Reportérka

• Česko Reportéři a ti druzí (neoficiálny názov)

Série vypráví o dvacetileté Hedvice (Tereza Voříšková), která se chce stát novinářkou. Po přijetí do vydavatelství je přidělena k ostřílenému reportérovi Vlachovi (Jiří Bartoška), který "hulí jak fabrika", počítače považuje za nutné zlo, jezdí ve staré "kraksně", žije v paralelním vztahu s manželkou a milenkou, ale jinak je poctivý až k sebezničení. Scenárista Josef Klíma vybral pro televizní cyklus jeden z nejpozoruhodnějších osudů, s nimiž se jako dlouholetý novinář setkal, přičemž podobnost se skutečnými postavami současného mediálního prostředí je opravdu čistě náhodná. (oficiálny text distribútora)

IvcaSammet

Další rádoby kriminálka, které se České televizi prostě nepovedla. Kromě Jiřího Bartošky, který jako jediný celý seriál táhl, bych na seriálu hledala pozitiva asi velmi dlouho. Opiercingovaná a neuvěřitelně arogantní Tereza Voříšková mi sledování poměrně hodně ztěžovala, protože jsem na ni měla alergii jenom co se objevila na obrazovce. Stále nedokážu pochopit, kde přesně vznikl ten zlom, kdy se z absolutně neschopné reportérky stane profesionálka, za kterou budou všichni bojovat i kdyby je to mělo stát místa ... S každou epizodou šla kvalita úplně do kopru ... Nějak nedokážu pochopit význam komentářů na kameru a vnitřním hlasům, které plynulost ještě více roztříštily. Celkově Reportérku hodnotím jednou hvězdičkou, za Jiřího Bartošku ale přidávám ještě jednu. ()

Vajonek

Docela jsem se na tenhle projekt těšila, minisérie ze zákulisí novinářské práce mi zněla lákavě. Nadšení se ale nedostavilo, u posledního dílu jsem se vyloženě těšila, až to celé skončí. Pro mě to bylo nudné, žádná pořádná zápletka, skákalo se od jednoho k druhému, člověk se v tom buď začal ztrácet nebo nevěděl (a ani se posléze nedozvěděl), proč je ta která scéna zařazena, co tím chtěl autor říci. Abych jen nekritizovala, tak pochválit lze určitě herecké výkony - ať už to byl Bartoška, Voříšková nebo Jiráček v roli ukázkového slizáka - všichni se mi zdáli uvěřitelní. Bohužel herci to celé nezachrání, takže za mě cca 40%. ()

claudel

Žádná sláva, velmi slabé tři hvězdičky. Minisérie nabitá hereckými hvězdami a přitom působí strašně jalově, zejména druhý díl. Nejslabší stránka je scénář, ani jeden díl vyloženě nechytne, nezaujme, nepřiměje k zamyšlení. Spousta zbytečných postav nebo postav, které nedostaly prostor. Aspoň Bartoška s Voříškovou jsou fajn atypické duo. A nechápu, proč se Josef Klíma musel mihnout v záběru dvakrát, jednou to pochopím, ale dvakrát, to už je trošku trapné,ne? Škoda, myslím, že zajímavých novinářských kauz máme v Česku dost, nechápu, proč dostaly přednost zrovna ty v Reportérce uvedené. ()

Mirokukii

Díl první: Celkem negativní ukázka tajů české žurnalistiky. Napjatá atmosféra uvnitř jedné redakce, do které vstupuje mladá a krásná krev, která se však má ještě hodně co učit. Slušné. Postrádá to tempo, úplný smysl už však ne. Díl druhý: I přes počáteční nezdary a pády se Hedvika nevzdává a spojuje své síly se zkušenějším Bartoškou. Zkouší vydolovat zajímavé téma, ve zdánlivě obyčejném požáru, které ale vykristalizuje až do podob, které co chvilka třaskají napříč celou republikou. Opět je tu náhlednutí do její minulosti a já, i přes spíše průměrné vyprávění příběhu, jsem moc zvědav, jak to s reportérkou dopadne. Díl třetí: Skvělé zakončení. Otázka zda-li si Hedivka pozici redaktorky udrží byla zodpovězena a dá se řící, že i v celkem dramatickém podání. Opět je tu hlavní duo a asi nejzajímavější a téže nejnapínavější kauzy ze všech třech dílů. ()

Skuby47

Možná by byl výstižnější název pro tento televizní počin Reportér, protože jediný, kdo tu za něco stál, byl Jiří Bartoška. Několikrát jsem byla úplně mimo, nechápala jsem o co novinářům šlo. Všechno to bylo nějaké nedotažené, ale ono to tak ve skutečnosti chodí. Velký případ, novinářská senzace která časem tiše vyšumí, a tak se skoro nikdy nedovíme, jak to dopadlo. Daleko vhodnější by pro tentokrát bylo zpracování uvedených kauz jako kriminálních případů, kde bychom se snad dobrali nějakého konce. ()

• Josef Klíma označil scenár za jeho najosobnejšie dielo založené na jeho osobných zážitkoch. (Arsenal83)
  • Když jede Vlach (Jiří Bartoška) v přibližně 30. minutě 1. dílu autem po dálnici, kouří při tom cigaretu a telefonuje. Nejdříve má krátký nedopalek, po střihu má ale cigaretu opět skoro celou. (rakovnik)
  • Svátek pochválil audiovizuálny výstup diela: "Já jsem hrdý, jak ho Jakub Šimůnek nasnímal, a díky dobře připravovanému prostředí pak měli herci prostor předvést co nejlepší výkon. Vizuál a děj zkrátka musí být na úrovni funkčního kompromisu." (Arsenal83)