Sen o klaunovi

• USA Red's Dream
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
USA, 1987, 4 min

Život jediné zlevněné položky ve výprodejovém koutku v obchodu s koly může být osamělý. A tak sní červená jednokolka o tom, že jezdí v cirkusu spolu s klaunem, dělají nejrůznější triky a lidé jim tleskají. Když se však náhle probudí, aplaus se promění v bubnování dešťových kapek a jednokolka se zase rychle vrací do reality. Musí se smířit s tím, že jí nezbývá než nadále postávat v koutě a čekat na svůj osud. Nenechte se oklamat její cedulkou se slevou. Je to vskutku neocenitelná jednokolka s velkým srdcem, která by mohla vypomáhat nejednomu žonglujícímu artistovi – jen kdyby si jí v zapadlém koutě někdo všiml a dal jí šanci. (HBO Europe)

Shit

V překladu sen o klaunovi. Animace se zase o kousek posunula dopředu, což je hlavně vidět na daleko lepší propracovanosti fyziky, kdy se věci hýbou fakt realisticky a na odrazu ve vodě, na tehdejší dobu opět něco neskutečnýho. Krom toho příběh taky neni vůbec špatnej, i když neni typicky zábavnej jak sme od Pixaru zvyklí ()

Le_Chuck

Ak sa nové Pixarovské kraťásky vyznačujú veselou atmosférou, pozitívnou hudbou a jašivým humorom, tak Red's Dream je smutný, pomalý príbeh o jednon nesplnenom sne. Saxofón a daždivá noc v prázdnom veľkomeste výborne podtrhujú celkové ladenie snímku. Smer melanchólia. Mne osobne viac sedí tá prvá kategória. ()

Stíba

Stáří tohohle kraťasu je zřejmé, typická je i ponurá (nicméně pro mě oblíbená) závěrečná atmosféra (jako třeba u Luxo Jr.). Jednoduše nicméně krásně je zachycen smutek klaunova kola. Příjemný kraťas, který obzvláště ve své době kdy veškerá počítačová animace byla teprve v plýnkách získal zasloužený obdiv. ()

ad-k

Hodně povedená věc... ani ne snad co se grafiky týče, jako spíše svou bezchybnou atmosférou jedné deštivé noci a jednoho malého velkého snu... aneb jak se může trápit posmutnělé, v koutě odložené kol(ečk)o. I přes fakt, že klauni a cirkus ve mně vyvolávají jistý pocit strachu (ne, v tomhle zpracování se nemohl dostavit...), ty místa mé já přitahují a Red´s Dream mě k nim, byť jen na chvíli, mohl dovést. Co naplat, že saxofón poslal všechno zase zpátky do reality... ale dívalo se na to hezky. 80% ()

• Na podlahe, na ktorej sa odohráva predstavenie s klaunom je namaľovaná lopta z krátkeho filmu Luxo Jr. (1986). Rovnako si je možné všimnúť lampu z tohto filmu. Nachádza sa na stole v predajni s bicyklami. (LuiCJ)
  • Predajňa Eben's Bikes je pomenovaná podľa jedného z tvorcov filmu Ebena Ostbyho. (LuiCJ)