Kráľovstvo

USA, (2013–2017), 57 h 12 min (Minutáž: 44 min)

Hudba:

Trevor Morris

Adelaide Kane, Megan Follows, Torrance Coombs, Toby Regbo, Celina Sinden, Caitlin Stasey, Anna Popplewell, Alan Van Sprang, Rossif Sutherland, Jenessa Grant (viac)

V učebnicích dějepisu je mezi řádky skryt pravdivý příběh Marie Stuartovny. Svět ji poznal jako skotskou královnu Marii. V Království sledujeme osud dospívající Marie, mladé ale už tvrdohlavé budoucí královny, ale také krásné a vášnivé dívky, která se ocitá na samém počátku svého bouřlivého vzestupu k moci. (AXN)

Rosaviva

Když jsem v první sérii odhlédla od těch historických nepřesností a toho, jak byli všichni krásní, voňavý a čisťouncí, a když jsem odhlédla od toho, že se děj odehrával na Francouzském dvoře, kde nikdo nemluvil francouzsky, či alespoň s francouzským přízvukem, všechno to byli briti/amíci jak polena. Ovšem jak seriál postupoval, tak děj mi přišel pořád víc stupidní a zdálo se mi, že nedokáží vymyslet žádnou pořádnou zápletku, která by zaujala. Obzvlášť v druhé sérii se mi stávalo, že jsem obracela oči v sloup tak 5x během jednoho dílu. Třetí série to maličko vylepšila, ale i tak, spousta nesmyslů, nelogičností a strašně debilní chování valné většiny postav. Snad nejvíc mě z celého seriálu iritovalo, že když si někdo někoho vzal, tak pak remcali, že je to na furt a že spolu budou až do smrti a když je to pak přestalo bavit, tak se rozešli a najednou nebylo anulování vůbec žádný problém. No, nakonec 3*, ale možná ještě změním názor a snížím. ()

Nathalia.A

Takisto ako mnohí z iných divákov som aj ja očakávala seriál na štýl Tudorovci , Borgiovci či White Queen, teda viac opierajúc sa o historiu a zobrazovanie jednotlivých udalostí, nielen vzťahu kráľa a kráľovnej. No aj napriek tomu, že Reign je v tomto smere pozadu, je to pohodový príjemný seriál. Hlavne dievčenské publikum určite poteší. Ja osobne si pozriem všetky nasledujúce časti, aby som videla ako sa to bude naďalej vyvíjať. Avšak okrem iného mi trocha prekáža, že pridávajú súčasnú hudbu k ´stredovekým´ scénam. Niekomu to nevadí, no mne to jednoducho nepasuje. Ospravedlniť to može iba to, že to nieje až tak historický seriál ale skor romantický. Tiež je v ňom veľa nepresností, ktoré niesú ani zďaleka založené na historických faktoch. Uvediem pár - kráľova milenka Diane de Poitres bola v skutočnosti o 20 rokov staršia než kráľ, no v seriáli vyzerá ako kráľova rovesníčka. Ich spoločný syn Sebastian ( Bash ) je len vymyslená postava a mnoho ďalších postáv tiež. . ()

Trixinka

Jdu zase proti proudu zdejších hodnotitelů - dávám 4*. Mě se tento seriál prostě líbil. Když si odmyslíte historická fakta, která se tvůrci tak nějak i snažili držet, a trošku moc čistoty, dostanete fajn historicko-dobrodružný seriál se zajímavými zápletkami a očekávaným koncem. Vůdčí postavou seriálu byla nepochybně Catherine Medici, od druhé řady se k ní přidal i Stéphane Narcisse. Hlavní duo Mary a Francis mě nějak za srdce nechytlo, ale nemůžou se líbit každému že :). ()

Ben Nevis

Hodnocení první sezóny: Nakonec se to slušně rozjelo. Mary začíná jako ufňukaná pipinka a končí jako osoba, která se naučila výti s vlky. Jak to bylo doopravdy, neřeším, ale jako zábava slušné. Rozhodně to není seriál, ze kterého by se dalo učit do dějepisu. Nebýt matinky z rodu Medici, sledování bych vzdala v prvních dílech, ale postava Catherine je chytrá a zábavná. Nad Mary vyhrává na plné čáře. Dala bych 4/5 kdyby se snažili alespoň s kostýmy a účesy. Holky tam pobíhají prostovlasé jako rusalky napůl nahé v zimním období, jako by v zámku vylo vytopeno jak v paneláku. ()

crashy

Hodnotenie po prvej sérií. Poväčšina z vás sú nároční diváci ani ja nie som výnimkou, ale tento seriál je to pravé oddychové pre mňa. Má to zápletku, intigrii, moc, lásku a uznávam, že trošku trapnejšie efekty, čo sa týka vojen a zabíjania... ale večer po práci, keď potrebujem relaxovať to bohate stačí ...... nepotrebujem aby to malo scény ako Túdorovci alebo Hra o tróny :P však to najdem práve tam...... ()

• Ačkoli hraje Anna Walton matku Torrance Commbse, ve skutečnosti je jen o 3 roky starší než on. (Thery)
  • Laurie McCarthy opísala seriál ako zámerné oslobodenie sa od histórie a že ide skôr o „zábavu“ ako o históriu. Zároveň dodala, že show je navrhnutá tak, aby bola zaujímavá pre súčasné publikum, takže diváci, ktorí nie sú oboznámení s históriou, si budú vedieť získať vzťah s postavami. (Arsenal83)