Americký nindža 5

• Česko Americký ninja 5 (viac)
všetky plagáty

Špičkový vědec dr. Strobel (Aharon Ipalé) objeví prostředek na ničení hmyzu a tím na sebe upoutá pozornost chemického magnáta Glocka (Clement von Franckenstein) i zlověstného venezuelského generála Zubina. Ti chtějí geniálního vynálezu využít k ovládnutí světa a únosem Strobelovy dcery Lisy (Anne Dupont) si chtějí zajistit spolupráci vědce. Do cesty se jim však postaví Joe (David Bradley), který má o Lisu poněkud jiný zájem. K tomu, aby ji zachránil, využije i svých bojových schopností. (Siriuss)

keoma26

Roztomilý metanarativní komentář k předcházejícím dílům ... všudypřítomná sebeironie a odstup je v tomto pokročilém pořadovém čísle série osvobozující. Když David pronese "ve filmu to vždy vyjde", hraje si nejen s divákem, ale i sám se sebou (přitom se rozhodně nejedná o nějaké sebeukájení). Hravou nadsázku zvýrazňují i pestrobarevné kostýmy ninjů ... každá bojová scéna má jiný barevný ráz, nic už není jenom černé nebo bílé;-) ()

LION-MR.T

Pro mě je to asi ten nejlepší díl z celé série. David Bradley je dobrej,humuro je tu docela dost,James Lew coby Wiper je hodně směšnej,hlavně v tom kostýmu. Většina záporáků ve filmech nosí normálně hadry aby nevzbuzovala pozornost,ale on si vezme kostým jakoby byl Superman. Ninjové nechávají Davida i toho malého kluka schválně vyhrávat,tedy kdyby né,tak by se aspoň hejbali a snažili by se aspoň uhýbat,tady ninjové nenahánějí starch,ale spíš úsměv a,že jich je tu celá barevná plejáda. Pat Morita hraje jen chvíli,možná,že škoda,ale nevím v jaké části filmu by měl vystoupit. Hudba tu není žádná napínavá,naopak veselá,aby vám připomněla,neberte tenhle film vážně. A výte co je vrchol célé téhle skvělé demence tohle filmu? Tvůrci měli tu odvahu dát do úvodních titulků ještě nadpis Choreografie bojových scén a hodit pod to dva jména. Jaká choreografie? Ani David s Jamesem se ke konci nepoperou. Jinak film těží ze spousty věcí z dovenosti úmění ninjů. Pomocí meditace si sundat pouta,spojit se člověkem,který je daleko nebo zmrtvými. Pro mě je nejlepší postava ta pohledná blondcka co se jí snaží celej film zachránit. ()

TERRORDROME odpad!

"Až budeš ninjom, pochopíš!" Toto je jeden z tých filmov ku ktorým rád píšem komentáre, pretože sa na nich dá vybúriť. Piaty Americký Ninják je dokonale nemohúca kokotina pri ktorej sa dá len škodoradostne smiať nad tým aký sú jej tvorcovia banda mantákov z pomocnej školy. To čo oni hustia do diváka s úplne vážnou tvárou je fakt sila. Hlavný záporák a ninjácky kápo vyzerá ako mix grófa Draculu a amatérskeho kúzelníka z čias socializmu. Páčilo sa mi ako sa stále zjavoval v kúdoloch dymu niekde na ulici aby americkému ninjovi povedal čo ho čaká. Samozrejme tým myslí smrť, ale je ťažké zabiť poctivého amerického majstra ninjutsu keď máte k dispozícii úplne neschopnú bandu rádoby ninjov v rôznofarebných teplákoch ktorý by nedokázali ani otvoriť konzervu a neodseknúť si pri tom nohu. Schopnosti zlých ninjov boli v tejto sérii vždy na bode mrazu, ale tu sa už naozaj prekonávajú a v pohode ich zmláti aj decko po jednodennom tréningu spočívajúcom hlavne v rozhovore s duchom dákeho dedka. Zaujímavá je taktiež ninjácka technika pomocou ktorej sa dá oslobodiť z pút, to stačí len prepliesť si prsty, otriasť sa a putá samé spadnú!!! A keď už som v tom, spomeniem aj finálnu likvidáciu zloducha ktorá vyzerá asi tak že mu to chlapčisko strelí prakom do ksichtu medailu, on nechápavo vypleští oči a následne po ňom americký ninja hodí zapálenú guličku z pokrkvaného papiera. Záporák vzbĺkne a vypadne z lietadla. Ja už som fakt nevládal, tento film je naozaj extratrieda v komickej špatnosťi a úbohosti. P.S. David Bradley sucks! ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale mně to nepřišlo až tak zlé. Jasně, je to pořád blbost a se sérií to nemá nic společného až na hlavní postavu, ale je to takový příjemný rodinný film, kde sem tam dojde i na nějaké to bojové umění, anebo na něco, co se tak alespoň tváří. Ze všeho nejvíce to ale připomíná "Karate Kid". ()

Stejšn

To je fakt peklo. Ale svým způsobem zábavné. Ninjové jsou tu rozdělení barevně podle levelů - modří, zelení, černí atd. a největší bouchači jsou bílí. Je tu spousta úžasných keců ("Až z Tebe bude ninja, pochopíš!"). Taky spousta úplně ukázkově debilních soubojů. A záchrana štěňátka. Je to takový televizní ekvivalent her Shadow fighter nebo Dragon ninja, přičemž film se s hrami vykrádá vzájemně. A scéna, kde zachránce blondýny honí dav ninjů všech barev, tvarů a velikostí je prostě k popukání. ()

• Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii a v Římě v Itálii. (rafix)
  • Původní Americký ninja Michael Dudikoff se také jmenoval Joe, tedy stejně jako hrdina v tomto pokračování. (SNCIS)
  • Po filmech Americký ninja 3 (1989) a Americký ninja 4 (1990) se David Bradley vrací do filmu jako jiná postava. Ve filmech Americký ninja 3 (1989) a Americký ninja 4 (1990) hrál postavu Seana Davidsona, zatímco v tomto snímku ztvárnil postavu Joea Kastla. (mzss1)