Šéfkuchár Carl Casper (Jon Favreau) opúšťa vyhlásenú reštauráciu v Los Angeles, pretože tam nemôže uplatniť svoju kreativitu. Majiteľ Riva (Dustin Hoffman) ho totiž núti pripravovať strohé a jednoduché jedlá, ktoré chutia prísnym kulinárskym kritikom, recenzentom bedekrov a vydavateľom sprievodcov dobrými reštauráciami. Po tomto rozhodnutí však nemôže nájsť nové zamestnanie, a tak spojí sily s priateľom Martinom (John Leguizamo), bývalou manželkou Inez (Sofía Vergaraová), a synom Percym (Emjay Anthony), aby založili malú pojazdnú reštauráciu, akési bistro v dodávke. Vďaka tomuto nápadu šéfkuchár Carl znovu rozdúcha svoju starú vášeň pre dobré jedlo a svojou kreativitou získa zaslúžený obdiv a slávu. Rady fanúšikov jeho kulinárskych výtvorov a famóznych sendvičov sa rozrastajú aj na sociálnych sieťach. Carl si začína konečne užívať nový život a lásku, a čo je najdôležitejšie, udobrí sa so svojou odcudzenou rodinou. (TV JOJ)

Sarkastic

Úsměvná, pohodová, prosluněná podívaná na jedno použití. Sází na hlavního hrdinu-sympaťáka, sexy postavu Scarlett Johansson, spoustu dobře vypadajícího jídla a tu maximálně sedící hudbu. Na druhou stranu nenabízí skoro žádný humor, je skoro až zoufale předvídatelná, a ten optimismus, naivita a důraz na „rodinnost“ mě osobně mírně iritovaly. Vidím to na čistý průměr. ()

emma53

Jon si to tedy užíval opravdu ve velkém stylu. Co si uvařil, to si taky sám zbaštil, ale myslím, že i jako herec si pochutnal občas na nějaké té mňamce, kterých tam bylo obrovské kvantum a tak krásně to všechno vypadalo, až jsem měla pocit, že to voní i skrz ten monitor. Jon mě chytnul za srdce, má v sobě velkou dávku zvláštního charisma, takže ať si Carla Casperra ta jeho polovička hezky pohlídá. Mít doma takovýho fajn chlápka, který ještě umí takhle vařit, to je poklad pí Casperová ! Celý film byl krásně barevný, moc chutný a s hudbou přímo lahůdkový. A ještě vím pánové, na co je taky dobrá kukuřičná moučka....to jsou věci :-) Jone u mě jsi rozhodně zabodoval ! ()

Morholt

Naprostá pohodička. Sice to není komedie nacpaná gagy či hláškami, ale dokáže kolem sebe šířit dobrou náladu po celou stopáž a toho si cením možná i víc, než občasných výbuchů smíchu. Možná je to i tím, že jídlo doslova žeru i žeru. Obsazení parádní a je úplně jedno, že veličiny jako Hoffman, Downey, Platt či Johansson zůstávají nevyužity, protože Jon Favreau byl trefou do černého a v páru, jakkoliv protikladném, s nádhernou Sofií Vergara, jim to báječně klapalo. Velká spokojenost. 85% ()

Indiana

Hrozně milej a pohodovej film, Favreauovi tohle režijně sedlo mnohem víc než sterilní Iron Mani nebo Kovbojové a vetřelci a i herecky to utáhnul naprosto v pohodě, podpořenej skvadrou známejch a spolehlivejch herců. Navíc jsem u toho měl potřebu neustále něco jíst, takže ten film svůj účel splnil. Určitě se k tomuhle ještě vrátim. ()

Rex Mundi

Nemám rada presladené filmy, ale toto bolo také pohladenie na duši... taká pohoda! Toľko pozitívnej energie, čo som vstrebala z tohto filmu, to sa ani nedá odvážiť :-) Akurát to má jeden problém - ideálne by sa Chef mal pozerať pri 14 chodových raňajkách spojených s obedom... sliny mi tiekli takmer neustále, a na druhý deň ráno som si robila zapečené sendviče! Dobré žrádlo, dobrá muzika, dobrá nálada a dobrí chlapi. Maximálne hrejivý film, ktorý by nepotreboval ani toho Downeyho Juniora, aby si vylepšil marketing ;-) ()

• 25. 4. 2013 vydal časopis Variety informaci o tom, že Jon Favreau napíše, zrežíruje a sám si zahraje ve filmu Chef. 12. 6. 2013 bylo potom zveřejněno, že filmová společnost Open Road Films získala práva na distribuci filmu v USA, zatímco Aldamisa Entertainment bude financovat a produkovat. Produkce filmu začala v červenci 2013 v Los Angeles. (KOOHA)
  • S filmármi spolupracoval a taktiež si vo filme zahral malé cameo známy šéfkuchár kórejského pôvodu, menom Roy Choi. (MikaelSVK)