Lucifer

• USA Lucifer
Fantasy / Mysteriózny / Komédia
USA, (2016–2021), 72 h 44 min (Minutáž: 42–66 min)

Tvorcovia:

Tom Kapinos

Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Scarlett Estevez, D.B. Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia, Tricia Helfer, Kayla Ewell (viac)

Sinecod

Po osmém díle jsem byla vážně na vážkách už tenhle seriál nesledovat. Vydržela jsem, nemám ve zvyku nedokoukávat seriály, které mě trochu odradí a jsem nakonec ráda. Když už nic jiného, Tom Ellis je neskutečně sexy a když se nevěší štěňátkovsky na paty Chloe (pořád nevím, co si mám o téhle postavě myslet, byla mi strašně protivná, je neskutečně civilní a úzkoprsá, ale po posledních dílech se to trochu zlepšilo) je to vlastně moc bezva postava. Fajn seriál na pozdní večery. Jsem zvědavá, jak si seriál povede dál, zatím jsem na čtyřech pěkných hvězdičkách a budu sledovat dál. ()

Makky

Lucifer to od prvej minúty rozbalí na plné gule a diváka si okamžite získava svojim šarmom a odzbrojujúcimi hláškami. Humorom sa nešetrí a s britským prízvukom Morningstara to všetko znie akosi vtipnejšie. Kasting sa vskutku podaril, najmä medzi hlavnou dvojkou funguje skvelá chémia. Tá bola nanešťastie v niektorých epizódach tým jediným pútavým prvkom. Obrovské zaváhania v prostriedku série, kde boli príbehy nezaujímavé a zbytočné, budú dúfam v ďalšej sérii napravené. Seriálu fandím, takže prikloním sa zatiaľ k lepšiemu hodnoteniu. ()

LizianShaw

Komiks jsem nečetl, podle všeho se seriál naprosto liší od jeho předlohy. Pokud bych seriál měl charakterizovat jménem, tak by to byla " Kriminálka Lucifer ", protože to dost vystihuje tón tohoto seriálu. Většina epizod splňuje zvyk 1 epizoda - 1 vyšetřování vraždy... Což není zrovna nejlepší, ale někdy jsou ty vraždy, alespoň trochu zajímavé, takže... Nejvíce se to rozjede, někdy v druhé půlce, počínaje vyšetřování případu s křidly... Jinak celý seriál spoléhá na postavu Lucifera (což je škoda, seriál by měl mít více zajímavých postav). Naštěstí, vybrali úžasného Toma Ellise, který tu roli zahrál bez chyby, to ďábelské charisma z něj přímo čiší... Čímž se dostávám k problému, jakože si Ďábla, představuji trochu jinak... Lucifer je dobrák, a skoro nikdy nezabíjí, což se docela odporuje s ďábelským smyslem postavy, a docela to kazí dojem " evil ďábla ". Na to že to je Fox, jsem čekal, že tam nebude moc brutality, na druhou stranu jsem nečekal tolik (a to dost) polonahých striptérek. Edit: S každou řadou jde kvalita dolů, připadá mi to až moc dětinské a hloupé. 5/10 ()

Morholt

Původní předlohu neznám, ale s Gaimanem jsem do kontaktu několikrát přišel a něco mi říká, že tenhle Lucifer má k tomu jeho docela daleko. Ale to mi nezabránilo v tom, abych se bavil. Ti, co tvrdí, že je to jen další kriminálka, která se od těch ostatních liší jen tím, že tu Lucifer občas použije svých nadpřirozených schopností, mají do určité míry pravdu, ale to zase neznamená, že by to nebyla kriminálka dobrá a to především díky Ellisovi, který si svou roli výsostně užívá. Jo, občas může působit protivně to neustále hledání sebe sama, ale v podání tohoto pekelníka to působí vesměs vtipně a skvěle mu přihrávají i zúčastněné dámy, ze kterých mě nejvíc bavila až ta třetí vzadu Rachael Harris v roli psycholožky. A tak jediné, co se opravdu nepovedlo, byla silně protivná postava anděla, samozřejmě v podání černocha. Suma sumárum slušná práce a těším se na další řadu. 80% ()

SamVimes

Vzít rozmáchlý dark fantasy komiks a adaptovat jej jako procedurální kriminálku, to zní jako špatný vtip. Stanici Fox se to ale zdá v pořádku a tak z Careyho ambiciózního příběhu vzali jen nástřel „ďábel opustil peklo“ a já vlastně nechápu proč se vůbec obtěžovali s právy ke komiksu. Místo nekompromisního padlého anděla nastupuje žvanil, místo střetu nebe, pekla a všeho uprostřed se řeší obyčejné vraždy. A i když odhlédnu od výborné předlohy a budu seriál posuzovat samostatně, pořád to není žádná sláva, ale jen nepříliš povedená variace na Castlea a podobné. ()

Galéria (1 017)

• V 10. epizodě 1. série "Pops" Lucifer (Tom Ellis) pronese narážku na heroinové doupě. "Žili jste si ve stylu Kurta a Courtney". To je narážka na frontmana skupiny Nirvany Kurta Cobaina a jeho manželku a frontmanku kapely Hole, Courtney Love, kteří byli drogově závislí. (vyfuk)

Komiksový Sandman má obsazení

Komiksový Sandman má obsazení

29.01.2021

Seriálová adaptace komiksu Sandman od Neila Gaimana má už takřka kompletní obsazení. Kromě postavy Smrti byly oznámeni herci ve všech zbývajících rolích, a úvodní reakce fanoušků na sociálních sítích… (viac)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)