Šerif Hall (Bud Spencer) je obľúbený pre svoju láskavosť a ústretovosť. Na jednej z obhliadok mesta stretne malého podivného chlapca, ktorý tvrdí, že pochádza z vesmíru. Šerif sa snaží zistiť jeho meno a vrátiť ho rodičom. To sa mu ale nepodarí, pretože chlapec stále tvrdí, že sa volá H7-25 a pochádza z cudzej planéty. Zároveň sa ho pokúša presvedčiť svojimi mimoriadnymi schopnosťami a mimozemskou technikou. Šerif mu postupne začína veriť a stane sa jeho priateľom. O chlapcovi sa však dozvedá aj armáda, ktorá s ním má svoje vlastné plány. Chlapca unesú a šerifovi nezostáva nič iné, len oslobodiť malého mimozemšťana z vojenskej základne, aby si ho mohol včas vyzdvihnúť jeho otec, ktorý sa už blíži k Zemi z vesmíru. (TV JOJ)

Lacike

Bohuzial (alebo skôr nastastie) som tento film nevidel v detstve, takze ma k nemu neviaze ziadna nostalgia. No a dnes to uz proste absolutne nefunguje. Je to detsky film v tom najhorsom zmysle. Plny infantilneho trapneho humoru v ktorom postavy nesikovne padaju alebo sa otravne pitvoria. Vdaka tomu mi boli vsetci nesympaticky. Nezaujal ma ani ten maly chlapec a Bud to sam neutiahne. Cely film je strasne nevyrazny. Jednu hviezdicku davam za tych par bitiek, ktore sice pôsobia akokeby ich dali do filmu dodatocne, kedze tam hra Bud, ale aspon na ne sa dalo pozerat. Dvojku rozhodne riskovat nejdem. 2/10. ()

Pepinec

Den před tímto filmem jsem shlédl Bílého draka, u kterého jsem se podivoval nad tím, že si autoři vystačili s jedním jediným hudebním motivem. A vida; máme tu další ukázku toho, že hudba ani zdaleka nemusí být tím nejsložitějším, co dostane divák naservírováno. Na rozdíl od Bílého draka mě však zde hudba nerozčilovala, a i po dvacátém zahrání ústřední melodie mi do příběhu seděla. Co je to však platné, když všechno okolo je ještě prostší, než samotná hudba. A to je, v porovnání se čtyřmi akordy na hodinu a půl, skutečně na pováženou. ()

Malarkey

Buda mám rád i v jeho samostatných filmech, ale tohle je teda něco. Určitě na tom hraje fakt, že jsem to neviděl jako malý, takže nostalgie u tohohle filmu určitě nezafunguje. Každopádně musím říct, že jsem od začátku byl vytočenej z toho malýho kluka, co tady hraje mimozemšťana. Jako malej bych to asi bral, ale takhle opravdu ne. Dvě hvězdičky dávám jenom ze soucitu a s tím, že se na dvojku určitě nepodívám. To si radši pustim policajta Rizza v Milionovém brouku s tím, že lepší filmy s ním určitě jsou, a není u nich ani za potřebí nostalgie. Šerif a mimozemšťan je prostě hrůza, kde když nezabrousí nostalgie, tak dle mého tenhle film v hodnocení nedopadne nejlépe. ()

otík

Samostatné filmy Terence Hilla a speciálně Buda Specera jsou ve většině případů na to samé brdo. Jenže také jsou s láskou dělané a veskrze totálně pozitivní, takže i když jde o často o naprostou hloupost, člověk se u filmu usmívá a užívá si ho. Ne jinak je na tom i tahle sluníčkem prozářená komedie o šerifovi, který ve svém městečku nalezne kluka s neobyčejnými schopnostmi a hlavně mimozemským přístrojem, který chce získat "zlotřilý" armádní velitel. Jenže na šerifa si nepřijdou a jak jinak - odnesou si pořádnou nakládačku. Ve filmu se objeví řada známých bouchačů z Budových filmů a je radost pozorovat, jak si své role a roličky užili. Jednoduchý, prostý, ale laskavý film. A obzvlášť Budovi příznivce musí potěšit. ()

siriusak

Tenhle film pro mě představuje dětství, byl jsem na něm dokonce 4 krát v kině. Holt nostalgie je bestie s velkýma drápama. Koupil jsem dvd na stánku a po shlédnutí jsem nemohl pochopit, co jsem na tom jako kluk viděl, ale s hodnocením nemůžu jinak, něco uvnitř mi říká, dej pět hvezdiček, nebo dostaneš pěstí :) ()

• Všechny scény, kde se poprvé setkali šerif (Bud Spencer) a H7-25, se natáčely v Six Flags Over Georgia. (Jan.Kanak)
  • Po úspěchu filmu E.T. Mimozemšťan (1982) a dějové podobnosti obou filmů, se tento film začal začal uvádět pod alternativním názvem „E.T. and the Sheriff“. (Jan.Kanak)
  • Film se odehrává a také byl natočen ve městě Newnan ve státě Georgia, USA. (Jan.Kanak)