Pre bývalého kriminálnika Paula Maguirea (Nicolas Cage) je to ako riadne tvrdý úder päsťou do tváre i slabín – keď sa pred rokmi po zrelej úvahe rozhodol obrátiť zločinu chrbtom a viesť spolu so svojou rodinou, ktorú nadovšetko miluje, pokojný a slušný život úspešného obchodníka, ani vo sne by u nenapadlo, ako sa to jedného dňa môže príšerne zvrtnúť! A ten deň... Práve nastal. Horúčkovité pátranie po milovanej jedinej dcére Caitlin (Aubrey Peeples), ktorú ktosi uniesol priamo z rodičovského domu, totiž Paula a jeho niekdajších kumpánov a najlepších priateľov Dannyho (Michael McGrady) a Kanea (Max Ryan) nezavedie na stopu jej únoscov, ako dúfali, ale... K jej mŕtvole, ktorú bezcitný vrah pohodí v parku! Pitva úbohej tínedžerky a následné balistické testy ukážu, že strela do hlavy, ktorou ju jej kat popravil, pochádza z ruskej pištole značky Tokarev TT33. Netrvá a dlho a všetkým zainteresovaných je jasné, že sa zjavne niektorý z Paulových dávnych nepriateľov rozhodol vybaviť si stále ešte otvorené účty! Paul šalie od zúrivosti i bolesti. Vie, že vlastnej temnej minulosti neujde, no on a jeho priatelia sú rozhodnutí urobiť hoc aj nemožné, aby pomstili smrť jeho dcéry! A vinník za ňu zaplatí jediným prijateľným spôsobom – vlastným životom! (TV Markíza)

Gilmour93

Tupolev.. To jsou paradoxy. Nicky bojuje s ruskou mafií a přitom jeho vosková držka se špatně nabarvenými vlasy svádí k dojmu, že si nějakou dobu poležel vedle Vladimíra Iljiče. A co teprve ten, že za vším stojí (bacha spoiler) podceněná partnerská prověrka a ledabylá úschova zločineckých relikvií.. Jediným pozitivem je celkové neoptimistické vyznění, jinak z toho čpí diletantství při choreografii akce, truchlivá bezradnost mimo ní a nedostatek snahy vytřískat z toho alespoň náznak guilty pleasure. Úplným vrcholem (de facto dnem) je pak tragikomický výkon akčního přetrhdíla jménem Cage. Já prostě nechápu, co si v podobných rolích pořád dokazuje? Být na jeho místě Chevy Chase nebo Láďa Mrkvička, vyšlo by to nastejno.. ()

sedm.1

Nevím, jestli mi padla na hlavu cihla, ale já si před tímto Cage(ovým)počinem nějak usmyslel, že se právě s tímto snímkem vynoří ze všech těch sraček, které za posledních pár let spáchal, že půjde o film, který bude mít extra koule, Cage bude drsný, nekompromisní borec, který to tam bude řezat hlava nehlava, ve výsledku to dopadlo ale samozřejmě úplně jinak, takže Cage stál znovu za prd, unavenej taťka, na jehož ksicht je čím dál odpudivější pohled, do nějaké větší akce se také zrovna nehrne a spíš se snaží o dramatické herectví, což ovšem vyloženě děsí, prostě ten chlap je fakt úplně mimo. K hodnocení filmu. Zápletka tuctová až to bolí, atmosféra žádná, napětí žádné, překvapivé momenty žádné, vizuál televizní, akce nevýrazná, postavy mdlé, spád hodně kolísavý, prostě opět nuda, Cage se vážně trápí a sledování jeho filmů je upřímně bolestivé. Já nevím, proč se ten chlap sakra neodváže? Co by chtěl víc? Nabroušený chlapík, co přijde o dceru, a tak si to jde vyřídit s ruskou mafií! Jasně, milionkrát provařený námět, ale proč by nemohl bavit, když by měl dynamiku, koule, byl drsný a temný, něco takového přeci potěší pokaždé. Ale to Cage ne, on radši bude vyměklej páprda, co bude přemítat, kde udělal chybu, a bude zpytovat svědomí místo toho, aby vzal kladivo do ruky a šel rozsekat pár ruských palic. Škoda, prostě Tokarev nestojí za nic, velká bída a s Nicolasem je fakt asi už definitivní konec. ()

PROCESOR

Tak, že ti kostlivci ve skříni jsou zavření, ještě neznamená, že nevylezou, když to nejméně potřebujeme. Jinak žádná akční jízda se nekonala, spíše děravej scénář ve stylu, už nesmíš zlobit Paule, ale detektiv John to za tebe zalepí. Jinak pokud jste úspěšný podnikatel a vážený občan, tak si stačí vzít kožený sáčko a hned jste drsný a můžete vzpomínat na starý dobrý časy. ()

BMW12

Nicolasovi Cageovi unesou dceru a on se ji vydává pomstít. Zabíjí jednoho mafiána za druhým, ovšem tak mu z toho drbe, že začne kosit i vlastní kamarády. Je to celkem dobrá akční jednohubka, i když Nicolas Cage opět jako ve filmu Outcast hraje v některých chvílích narušenýho člověka. Nick je můj oblíbenec, doted se mi líbily jeho filmy i Nickovi výkony v nich, ale to co předvádí v roce 2014 je trošku zklamání, ty jeho role už nejsou tak dobré jako dřív. ()

Marsik

Momentálně má Tokarev na kontě 52% a já tomu plně rozumím. Jelikož tenhle snímek, v hlavní roli s velkým Cageem, je jednoduše slabý. Akce-dost zvláštně natočeny a je jich na akční film pramálo. Děj-neskutečně se táhne. Dialogy-nudí. Jediné, co pozvedává finální dojem směrem vzhůru, je závěrečné rozuzlení. Nebýt toho, byla by to jednoznačně podprůměrná krimi akčňárka. Asi pouze z úcty k Nicolasovi, jehož filmy mám v podstatě rád, dávám vymodlených 60%. ()

• Paul Maguire (Nicolas Cage) vo filme jazdí na aute Mustag GT500 z roku 1967. Je to totožné auto s "Eleanor", rovnako nalakovaným vozidlom, známym z jeho predošlého filmu 60 sekúnd (2000). (MikaelSVK)
  • Na začiatku 42. minúty, keď príde Chernov (Pasha D. Lychnikoff) do izby, kde sedí Paul Maguire (Nicolas Cage), je na hodinkách čas 13:50:00. V neskoršom zábere je na nich čas 13:54:10 a následne je možné vidieť, že hodiny sú zastavené na čase 13:50:00. (domco10)