Dotkni sa temnoty a pohltí ťa... Dlho očakávaná štvrtá séria fenomenálneho kriminálneho seriálu sleduje dve problémové policajtky, drsnú Evangeline Navarrovú v podaní boxerskej šampiónky Kali Reisovej a Liz Danversovú v podaní Jodie Fosterovej, držiteľky dvoch Oscarov, troch Zlatých glóbusov a šesťdesiatich ďalších filmových ocenení. Intenzívne vyšetrovanie a pátranie po ôsmich zmiznutých výskumníkoch v zamrznutej a zasneženej aljašskej usadlosti privedie svojráznych vyšetrovateľov na pokraj síl. (HBO Max)

sochoking

Night Country má presne ten typ mysterioznej atmosféry, ktorú ja osobne milujem. Navyše oceňujem dramatické pasáže jednotlivých epizod, ktoré sa väčšine užívateľov, zdá sa, javili ako nudné. Záverečné rozuzlenie bolo výborné, presne také, aké správne tajomné krimi má mať podľa môjho vkusu. Kamera, choreografia, výprava... Totálna šupa! Akurát, čo ma sralo, bolo neustále fuckovanie v každej druhej vete. Scenár písal zrejme nejaký fucker. Asi si budem musieť pustiť  pozitívne naladený film s Jodie Foster, pretože po tomto (a špeciálne po záverečnej epizode) sa na jej xicht nemôžem ani pozrieť! ()

Botič

Love/Hate pořad. Skvělá mrazivá atmosféra, jen je do ní zasazený meh detektivní příběh, který se tu řeší tak dvě epizody, zbylé čtyři epizody jsou jen efektivní sníh a meh vztahy, stihomamy, rodinná pouta. Jodie Foster jako Aljašská Karen je ale skvělá. Zbytek po skončení odvane sněhová bouře. ()

sofiapetra

Aljaska/Island i atmosfera za sto bodů. Ano, mělo to nějaké mouchy (Jodie dali do scénáře místo textu jen samé vzteklé sakrování), ale nemá celkem žádný smysl srovnávat to s předchozími sériemi (k čemuž samozřejmě svádí už jen ten název, ale všichni vědí, že to nijak a na nic nenavazuje, dokonce je každá série i úplně jiný žánr; takže je to jen taková absurdní marketingová hra, z čehož sice kouká nějaká ta frustrace všech zamilovaných do jedničky - ti mají prostě smolíka, hlavně jestli mají ještě navíc averzi k bojovným Amazonkám, ale ve výsledku se to tvůrcům určitě vyplácí). Za sebe ale mohu říct, že mi to přišlo  zajímavé a tajemné a těšila jsem se na každý nový díl, což se mi už dlouho nestalo. A rozhodně jsem u toho nežehlila. ()

J*A*S*M

Zajímalo by mě, jestli se ta první vlna recenzentů, kteří před odvysíláním unisono provolávali (takhle zpětně vyhodnoceno) blouznivě vyznívající hlášky o nejlepší sérii True Detective, pouze nechala opít rohlíkem (dojmem exkluzivity, že to vidí jako první), anebo jim za to od studia regulérně něco káplo. Nejpravděpobobněji si HBO dobře spočítalo, komu to exkluzivně ukázat může, aby se dočkalo kýžených ohlasů. Asi to nebylo zrovna dvakrát těžké - po finální epizodě se zdá, že největší pozornost byla věnována tomu, aby na "děj" byly navěšeny všechny progresivní motivy, za které "novináři" automaticky přičítají body. Takže je tu dominantní hlavní hrdinka (a je jedno, že extrémně nesympatická), silně reprezentované menšiny (a je jedno, že Kali Reis na to herecky nestačí), environmentální téma a pozitivně rámovaní teroraktivisti nebo domnělá inuitská mystika spočívající v občasných ezoblábolech a bloudící digitální zvěři. Já sám stokrát radši zhlédnu prorgresivní věc než konzervativní věc, ale nebetyčně mě štve, že si někdo myslí, že to bude stačit samo o sobě. Natočte sakra v prvé řadě dobrou kriminálku. Pět epizod jsem Night Country toleroval jako otravně natahovanou, ale - dejme tomu - průměrnou kriminálku, nicméně finále považuju za výsměch příčetnému divákovi. To bylo blbé na tolika úrovních! U flashbackové rekonstrukce toho, co se na té základně ve skutečnosti stalo, jsem smíchy vyprsknul nahlas. ()

dO_od

// Mrazivý thriller dostal letos novou definici a je to čtvrtá řada Temného případu. Issa López se na to rozhodla jít trochu jinudy, než jsme u série zvyklí, do popředí postavila aktuální společenská témata jako duševní nemoci, eko-aktivismus a různé formy osamělosti, které následně spolu se zbytkem tvůrců precizně zabalila do murder mystery/hororového hávu a nechala diváky, aby se v tom pět epizod koupali, než konečně odhalila veškeré trumfy. A sedlo mi to náramně. Ať už po stránce témat, hereckých výkonů (Foster v jedné ze svých nejlepších hereckých poloh), atmosféry (kamera kouzlila v každém díle) nebo i v těch narážkách na první řadu. Lepší binge-worthy seriál tu dlouho nebyl a moje jediná výtka je, že bych si to přál ještě o dvě epizody delší, protože Ennis, Aljaška po tom vyloženě volal. Těším se na další řadu. Season 1 - 100 %, Season 2 - 70 %, Season 3 - 60 %, Season 4 - 90 % ()

• Seriál se odehrává v neexistujícím aljašském městečku Ennis, ale natáčelo se na Islandu. (raininface)

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

HBO Max se mění

HBO Max se mění

12.04.2023

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (viac)