Stačila chvíle nepozornosti a malé dopravní letadlo se srazí přímo nad letištěm s obřím cestovním letounem. Osamělý pilot srážku nepřežije, posádka druhého stroje má poněkud větší štěstí. Kapitán Glen Singer však zjistí, že jeho letadlo má vážně narušené manévrovací schopnosti a každou minutou nabírá větší výšku. Všem hrozí nedostatek kyslíku a rychlé podchlazení. Glen přesto společně s vedením letiště a leteckými inženýry hledá způsob, jak desítky cestujících dopravit do bezpečí... (oficiálny text distribútora)

bruceman7

Jo, nevyhnutelný klišáky se dali očekávat (těhotná ženská, multikulti, modlení a podobný americký záležitosti), ale jinak to nebylo špatné. Ikdyž ani efekty nebyly nějak suprový (řekl bych, že to byl nízko-až-středně rozpočťák), stejně to šlo dívat bez nějakých ukrutných námitek. Hodně pozitiv bych viděl v hlavních protagonistech: Urichovi a O´Toolové. 6/10 ()

majo25

Na televíziu viac než schopný katastrofický film z leteckého prostredia, ktorému nechýba akcia i fungujúce napätie. To nie je celkom bežné. Aj keď sa tradične nevyhne typickým televíznym prípadne americkým klišé, nie je ich na počudovanie až toľko. Čakal som, že počas problémov bude nejaká postava vždy len pindať a vytvárať tak dusnotu a kvázi záporáka, ale nič také sa našťastie nedeje. Možno v závere si mohli odpustiť potlesk pre pilotov, pôsobilo to trápne. Známy céčkový herec Robert Ulrich už zostarol, ale nie jeho vek je problém, skôr jeho nadváha. Vzhľadom na televízne spracovanie a príjemnú stopáž ale ide o fajn nenáročný filmík, určite žiadny prepadák. ()

Mustaffa odpad!

Strašná srágora, no možná spíš sračka! Velké letadlo se srazí s malým letadlem na což to velké začne stoupat :-), ano stoupat: No ty voe jedeme dál, jak to letadlo přinutit klesat (já bych ho sestřelil, protože takováto banda neherců na jednom místě se jen tak nevidí)? Kapitán (takový ekvivalent typického amerického hrdiny se všemi těmi kecy - takový normální superman prostě co chodí každou neděli do kostela) zvedne sluchátko a volá známému (samozřejmě vojákovi, asi hrdinovi z vietnamské války bych to tak typoval)... co tak letadlo napustit vodou a ono začne klesat. BOMBA nápad hned beru letadlo nádrž a letím za tebou. V tu chvíli se už letadlo napouští vodou a HURÁÁÁ letadlo nám začíná klesat, dámy a pánové připoutejte se prosím jdeme na přistání, zatáhnout za páku a vytáhnout podvozek, pozor nezapomenout vypustit pár galonů vody z podpalubí (co by za to Titanic dal) a už přistáváme. PARÁDA díky kapitáne já se celou dobu modlil, já vím a já dělal svou práci. Bléééééé bléééé a ještě jednou blééééé ()

vesper001

Katastrofa to tedy je. A ne na druhou, ale na devatenáctou. Jeden by chytil z letadel rapla: buď to má poruchu, nebo jsou v něm hadi, teroristi, bomba, díra, ztrácejí se v něm děti a zpravidla je okupováno bandou nehereckých kašparů. A když se tyto technické závady nešťastnou náhodou nakumulují, je to k nepřežití. ()

Gilmour93

Kapitán „Lucky“ Singer je ze stejného těsta jako Eso Rimmer. Už jen chybělo, aby na palubě odrodil, odvážným přistávacím manévrem na konci zároveň uhasil lesní požár a přitom ještě uštrikoval čepičku pro prostovlasé, zimou trpící miminko.. Některé momenty naznačovaly, že někde mezi cestujícími musí být i Leslie Nielsen a to může nahrávat spekulacím, že kdyby řízení letového provozu šéfoval Lloyd Bridges, bude let č.19 na zemi mnohem rychleji. Otázkou je v jakém stavu.. ()