Reportér se stává terčem nelítostné očerňující kampaně, která ho dožene k sebevraždě. Stane se tak poté, co odhalil roli CIA ve vyzbrojování rebelů v Nikaraguji a pašování kokainu do Kalifornie. Snímek je založen na skutečném příběhu Garyho Webba. (Filmbox)

Mishqo

75% ... Ako vláda USA získavala peniaze na podporu Contras v boji proti komunizmu v Nicarague. Celkom vydarené, ale tá ľahkosť ako sa k článku dopracoval sa mi nepozdávala. Navyše takéto typy thrillerov si zaslúžia hutnejšiu a emotívnejšiu atmosféru, ktorú v tomto filme akosi obišli, či skôr povrchne odbili. ()

viperDavid

Film jako každý jiný novinářský s příchutí, hovno se stane. Elizabeth jindy krásná, občas vypadala, jak kdyby ji voprcal párek v rohlíku a poďobanej Jeremy, kterej jí tři bloky před tím vojel. Díky tomu je ze senzačního skandálu jen slušné drama. Pravdu už dnes nikdo nehledá a když Levinská řekla, jo roztáhla jsem nohy, bylo po příběhu. Ale koho to překvapuje. ()

peetriss

Americká garnitura chránící své občany a demokracii používá mnohdy metody, které vyvolávají úvahy, zda by občané nepotřebovali chránit i před ní samotnou - to je obecně známo. Tento snímek odrážející skutečnou postavu novináře, společensky zadupaného jen proto, že někomu šlápl na kuří oko, je natočen výborně vtahujícím a svižným stylem, který zaujme diváka, přestože si nedělá ambice detailního popisu onoho střetu novinářských a státních zájmů, ani usedlého biografického díla o hlavní postavě. Lehčí forma dramatu s prvky politického thrilleru byla zvolena dobře, režisérem je dobře vystavěna, je zajímavá, znepokojivá, odvážná, i když trochu šablonovitá. ()

Hanys_

Zajímavý film založený na informaci, že CIA v 80. letech pašovala do USA kokain ze střední Ameriky. Ve skoro každé roli nějaká známá tvář, navíc Renner po dlouhé době neakční a dost dobrý, jenže i přes to zajímavé téma to na mně působilo lehce odflákle. Nevím jestli víc než v Cuestovi není chyba v Landesmanovi (už jeho Consussion mi přišlo takové mdlé a bez šťávy). Rozhodně ale šíleně informativní (např. závěrečná fakta o načasování aféry s Lewinskou!!). ()

verbal

Mohu naprosto potvrdit autenticitu příběhu! Když jsem totiž před léty pracoval jako investigaytivní reportér pro prestižní kosmopolitní periodikum Osoblažský čmuchal, stalo se mi něco némlich stejného, a navíc ještě daleko, daleko záživnějšího! Odhalil jsem strašlivé spiknutí, jehož kořeny sahaly do nejvyšších kruhů obecního úřadu Osoblaha a dokonce až na radnici v Bruntále! Při svém investigayování jsem totiž jednou zcela náhodou narazil na to, že někdo pašuje do Osoblahy kontumované kočky z Wielkiej Grudni, po dekapitaci a stažení z kůže je prodává v místním konzumu jako králíky a za utržené peníze financuje Kontras trhovce ve válce o burzu v Bielsko Białej! No, jako správný reportér jsem po tom šel jako pedofil po třeťačce a záhy jsem dospěl k hrůzným zjištěním, že jsou do celé aféry zapleteny i nejdrsnější tajné služby v okrese jako například SDH (Sbor Dobrovolných Hasičů), IMO (Incestní Matky Osoblažska) a dokonce i národní SIA (Sekret Inteligentních Anorektiků)! Já vím, teď si říkáte, že jsem asi nesvéprávný kokot, protože jsem od té špíny hned nedal péro pryč, ale znáte to, po všech těch letech akčních nekrologů z místního starobince konečně pořádný sólokapr, nehledě na to, že k tolik prestižní Pulírovací ceně přidává Bohušovský svaz investigaytivních pissálku poslední roky jako bonus prasečí hlavu a Sodexky za šedesát na celý měsíc! A tak jsem nelenil, vyzpovídal účastníky posledních výročních králičích hodů a získal řadu místopřísežných prohlášení, že to maso bylo pěkně tuhé, chutnalo zvláštně a ty packy, které si pak všichni pro štěstí věší celoročně na krk, mnohým nepěkně podrápaly hrudníky. Článek byl na světě a byla to bomba snad větší, než když tehdy praskla ta divoká trojka starosty z Třemešné se dvěma nezletilými prasaty. Ale pak začalo jít do tuhého! Nejprve se objevily pikantní inkriminující fotografie toho, jak jsem byl té své krávě kdysi nevěrný s ovcí na žurnalistickém sympóziu ve Slezských Rudolticích, což mi kompletně zničilo manželství a Milka se odstěhovala k mamince do Slušovic, poté mi agenti SDH tajně v noci rozštelovali traktor, a když jsem jako obvykle ráno hustě řezal zatáčky do kanclu, skončil jsem ve škarpě a Zetor totálně na sračky, no a nakonec spáchal můj asistent (ne, to naštěstí neprasklo) sebevraždu, a to tak fádně a obyčejně, že o tom i byla škoda psát. Zaměřil se z kostelní věže snajprpuškou a pak se tak z kiláku odbouchl na výpadovce do Pomorzowic. Kdyby se, debil, třeba uškrtil vlastníma rukama nebo tak, to by bylo aspoň na sloupek na straně 8 hned pod Děvku měsíce! Ale takhle… Nicméně jsem pochopil, že jsem ho zase strčil, kam jsem neměl, a tak jsem se stáhl do ústraní, od té doby působím jen anonymně na internetách a neustále se paranoidně ohlížím přes rameno, protože Incestní Matky Osoblažska prý nikdy nezapomínají! Docela nuda, že? Nicméně to určitě i tak jednou někdo natočí pod názvem „Zabijte osla“, a já moc doufám, že mě bude hrát Endželína Džolí. *** Těšil jsem se na další Tři dny kondora, ale dostal jsem místo toho Tři dny s kondomem. Permanentně nasazeným! () (menej) (viac)

• Rok po tom, čo Gary Webb zomrel, sa rozhodol novinár Nick Schou skontaktovať jeho rodinu a poprosiť o požehnanie pre napísanie knihy o ňom. Schou chcel očistiť pamiatku novinára, o ktorom sa v nekrológoch písalo ako o zdiskreditovanom reportérovi. Nebolo to však ľahké, kvôli chúlostivej téme mu knihu nechcelo vydať žiadne vydavateľstvo, nakoniec však predsa len slávil úspech v Nation Books. (beso74)
  • Auto, ktoré vo filme vlastní hlavný predstaviteľ Gary Webb (Jeremy Renner), je Triumph TR6 Convertible. (MikaelSVK)