Mladý teenager pomáha zachrániť prezidenta Spojených štátov po tom, čo je Air Force One zostrelený a spadne v blízkosti jeho lesného tábora. Keď teroristi zasiahnu prezidentský špeciál, ktorý sa zrúti do nehostinnej divočiny, hlavu štátu (Samuel L. Jackson) môže zachrániť iba jediná osoba - trinásťročný chlapec Oskari (Onni Tommila). Ten sa v lese zdržiava preto, aby naplnil ciele loveckej misie, ktorá má preukázať jeho vyspelosť ostatným členom rodiny. Miesto jeleňa, ktorého stopuje, však objaví najmocnejšieho muža planéty, skrývajúceho sa v únikovom module. Teroristi sú mu na stope, snažiac sa ho zajať a vyhrať tak v ich ponímaní "hlavnú cenu". Nesúrodá dvojica musí uniknúť svojim prenasledovateľom, inak je ich osud spečatený... (Continental film)

JohnCZ

Akční pohodovka, která si na nic nehraje a dělá si ze sebe srandu prakticky po celou dobu. Nádherná příroda, solidní akce i efekty a vtipně podaný americký patriotismus, který kupodivu vůbec od američanů nepochází. Finové překvapili, po všech těch náročných dramatech bych od nich nečekal takové US-like akční béčko. ()

Gilmour93

Kde byla nadsázka? V tom mrazáku? Když renomovaný britský herec Jim Broadbent učinil s hubou mastnou od svačiny promptní analýzu teroristické hrozby, věděl jsem, že bude veselo. Zajímalo by mě, kolik týdnů saunování s panem Koskenkorvou trvalo, než tu roli přijmul.. Pokud by se sestavoval žebříček filmů, které by kvůli své demenci měly být uznány nesvéprávnými, toto pojednání o hrdinném synovi vzešlém z lásky muže a sobí samice by bylo hodně vysoko.. ()

panMartin

Neuvěřitelná blbost roku! Děj o tom jak prezidenta zradí jeho lidé a on spadne z letadla když zrovna letí nad Finskem a do toho ho musí zachránit 12 letý kluk, který právě má složit lovecký úkol a chytit nějaké velké zvíře. Kdyby to aspoň mělo nějaký scénář. Samueli, Samueli, Samueli, Samueli !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ty jsi prostě děvka prodejná! Tohle tvůrci opravdu mysleli vážně? Škoda času i peněz. ()

Segrestor

Málokdy se vám podaří odhalit komedii ukrytou pod zařazením Akční / Dobrodružný. Ale podaří-li se, pak se jednoznačně vyplatí. Zde máte možnost sledovat příběh chlapce Hulmiho Ukolena, co šel do mocných finských lesů ulovit jelena a přivedl si místo toho pouštního negra. Nevěřícně na to zírám, řvu smíchu u každého záběru a pořád si říkám "ne, to nemůžou myslet vážně." Mysleli! A jestli tohle není za krásné čtyři hvězdy, tak už nevím. Pátou tomu sráží stopáž. Jsem zvyklý, že gagy trvají většinou pár vteřin. Jinak ale So fine, elovole lajlá. ()

bourec

Začátek,kdy kamera nalítává na krajinu za zvuku efektní hudby(hned mi na mysl přišel Cliffhanger),jsem větřil slušnou zábavu.Sice to nakonec dopadlo nijak,ten film prostě je natočenej se snahou nepodobat se ostatním podobnejm filmům,až je z toho taková naivní říkanka pro pozdní dopoledne,ale zase propadák to neni.A i když já budu smířlivější,a dám větší hodnocení,potenciál to má větší.50%. ()

• Scéna, kde je prezident zakrytý dekou a vezie ho chlapec, v pozadí je nočná obloha, je odkazom na najslávnejšiu scénu z filmu E.T. mimozemšťan (1982). (megajalec)
  • Vonkajšie zábery sa natáčali v Alpách. (megajalec)
  • Keď pilot zahlási, že budú pristávať, nachádzajú sa nad Laponskom, čo je približne 1000 km od Helsiniek, kam letia. (megajalec)

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)