ZOH 2014 Soči: Otvárací ceremoniál

(relácia)
  • Česko ZOH 2014 Soči: Slavnostní zahájení (viac)

Přímý přenos zahajovacího ceremoniálu Zimních olympijských her v Soči. (Česká televize)

lillien

Velkohubost velké země zůstává, hajzli nesplachují, voda teče jen studená a ještě rezatá, řidítka na erárních kolech v olympijské vesnici nedrží. No ne, že bychom na to u vás nebyli zvyklí, soudruzi. Zahajovací ceremoniál až na malé výjimky rozvleklá nuda za miliardu. Píčoviny máme za sebou, tak honem narvat EPO do žil a hrňte to do nás. Dál, více, rychleji. To zas bude dojebaných kolen.. ()

Foxhound#1

Divadelní historii nehodnotím, přepínal jsem. Jinak nástup, světelná show představující jednotlivé sporty a zapálení ohně bylo fajn. Takže průměr a všichni co si tady vylejvají srdíčko nad politickým režimem a chudákama bukvama, nechť si radši jdou diskutovat na novinky.cz či podobné diskuze, tam je to pro ně jako stvořené. Sportu zdar. ()

lofa

Snad bude oficiální zahajovací ceremoniál bez větších nedostaků, které jsou jinak každý den publikovány v médiích,...ale ne...5 sněhových vloček mělo vytvořit 5 olympijských kruhů,...chybička se vloudila, byly jenom 4 :-) Asi nebude mít jeden kontinent zastoupení :-( O olympiádu je v Rusku obrovský zájem,..hm a proč jsou tedy v záběrech při slavnostním zahájení zabírány hlavně prázdné sedačky ?? že by zájem nakonec opadl ?...naštěstí tyto sedačky byly určeny sportovcům, takže vše v pořádku. Ale proč je zabírat ? hm ()

Abes

Хоpоший церемониал ( + ) úvodní azbuka, většina projekcí, české, francouzské, u.s. kombinézy, medvěd levhart zajíc ( - ) pouťové barvičky v pasáži s Chrámem Vasila Blaženého, německé nanukové kombinézy, irské IRA kombinézy, to s gulagy Černobyly Staliny a Spilbergy jakože sranda ale mínusko i pro vás ()

Ydrosten

Nevím čím přesně to bylo, ale začátek - nástup sportovců - mi přišel nějaký vláčný. Jediné co moji maličkost donutilo zbystřit bylo jméno Vanessy Mae. No páni, někde jsem četl že by snad " mohla " být v OH, ale zpráva byla později dementována, jako neověřená. ////// Začátek se podle mně povedl. Nájezd RUSKÉ TROJKY za kterou se rozpadala ledová plocha, byla famózní, a jen dokazuje že technologie jde kupředu i v místech jako je matička RUS. Nástup spartakiádních cvičenců na pohyblivé mapě mněl taktéž své kouzlo - hlavně když spartakiádníci postupovaly a pod nohama se jim měnila poloha mapy. Pak to šlo do kytek, páč balet je neco čemu nerozumím. ///// Neotevření pátého kruhu mi v posledních myšlenkových procesech přišel jako geniální mystifikační akt, ze kterého bude na PUTINA a " jeho " OH vzpomínáno ještě dlouhou dobu ( geniálně promyšlený tah na bránu ) ---- Co moji osobu rovněž zaujalo, byla kratičká zpráva že antidopingové testy se uchovávají 8 let. To jsem třebas nevěděl. ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ Celá shov, byla jistě zajímavá a Sochi, může být na své OH patřičně hrdá, jenže nebylo to zahájení až takové jak jsem očekával ( vlastně ani nevím co jsem mohl čekat ) Všudypřítomný sníh, vločky a celá ta zimní nádechová atmosféra se mi líbila. Určitě ale nebylo špatné nebo nějak odfláknuté - 3 hvězdy. """"""""""""""""" ---- """"""""""""""""" DODATEK : pokud sportovec musí používat doping, tak nemá na takových to hrách co dělat. Kdokoliv v minulosti doping použil, by mněl mít doživotní zákaz jakéhokoliv sportovního klání se účastnit. Pokud neumí závodit férově, nemá ve sportu co dělat. Můj názor. :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Závěrem - oblečení našich reprezentantů je zajímavé. Navštívil jsem stránky Alpine Pro, a mají i celkem příznivé ceny. Celý komplet oblečení ( boty, ponožky, kalhoty, tričko, mikina, bunda a čepice ) by vyšla na nějakých cca 15 000 - popřemýšlím o zakoupení. Čepice je naprosto geniální. ()

• Na závěr zažehly olympijskou pochodeň legendy dvou nejoblíbenějších ruských sportů, hokejový brankář Vladislav Treťjak a krasobruslařka Irina Rodninová. (Kmotr76)
  • Jedna z velkých vloček, které se měly ve vzduchu spojit do svítících olympijských kruhů, se nerozevřela. Úvod ceremoniálu se tak odehrál pouze pod čtyřmi kruhy bez toho, který symbolizuje Ameriku. (Kmotr76)