Hlavními postavami této komedie, zasazené do současnosti, jsou Anka, mistryně v Karate Kyokushin, její manžel Mundek, skvělý pianista, a Kazimierz, důchodce žijící sám nad Ankiným a Mundekovým bytem. Společně s Kazimierzem poslouchají Anka  a Mundek zvuky z bohatého erotického života svých sousedů. Nakonec se však ukáže, že nic není takové, jak se to na první pohled a na první poslech zdá, a všechno může být úplně jinak. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Tak život v polskejch činžácích je vostrej. Šukácí triáda v podání dědečka a dvou babiček-milenek je absolutním vrcholem celýho minipříběhu. Film se z hlediska kategorií nedá naprosto nikam zařadit. Nemá to žádnou důraznou pointu a v podstatě od začátku je jasný, jak to skončí, ale nenudí to a dá se to v pohodě ukoukat, často i z úsměvem na rtech. Přišlo mě to docela absurdní, na druhou stranu u Poláků jeden nikdy neví. ()

mchnk

Dokud tu bude sex, ten základní instinkt přežití, doprovázený a pojištěný blaženým, rozkošným pocitem, z něhož se stal již před několika tisíci lety nejvýnosnější světový business a který může zmizet rychleji než se dostavil, bude v rodinách, napříč generacemi, vše v pořádku. Alespoň v jednom polském baráku, kde se tato celkem povedená komédia odehrává. Obávám se, že v rukou českých filmařů by podobný námět dopadl tragicky, neboli troškovsky...stupidní sexismus se tomuto vyhýbá, i když při gerontologické švédské trojce důstojnost snímku trochu pokulhává, celkově je vše na v pohodě vstřebatelné humorné úrovni a dokonce s filozoficky laděným závěrem. ()