Ladíme 2

Scenár:

Kay Cannon

Kamera:

Jim Denault

Anna Kendrick, Hailee Steinfeld, Rebel Wilson, Brittany Snow, Alexis Knapp, Ester Dean, Hana Mae Lee, Skylar Astin, Adam Devine, Shelley Regner, Katey Sagal (viac)

Majú skvelé hlasy, až na výnimky dokonalé telá a sú kráľovnami v spievaní a capella, čiže na svojich vystúpeniach nepoužívajú hudobné nástroje. Celá Amerika im leží pri nohách, dokonca majú zaspievať prezidentovi Obamovi k narodeninám. Lenže stačí drobná technická chybička a speváčka s príznačnou prezývkou Tučná Amy zrazu bezmocne visí na lanách pred Barackovými očami - čiastočne tak, ako ju pán Boh stvoril. V tejto pikantnej chvíli sa zo skupiny Barden Bellas, doterajšieho miláčika celej krajiny, stáva terč obrovského posmechu. Keďže nič nie je také zlé, aby nemohlo byť horšie, neformálna šéfka skupiny Becka (Anna Kendricková) sa začne zaujímať o serióznu kariéru hudobnej producentky a plánuje ukončiť aktívne spievanie. Rozpadávajúcu sa kapelu navyše vylúčia z poctivo vybojovanej účasti vo finále prestížneho šampionátu, kde ich nahradí nemecká formácia Das Sound Machine. Ale vo chvíli, kedy by si na Barden Bellas už nikto nevsadil ani cent, speváčky zrazu vyvrátia všetky pochybnosti o svojej budúcnosti. Začnú totiž do roztrhania tiel a hlasiviek pracovať na dosiahnutí nového cieľa - účasti na majstrovstvách sveta v spievaní a capella, ktorá sa koná v dánskej Kodani. Predtým si však budú musieť trochu upratať pred vlastným prahom, usmerniť karieristku Becku a opäť spoločne ťahať za jednu notovú osnovu. (TV JOJ)

Doudis19

Sebeshazující bandička super holek, které se snaží vyhrát nějakou pěveckou soutěž. O to naštěstí nejde. Příběh je vedlejší, když vidíte Obamu zírat na vagínu Rebel Wilson, nebo Snoop Doga zpívat vánoční koledy. Ohromně zábavná komedie s perfektně načasovanými gagy (Elizabeth Banks má k humoru zcela jistě blízko i v soukromí) a celou řadou potenciálně kultovních postav. ()

blackJag

"TAKHLE TO DOPADNE, KDYŽ POŠLETE HOLKY NA VYSOKOU." Nekorektní výrazivo komentátorské dvojice Higgins-Banksová zůstávají jednou z mála vtipných položek na již tak dost prořídlé soupisce a celé to spíš smrdí hluchými pokusy o vtipné situace než čímkoliv jiným - opravdu, některé scény působí jako výsledek nepovedené improvizace. Taky je to hrozně dlouhé, acapella vystoupení nudná a závěrečný originální song, z kterého si asi diváctvo mělo sednou na bobeček, je laciný jak prase. Na druhou stranu, je to "od holky pro holky", takže pokud ty jsou s tím v pohodě (a podle tržeb asi jakože ano), tak asi ok. 40% ()

sedm.1

Druhý díl Pitch Perfect je kvalitativně prakticky zcela srovnatelný s jedničkou, kdy jak nic neztratil, tak bohužel ale ani nic nepřinesl. Z hereckého hlediska jsem tak trochu doufal v řádné oživení díky Hailee Steinfeld, kterou mám velmi rád pro její přirozenost, ovšem její postava je tu nakonec až nečekaně docela dost upozaděna, Kendrick jinak opět nenabídla nic navíc, Snow je pořád stejně otřesnou herečkou, a tak to v tomto ohledu zas zůstalo jen na rebelce Wilson, která skutečně tu pozornost na sebe znovu strhává, ale ve výsledku to už ani ona nijak zvlášť nepovyšuje na vyšší level. Zápletka pak sice nabírat jiný směr, než tomu bylo v prvním díle, nicméně své předvídatelnosti a naivnosti se ani tentokrát nezbavila, vše je tedy též vše až příliš předem dané, nepřekvapivé a vlastně i dost tuctové. Zároveň se tu ale naštěstí také opět nevytratilo ani to kouzlo příjemnosti, zábavnosti a uvolněnosti, a já si tak i u tohoto pokračování opravdu příjemně odpočinul, jak ten příběh, tak veškeré postavy působí velmi mile, nenuceně, odvázaně, nikdy to nesklouzává k nějakým těm zbytečným trapnostem, či nesoudnému přeslazování, a závěrečný happyend jsem si pak se všemi hrdiny docela i užíval, což se mi nestává zas až tak často, takže komu sedla jednička, ten si užije i dvojku a stejně tak, koho první díl nebavil, tak tady změnu nenajde. U mě každopádně převládá nenáročná spokojenost. ()

Aljak

"Jednotka" bola paráda, príjemná a predovšetkým originálna. Bohužiaľ, tento sequel už bol asi tak o 2 triedy slabší. Keďže ide o pokračovanie, tak originalita razom zmizla, no a taktiež tá sviežosť, ktorej bolo v "jednotke" na rozdávanie. Rovnako ako v jednotke mi vadil občasný nevkusný humor, aj keď na druhú stranu tu bolo aj viacero dobrých hlášok, na ktorých sa dalo zasmiať. Čo sa týka hudobného aranžmá, na ktorom je takýto typ film cca z polovice odkázaný, tak to bola oproti jednotke dosť slabota. Nebola to však taká katastrofa, stále sa to udržalo jemne nad hranicou priemeru. A nech len nepindám, tak aj pochválim príchod "dedičky" Hailee Steinfeld, ktorá si ma získava čím ďalej tým viac (už v Romeo & Juliet ma veľmi zaujala, a neskôr aj v Begin Again) - dúfam že jej filmová kariéra bude ešte viac prekvitať! ()

nash.

Ani pokračování se nesnaží nikoho přesvědčit o své originalitě a přestože je složeno z obvyklých žánrových prefabrikátů, nabízí sice nenáročnou, přesto poměrně zábavnou oddechovku, která o prsa předstihne jedničku. Je svižnější, nabídne řadu solidních hudebních čísel i fungujících vtípků, které překvapivě často míří do vlastních řad. Navíc se mu více méně daří vyhýbat různým trapnostem a to aniž by vypustilo ostřejší vtípky a repliky. Navíc jsem se díky Ladíme 1 a 2 začal trochu víc rozhlížet po světe a capella coby osobitého hudebního žánru. ()

• Herečka Birgitte Hjort Sørensen o natáčení prohlásila: „Prošli jsme dvou týdenním výcvikovým táborem, nejen abychom se naučili taneční choreografii, ale také abychom získali vytrvalost, abychom skutečně dokázali scény opakovat. (griph)
  • Nemecká kapela vo finále spieva textovo mierne pozmenenú skladbu "My Songs Know What You Did In The Dark" od americkej punk rockovej kapely Fall out boy. (ČSFD)
  • Herečka Rebel Wilson veřejně prohlásila, že chce jako jednu z Bellas obsadit zpěvačku Demi Lovato, ale ta se v té době rozhodla zaměřit na její hudbu a tour. (willy1)

Charlieho andílci dostanou další šanci

Charlieho andílci dostanou další šanci

16.09.2015

Převážně komediální herečka Elizabeth Banks (Zack a Miri točí porno) se letos dala na režii. Její Ladíme 2 utržilo 285 milionů dolarů, takže se předpokládalo, že se u trojky nebude měnit dohled.… (viac)

Universal překonal dvoumiliardový rekord

Universal překonal dvoumiliardový rekord

17.08.2015

Utržit na americké půdě 2 miliardy dolarů za rok se hollywoodskému studiu podaří jen výjimečně. Nejrychleji se na tuhle metu vyškrábali Warneři, kteří ji v roce 2009 zdolali 25. prosince, teď ale… (viac)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Ladíme! podruhé

Ladíme! podruhé

18.02.2014

Z předloňské hudební komedie Ladíme! se vyklubal překvapivý hit. Sedmnáctimilionový film vydělal v kinech 113 milionů dolarů a dalších 80 vytáhl z domácích nosičů, ohlášení dvojky na sebe tedy… (viac)