Zrození, sňatky a smrt ve středověku

• Česko Život ve středověku (viac)
všetky plagáty
TV spot

Historička a spisovatelka Helen Castor zkoumá, jak se lidé ve středověku vyrovnávali s většinou základních okamžiků životních změn: s narozením, sňatkem a se smrtí. Zjistí přitom, jak lidé ve středověku přemýšleli a v co věřili. Myšlení a víru ve středověku v celé západní Evropě utvářelo učení katolické církve. Na konci středověku však církev čelí závažným změnám a způsob středověkého vyrovnání se s narozením, sňatkem nebo smrtí už nikdy nebude ten samý. (oficiálny text distribútora)

TV spot

Eleanor05

Viděla jsem zatím dva díly. Do půlky je to vždycky úžasné - informace o každodenním životě v Británii, co znamenala tehdejší doba pro obyčejného člověka, dozvíte se spoustu nových a zajímavých informací. Jenomže od půlky do konce to vždycky sklouzne k Jindřichovi VIII., jednomu z "nejprofláklejších" panovníků na světě. A už mě po milionté opravdu nebaví zas a znovu poslouchat omílání o tom, jak se rozvedl s Kateřinou Aragonskou, protože chtěl spát s Annou Boleynovou, odtrhl se tak od Katolické církve a založil Anglikánskou. To snad patří k základnímu vzdělání a není to pro mě nové, a tím méně objevné... ()

agassi68

Téma zaujímavá avšak spracovanie až abnormálne zdĺhavé. Neustále sa točenie okolo jednej veci. Až som mal pocit, že autori chcú upliesť z ho...a bič. Však Helen sa vyše 20 rokov venovala len jednej rodine a to sa muselo na dokumente prejaviť :) ()

Petike

Castorová je taká britská Dvořáková. :-) Ak medievalistické dokumenty uvádzajú takéto charizmatické a rozhľadené historičky, látka je v dobrých rukách, o čom svedčí aj podrobné spracovanie a veľmi ľudský tón tohto dokumentárneho triptychu. ()