na palmy a žirafy. Je to neuchopitelné a ani na krátkometrážní ploše mě to nedokázalo ani trochu zabavit. 15 % ()