V zahradě rodinného domu v pražských Strašnicích jsou nalezeny kosterní ostatky dvou mužů. Soudní lékař tvrdí, že těla zde byla pohřbena různě dlouho. Může jít o oběti sériového vraha? Vyšetřovacích verzí je několik, ale žádná z nich neladí s odborným lékařským posudkem. Tým 1. oddělení doplněný o nové tváře, vyšetřovatele Jiřího Netíka (J. Loj) a operativkyni Adélu Čulíkovou (B. Bočková), se v komplikovaném případu snaží odhalit, kdo je vlastně oběť a kdo pachatel. A to v situaci, kdy šéf oddělení Tomáš Kozák naráží na komplikovanou komunikaci s nadřízenými a nová pravidla korektního vyjadřování. (Česká televize)

a-ja

Hmmm... Humor těžce křečovitej... Mezi postavami to nefunguje, dialogy šustí papírem... Bočková mi tolik nevadí, ale Loj v roli Netíka je otřesnej (opravdu je málo českých herců, aby se musel brát slovenskej dřevák, u kterýho se ještě musí omlouvat nějakou kravinou blbej přízvuk?)... Vetchý je divnej... Divná je kamera, divný je prostředí, takový neuspořádaný... Jo, to je to slovo vlastně - všechno je takový NEUSPOŘÁDANÝ... A nejkrásnější postava tohohle kdysi fajn seriálu (jo, major Plíšek) není... Fňuk. ()

LachtanShows

Zhlédnutí prvních dvou sezón nám doma trvalo víc jak měsíc a už jen proto jsem byl seriálem tak přehlcen, že mě jeho poslední díly nijak extra nebraly. S novou sérkou ale Případy nabraly ten správný svěží vítr a hned úvodní epka se fakt zdařila. Až jsem spíš čekal, že rozjezd bude standardně vlažný. ()

meda2016

Začínám opatrným hodnocením. Vylekala mne řeč dvou postav, pana Blažka a pana Větchého, a také frekvence slovního poukazovaní na homosexualitu i cikány. Roubovani do nové situace vyšlo nejlépe a humorně pro pana Hanuše. To je genius výrazu. Zato Blažkovi přisoudili vytvořit postavu nadužíváním slov. ... Nové prostředí kanceláří týmu je na první přiblížení nepřehledné - asi jako když kreslíte bez citu pro optické vnímání detailu a celku. Možná je to nízkým umístěním kamery ale rozhodně strukturou pozadí (také "zabydlenost" neznamená bordel), hloubkou ostrosti. ()

fabecc1222

Tak jsme se po mnoha letech dočkali, a tvůrčí parta Bebjak - Malinda - Mareš nám konečně nasypala další díly Případů...Inu první díl je podle mého spíš takové propojení mezi druhou a třetí řadou, abychom viděli změny, které nastali (Chmela ředitel, Anděl 4 děti wtf, noví kolegové, Korejs out...). Samotnej případ tak beru v tomhle díle spíš jako takové pozadí těch změn, které se dějou, ačkoliv nechápu, proč je Pražák najednou takový kokot, hlavně ke vztahu k novým kolegům, u kterých to vypadá, že jim spíš závidí...No hlášky opět naprostá špička ("Přišel jsem tam a on tam vařil č(Č)očku" "Čočka je doma pečenej, vařenej". V závěru výborní Chmela v jinak spíš otravné hyperkorektní lince, ale ten jeho pohled do TV za to stál :D A poté výborný Hanuš, kde vidíme velký potenciál velké pomsty... ()

Vltaava

Hm, tak první díl mě nenadchnul. Má to úplně jinou atmosféru než předchozí řady, nové osazenstvo mi tam nepasuje, ten slovenský přízvuk nového vyšetřovatele i on sám mi nesedí, i když je to asi schválně, jak jsem pochopila, ženská postava je nijaká, snad se ještě nějak vystříbří. Je poznat, že jsou kluci starší, všichni jsou nervozni jak prase, a ta závěrečná scéna s pojmenováním blbosti předchozí šéfa Korejse mi přišla zbytečně naddimenzovaná. Stačilo to říct jednou větou, přece to každý divák už dávno pochopil a věděl, ale ne, to musí jmenovitě a všechno explicitně vyjmenovat, zbytečný to bylo a polopatě. Škoda no, ale dám tomu ještě šanci. ()

• „Informujte PMJ,“ zazní v díle. PMJ je pohotovostní motorizovaná jednotka s působností na celém území hl. m. Prahy. Vyjíždí k případům z linky 158, ve kterých je ohrožen život a zdraví občanů, popřípadě jejich majetek. Policisté PMJ také úspěšně pátrají po odcizených vozidlech a věcech, či hledaných a pohřešovaných osobách. (sator)
  • Skutečná jména pachatelů jsou Vladislav Roubíček (21 let), který byl odsouzen na 25 let, a jeho spolupachatel, o dva roky mladší Aleš Lajtár, který dostal 15 let odnětí svobody. Odsouzeni byli v roce 2005. (sator)
  • „První díl třetí řady Případů 1. oddělení v průměru sledoval 1 milion a 321 tisíc diváků 15+, dosáhl tak podíl na sledovanosti 34,70 %. Případy se tak staly nejsledovanější novinkou podzimního pondělního krimi okna za posledních deset let,“ uvedla mluvčí ČT Karolína Blinková. (rakovnik)