Ako prísť o muža za 10 dní

• Česko Jak ztratit kluka v 10 dnech (viac)

Andie (Kate Hudson) je redaktorkou populárneho časopisu. Má  napísať živú reportáž, založenú na osobnej skúsenosti, o tom,  ako odplašiť aj toho najzamilovanejšieho chlapa v priebehu desiatich dní. Nemohla si však vybrať horšiu „vzorku“ ako je Benjamin (Matthew McConaughey). Je síce fešák, ale možno o to viac dravší agent reklamnej agentúry, ktorý sa práve stavil so šéfom, že zlomí srdce každej, na ktorú ukáže, len aby získal lukratívnu zákazku. Tých dvoch nespojila náhoda, a tak bitka sledovaná starostlivo z oboch strán, môže začať. Andie vie, ako na to. Rýchle nasťahovanie k novému priateľovi, umocnené milostnou zdržanlivosťou, zásadné premeny jeho bytu, vrátane ružových koberčekov v kúpeľni, nákup štvornohého “miláčika“, plač, hysterické scény na verejnosti i pred jeho kamarátmi... lenže nič nezaberá. Benjamin všetko chápe, všetko ospravedlňuje, ku všetkému je tolerantný. Nie je to nakoniec naozajstná láska...? (TV Markíza)

blackrain

Já bych tenhle film tolik nepodceňovala. Samozřejmě je to romantická komedie jako každá jiná, která se také nevyhýbá klišovitým situacím, ale takové situace jsou téměř ve všech takových komediích. Tahle byla navíc i vtipná. Všechen vtip vycházel z pohnůtek hlavních postav, které chtěli jít za svým hlavním cílem. Hlavní postavy byly opravdu dobře vybrané a krásně si sedly. To je taky velké plus. ()

genetique

Som veľmi príjemne prekvapený. Podobné zaškatuľkované americké sladké nevtipné cukrovinky niekedy radšej obídem, no táto ma vyviedla z omylu. Veľmi príjemné osvieženie s veľmi sympatickou hereckou dvojkou. Najviac ma však tešilo, že celé je to na svoj čas veľmi čerstvé, milé a hlavne neurevané! 75%. ()

castor

Duo sympatických herců sice nedokáže zaplácat ty trhliny, které napáchali páni scénáristé, nicméně i přes promarněné příležitosti občas vykřesá tahle báchorka nějaký ten úsměv na tváři. Totální rutinér Donald Petrie se ani nepokusil překročit žánrové hranice, i když námět byl rozhodně slibný. Ve výsledku ale není. Roztomilá Andie je redaktorkou luxusního dámského magazínu a hodlá napsat na základě desetidenního sbalení chlapa článek, který má ukázat čtenářkám základní chyby, jakých se ženy dopouštějí ve vztahu k mužům. Paradoxně se ve stejnou dobu vsadí statný hezoun Ben, že vydrží s libovolnou holkou alespoň deset dní. Ať už tu maskujeme cokoliv, výsledek je zřejmý. I když několik scén je slušných.. třeba ty, ve kterých se Andie snaží Bena dovézt k šílenství svým chováním, zatímco on na její chování reaguje láskyplnými gesty. K happy-endu to je ale dobré dvě hodinky a scénáristé se neobtěžovali, aby si je divák trochu lépe užil. Toho, co nabízí, ale překvapivě není málo!! ()

Lennnnna

Jaké holce by se nelíbilo, když kluk dostává pořádnou sodu:o) Ale teď vážně....Když se Andie snaží vyprovokovat Bena k rozchodu, skutečně jsem se bavila, co na tom, že některé scény jsou přemrštěné, nicméně splňují účel. A navíc je to po Klíči už druhý film, ve kterém mi v hlavě utkvěla a zaujala tvář Kate Hudson, takže budu tenhle nový talent určitě dál sledovat a čekat, copak se z ní asi vyklube, vypadá to totiž nadějně. Konečné scény filmu jsou ovšem katastrofální, uječené a nudné. Ale co, nesmíme zapomínat, že jde o romantickou komedii, takže už tím, že jsme dobrovolně zmáčkli tlačítko PLAY, jsme si o to koledovali sami. ()

buldock

Nemůžu si pomoci , ale na mě tenhle filmek zapůsobil velice pozitivně , ústřední dvojice je vybrána perfektně , krásně jim to spolu sekne , jiskří to mezi nimi , filmu by sice slušela kratší stopáž , ovšem až na pár momentů se jedná o velice zdařilou romantickou komedii s neuvěřitelně sympatickou Kate Hudson , které zdárně sekunduje Matthew McConaughey. Mám pro tenhle snímeček prostě a jednoduše velkou slabost. ;-) Film: 85% ()

• Většina scény, v níž Andie (Kate Hudson) naruší Benovi (Matthew McConaughey) jeho chlapskou noc, byla improvizovaná. Kate Hudson napadlo, že by chlapům hodila na pokerový stůl mísu se zeleninou. Režisér Donald Petrie o tom věděl, ale herci ne, takže byli doopravdy překvapení. (HappySmile)
  • Pro film byly zapůjčeny šperky v celkové hodnotě 14 200 000 $. (HappySmile)
  • Laniny (Bebe Neuwirth) šaty na slavnosti jsou od Chanelu a její čelenka je doopravdy diamantová. (HappySmile)

Další hledači pokladů

Další hledači pokladů

09.08.2006

Matthew McConaughey a Kate Hudson budou hlavními hvězdami dobrodružné komedie FOOLS GOLD z dílny režiséra Andyho Tennanta (Hitch: Lék pro moderního muže). Nebude se však jednat o první spolupráci… (viac)