Juliette Vidalová pracuje v ženském časopisu. Když připravuje zvláštní číslo o vítězce čtenářské soutěže, dotyčná se nedostaví, a tak musí narychlo vybrat jinou kandidátku. Shodou okolností se také jmenuje Juliette. A jméno není tím jediným, co mají společné... (oficiálny text distribútora)

rt12

Přeskakování z obrazu do obrazu, spousta humbuku a hádek, nic nedořešeno do konce. Chvílemi přemýšlíte o co tam vlastně jde. O vztahy ,o feminismus, o sex? Nakonec se utvrdíte v tom, že celý film je o hovně. Všichni moji miláčci (Annie, Marlène a Pierre), tímhle filmem šlápli vedle. ()

B!shop

No tak tohle se moc nepovedlo. V podstate nulovej pribeh, kde je bud banda feministek na dvorku a nadava na chlapy a nebo dve hlavni zensky resi svy problemy. Ve vysledku se tak nekdo kazdou chvily hada a ma to bejt asi vtipny. Bohuzel moc neni a to ani presto, ze jak Girardot, tak Jobert jsou docela fajn, Jobert to navic docela slusi. Aspon, ze obcas pribehne na pomoc Richard, ten by si sice zaslouzil hlavni roli a ne delat pricmrndavace, ale na druhou stranu aspon nehraje svyho klasickyho zmatkare, ale zarostlyho, nekdy i chlastajiciho boxera. Samozrejme ne buhvijak uspesnyho boxera, nicmene i tak to je prijemna zmena. Celkove se tu sice par forku najde, hlavni herci jsou fajn, ale to vic nez 3* neda. ()

Snorlax

Rok 1974 nebyl pro Aničku zrovna úspěšný, začátkem roku šel do kin tento film a na jeho konci Facka. Tohle je také celkem pohodový film, dokonce ho ani nekazí Adjani, jenže snímek vlastně neví, co chce. Příběh je prachmizerný, povídání o skupině feministických hipísaček je nudné. A tak Anička s Marlène zmateně těkají před kamerou, občas prohodí nějaký zvláštní dialog a zase odběhnou do jiné scény. Richarda je ve filmu hodně málo, pouze chvilky s ním mají nějaký spád a celkem slušnou úroveň. Rozčarovanému divákovi nezbývá, než ocenit charisma zúčastněných a povzdechnout si nad tím, že rok 1974 nebyl jen ve znamení Verdiktu , Vincenta, Françoise, Paula a těch druhých... a především Celého jednoho života. Forlanimu lze odpustit, neb to byl jeho jediný celovečerní režijní pokus. ()

LiVentura

Annie vs. Marléne a k tomu všemu Pierre, no panečku, to je sestavička. Přese všechno vytýkající tomuto snímku se mi líbil. Je názorově orientován jistým směrem, ale Richard roztomile, opět, klasicky bláznivý a směšný, Girardot v roli novinářky, rázné, která má názor, Jobert rověnž v roli jemné ženy s tvrdým půdorysem..! :-) ()

Enšpígl

Když jsem před filmem viděl zdejší hodnocení, říkal jsem si, blbost s triem Annie Girardot + Marlene Jobert + Pierre Richard se přece nemůžu nudit. Chyba, hodnocení tentokrát nelhalo. Annie a Pierre dělali co mohli a vlastně neposrali žádnou svou scénu, ale z hovna bič neupleteš. Film trpí větší obsahovou nicotou než naše rozkradená státní pokladna. ()

• Sama Annie Girardot (Juliette) v úspěch filmu nevěřila. Nebyla spokojena se svoji postavou, která jí připadala špatně napsaná. Ale vzhledem k tomu, že už na film podepsala smlouvu, nemohla z něj vycouvat. Snímek se skutečně nedočkal diváckého úspěchu a kiny prošel takřka bez veřejného zájmu. (Pierre)