Uprostřed války vojáci nesní o tom, že se stanou hrdiny. Modlí se, aby si vzpomněli, co je to být mužem. 1917. Západní fronta. Blátivá pustina s ostnatými dráty a zákopy. Země je nasáklá krví padlých a ve vzduchu je cítit dusný zápach smrti. Vojín Charlie Shakespeare (Jamie Bell) má zimnici. Dívá se na své vyčerpané kamarády a těla, která zůstala po bitvě ležet bez života. Je sám. Zoufale by chtěl pryč. S několika muži, kteří přežili, se uchýlí do německého zákopu. V podzemních tunelech, ztraceni na nepřátelském území, čekají na záchranu. Ale nikdo nepřichází a noc s beznadějí se snáší na krajinu... (Bontonfilm)

solskjaer

No, já jsem spokojený. Dokonalá atmosféra, perfektní Bell a skvělý příběh s určitým poselstvím. Vybrat si Bella do hlavní role byla moc dobrá volba, zprvu jsem si řikal, že mu toho vojáka moc nevěřím, ale v průběhu filmu ukázali tvůrci proč sáhli právě po tak "naivním a nezkaženém" vojákovy jakým byl právě Jamie Bell. Veliké překvapení, které moc potěšilo! ()

movieband

V první řadě musím pochválit skvělý soundtrack. Hudba byla ve filmu opravdu hodně vydařená. Už při úvodní scéně na bojišti první světové války. Co se týče herců, tak ti byli sympatičtí a přesvědčiví co se postupného ztrácení rozumu a stupňujícího strachu týče. Z hororové části je to podařené a místy slušně napínavé. Co se, ale děje týče tak tam to skřípalo. Během filmu děj jde jednoduchým přímočarým směrem. Vysvětlení pro ty co z toho byli doplantaní jak já. !!!SPOILER!!! Pokud jsem v hororu, dostanu se do životu nebezpečné situace, zázračně "vyváznu", pak se objeví mlha a začnou se dít divné věci, je čas vymyslet si epitaf. (je jedno, jestli na vás někdo střílí (Šestý smysl), máte autonehodu (Smrt přichází v bílém), spadnete s letadlem (Pasažéři) nebo spácháte sebevraždu (Ti druzí). Mimochodem, pointa je to tak provařená, že jsem o ní uvažovala i při hororu Pandorum, kde mě autoři pořádně vypekli. Tvůrci nám v Mrtvé hlídce nechali "pár" vodítek :-) 1) Střelba, noc, výbuch kranátu před hlavou...a pak den, mlha, nikde nikdo. 2) Zastavily se hodinky (kapitánovi i doktorovi, baví se o tom v zákopu). Velmi typický příznak :-) 3) Pokud je někdo na pochybách, co se děje, prozradí vysílačka. "jednotka Y, nikdo nepřežil." 4) Je-li ale stále někdo na pochybách, jeden z vojáků to přímo řekne "Necítím své srdce. Zemřeli jsme tam v tom zákopu, jen to ještě nevíme." 5) A pokud stále tápete, podívejte se na název filmu :-) Mimochodem, tohle pojetí očistce je mimořádně kruté.!!KONEC SPOILERU!! Todle vysvětlení od uživatelky Sinue mi pomohlo tenhle film docenit v pravé míře a proto ten počet, který sem dal. ()

J*A*S*M

Bassett není úplně nešikovnej (jeho pozdější Wilderness je hodně slušnej horor), ale tenhle jeho debut dopadl hůř, než mohl a měl. A přitom zpočátku se mi jeho depresivní atmosféra (a tušení jakéhosi tajemného zla) hodně zamlouvala. Postupem času ale zavládla nuda, totálně opadl zájem o postavy ... a příjemnej pocit byl rázem pryč. ()

eraserhead666

Vždycky mě tak nějak mrzelo, že existuje hodně filmů o druhé světové válce, nebo odehrávající se v ní, ale z první světové jich je pomálu. Mrtvá hlídka mě tedy potěšila dvojnásob - je z první světové války a navíc je to docela dobrý horor. A nebylo k tomu ani moc potřeba, jen tak kilometr ostnatého drátu, věčný déšť, tuny bláta, hluboké zákopy, šílený Andy Serkis a NĚCO. A nejlepší na tom je, že to NĚCO se tam ani nemuselo moc ukazovat a bylo to dobré i tak. ()

JM87

Začátek měl naprosto pohádkovou atmosféru, to mě fakt dostalo. Ta mlha, plyn, zákopy, připosranej kluk atd... prostředek už tím prostředím a nepříliš dobrýma nápadama upadal, ale konec to u mně zvedá na 4 hvězdičky. Ten měl fakt pěknou atmosféru a především pointu. Nechci spoilerovat, takže pokud nechceš číst, nečti, ale perfektně to ukazuje na naprostou zbytečnost války - že je jedno, jestli ste němec nebo angličan, kdo projeví soucit nad životem druhýho ten přežije. Vlastně šlo o jakejsi test a bylo to super. Moc pěknej film. ()

• Při natáčení scén, ve kterých pršelo, bylo použito několik hasičských vozů, které kropily herce mnohdy celé dny hektolitry studené vody. (Lynette)
  • Herec, který hraje zajatého Němce je Čech. (Indy21)
  • Všichni herci museli povinně pomáhat kopat zákopy, protože filmový štáb neměl finance na zaplacení lidí, kteří by tuhle práci za ně udělali. (Lynette)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (viac)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (viac)