Against the Sun

• USA Ghosts of the Pacific (neoficiálny názov) (viac)

"Človek si naplánuje svoj kurz, ale je to Pán, kto nakoniec rozhoduje." Príbeh nakrútený podľa skutočných udalostí. 16. januára 1942 americké lietadlo s posádkou zloženou z pilota, guľometčíka a radistu núdzovo pristáva na vlnách južného Pacifiku. Po tom, čo ich stroj zmizne v hlbinách mora, musí trojica úplne neznámych cudzincov prežiť bez akéhokoľvek navigačného systému, svetlíc a čohokoľvek, čím by na seba mohli upozorniť. Nevedno ako dlho budú musieť bojovať s hladom, slnkom, búrkou a žralokmi na jedinom nafukovacom člne. (sochoking)

Baronne

Úžasnej snímek, celej příběh se odehrává na dvou metrech čtverečních, a je to bomba. Narozdíl od Lockeho to tady naprosto stačí, herci excelujou, hudba graduje. Jediný co bych vytknul je dost nepřesvědčivá scéna se žralokem, která vypadala jak první díl Čelistí, ale jinak teda smekám.. Jinak Tom dospěl a dozrál do výbornýho herce. ()

Boogeyman

Nebudu se vyjadřovat ke zpracování efektů, holt peněz málo, nedá se svítit. Natočeno to bylo jinak dost slušně. CO mi ale fakt trhalo žíly bylo, že nejednou jsem měl pocit, že přiblblejší trojici trosečníků jsem nikdy v žádném survival filmu neviděl. Jejich chování bylo občas tak neuvěřitelně nelogické, že jsem jim fakt přál, aby tam všichni zdechli. Například ta jejich urputná touha vyhazovat všechny zrovna nepotřebné věci do moře (botama bychom si mohli poškodit člun = vyhodíme boty i s tkaničkama do moře; pistole se nám zasekla = vyhodíme pistoli i s nábojema do moře). Taky mě fascinovala ta jejich počáteční obava, že nemají co žrát...aniž by řešili, že nemají co pít. A nakonec, co uděláte, když kolem vašeho člunu krouží hejno žraloků? No přece si půjdete do moře opláchnou ksicht a necháte si vlnkama jemně ošplouchávat ruce. A pak se ještě budete divit, že vás kousnul!!...All is lost je jiná liga. ()

Paxxx.cz

Příběh je to fajn o tom žádná, ale upřímně se tam toho nic moc neděje až na pár zajímavých momentů. S filmy, které se prakticky nehnou z místa to není jednoduché, zvlášť když jde o skutečný příběh, kde není moc prostoru pro vymýšlení si, ale párkrát se tyhle statické filmy velmi vydařily viz Pohřben zaživa a především Telefonní budka. Against the sun je navíc velmi podobný první polovině filmu od Angeliny Jolie Nezlomný, takže pro ty co jej už viděli zažijí určitě deja vu. Klobouk dolů před pány ale pro mě jen za 6/10. ()

Volodimir2

16.1.1942 vzlietol z lietadlovej lode USS Enterprise torpédový bombardér, ktorý sa má vrátiť na večeru späť na materskú loď. Posádke dochádza palivo, nemá dostatok na návrat k lodi a tak sa rozhodnú pre núdzové pristátie v Južnom Pacifiku. Všetci traja ostanú v gumenom záchrannom člne viac ako 1000 km od najbližšej pevniny bez akýchkoľvek zásob po dobu 34 dní.. Tento skutočný príbeh sa takmer výlučne odohráva v záchrannom člne mimo krátkeho prológu posledných okamihov posádky v lietadle. A tento príbeh o mimoriadnych výkonoch ľudskej vytrvalosti dokáže poriadne vzrušiť. ()

JohnCZ

Survival na moři, který sice nepřináší v rámci žánru nic nového, vizuálně je to na úrovni australského The Reef a poměrně hojně používané CGI je dost žalostné, ale jako umírněná s úctou zpracovaná true based story to funguje. Trojice trosečníků je sympatická a dobře zahraná. Mnozí píší cosi o stupidním chování, ale docela bych řekl, že se to jejich občasné zkratovité jednání dá docela dobře logicky obhájit. ()

• Skutečný záchranný člun použitý třemi letci v roce 1942 je k vidění v Národním muzeu námořního letectví v Pensacole na Floridě. (bigjames)
  • Tři hlavní aktéři měli během natáčení nařízenou přísnou dietu (pouze 500 kalorií denně), aby bylo co nejpřesněji vyobrazeno, jak během jejich pouti sestřelení piloti vyhubli. (bigjames)
  • Letadlo zobrazené ve filmu, Douglas Devastator, muselo být vytvořeno z původních plánů, protože na světě již žádné z těchto letadel nezbylo. (bigjames)