Pomsta Čierneho korzára

• Československo Pomsta Černého korzára (viac)

Pirát zvaný Blackie (Terence Hill) má v hlavě velký plán. Chce přepadnout španělskou loď a pořádně se na této akci obohatit. Naskytne se ale ještě jedna příležitost jak zbohatnout. Na dražbě se objeví krásná žena, ve které Blackie pozná manželku místokrále. Koupit ji je však problém, protože pirát Skull (Bud Spencer) o ni má také zájem. Nakonec Blackie Skulla přeplatí a Isabelu získá. Skull se ale s prohrou jen tak nesmíří… (oficiálny text distribútora)

L'Alpagueur

V případě Pomsty černého korzára půjdu asi proti většině, neboť ji považuji za nejlepší film Buda Spencera a Terence Hilla. Za nedostatek se považuje, že většinu filmu stojí Bud Spencer a Terence Hill proti sobě, ale mně to nevadí, protože ve filmech, kde tvoří dvojici, často dialogy slouží jako slovní vata mezi jednotlivými akčními a komickými scénami. V tomto filmu však žádné zbytečné dialogy nejsou, navíc je doprovázen kvalitní filmovou hudbou Gina Peguriho a pochválit musím i český dabing Terence Hilla v podání Petra Štěpánka. ()

Snorlax

Akční komedie to není. A neukecal by mě na to ani sám Bud Spencer. Taky by nemohl, o filmu určitě nic neví, neb v něm prakticky není. Bohužel. Od počátku do samého konce sledujeme naparování Blackieho v podání Hilla, kterému nafoukaní frajeři jdou sami od sebe. Hudba je místy natolik hravá, že překračuje práh infantilnosti. A příběh sám je vlastně zajímavý jen jako velmi povrchní dobrodružství. ()

pytlik...

Ano, děj je slaboučký s logickými dírami velikosti té, co má slon v chobotu. Ovšem dávám za pět jednak za výpravné scény sestávající se ze skutečných lodí a né jen modýlků, jednak za nádhernou Silvii Monti, ale hlavně za parádní způsob, jakým Hill s touto krasavicí vyběhl. Pozměnil a přivedl totiž k dokonalosti heslo, kterým jsem se za zlatých časů řídil taky (ach, kde jen ty doby jsou?). Totiž "ošustit a opustit" vylepšil na "ošustit, vyměnit za tučné výkupné a opustit"! ()

Malarkey

Zřejmě nejslabší komedie dvojky Hill+Spencer. Příběh postrádá jakýkoliv chytlavý zvrat a já osobně jsem se u filmu nudil po celou hodinu a půl. Důvod? Za 1) tu stojí Bud Spencer a Terence Hill proti sobě...zřejmě nejdůležitější bod filmu, který mu podlomuje kolena na samotný práh bolesti. Za 2) se příběh odehrává v prostředí Karibiku, ve kterém se Hill a Spencer objevili opravdu jen ojediněle. Za 3) při lodních bitvách se z děl sice střílí o 106, ale ani jedna koule netrefí svůj cíl...a tak to nakonec celé vypadá vcelku uměle. --- Kdo je to? Eskymák....co dělá v Karibském moři? - Léčí si omrzliny ()

dr.jacoby

Patrí to k tomu lepšiemu, čo dvojica Bud a Terence spolu natočili. Film jednoznačne nieje bláznivou komédiou, ako mnoho ďalších filmov v ich podaní. Terence je sympaťák, na rolu piráta Blackieho sa hodí. Bud dostáva o mnoho menej priestoru ako ďalší predstavitelia pirátskej družiny. Sympatické je aj ženské osadenstvo v podaní trojice pohladných dám, z ktorých sa jedna stále modlí. Pochváliť treba aj český dabing, veď v tej dobe bol dabing vždy na úrovni. ()

• Film obsahuje stejné záběry lodí na moři jako film Tygr sedmi moří (1966). Stejně tak například odlehčování lodi o přebytečný náklad včetně děl a závěrečné zahákování španělské lodi. Mělo být využito tzv. Stock footage (příp. stock video), kdy jsou natočené záběry využity ve vícero projektech. (jerzy1976)