Mladá nádejná výtvarníčka Vendula sa zoznámi na vernisáži so svojim budúcim manželom Martinom. Spoločne založia rodinu. Martin buduje kariéru vo firme, ktorá vyvíja hračky a Vendula sa stará o rodinu. Martin je zväčša v práci, snaží sa zabezpečiť rodinu, na ktorú mu neostáva čas, naopak Vendula sa stará o deti a chod domácnosti a vôbec nemá čas pre seba. Každý robí pre rodinu maximum, ale zároveň sa cíti byť nedocenený tým druhým. Udalosti však neberú spád, keď manželia uzavrú stávku: Martin sľúbi, že sa postará o deti a domácnosť počas jedného mesiaca. Je totiž presvedčený, že to vôbec nie je ťažké. Nastane kolotoč humorných a nečakaných udalostí, ktoré dvojicu vrátia späť na začiatok ich vzťahu. Znova si začnú vážiť jeden druhého a navzájom sa rešpektovať. (TV JOJ)

ABLABLABLA

Jedna z těch lepších komedií z české produkce za poslední 3 roky. Ale ani tak nepřesáhne 3,5*. Musím ale uznat, že Taclík i Boková-Lišková jsou skvělí herci, jen kdyby neměli tak strašné ty dvě dcerky. No a zbytek hereckého obsazení ušel, někteří teda nevím, co tam dělali - třeba to "mihnutí se" Terezy Chlebovské, nebo minirolička typické štětkoidní sekretářky Nikol Moravcové a co teprve ta Krausova role tam? Jinak to byla příjemná a miloučká oddechovka. Hrozně moc se mi líbil ten nápad na začátku s dálničními známkami - aneb jak běžel čas. Taclík: "Lucie, co ty tady celé dny děláš?" - Moravcová: "Styk s veřejností." - Děrgel: "Fotr se nikdy nezmínil, že jeho druhý jméno je veřejnost." Taclík na svého asi dvouletého syna "Mě není úplně nesympatické, že ještě nemluvíš plynně česky." ()

Xmilden

Dobrý nápad, pohřbívá nedostatek humuru (který si tohle téma vyloženě žádalo, televizní provedení a často trošku nereálné situace nebo chování postav. Rovněž castingově bych možná obsadil postavy jinak. Většina herců komediálně mrtvá. Romantiku jsem objevil pouze v úvodu. Bohužel jen potvrzení toho že Češi malinko zapomněli jak se točí laskavé a opravdu vtipné komedie. 50% ()

Babous

Jediná hvězdička je za ty krásné pohledy na Prahu a venkov. Protivné postavy (hlavně tedy ten chlap - hlava domácnosti), zbytečně zamotaný děj a nevyužitý potenciál vedlejších postav (šéfův syn, hloupoučká blondýnka, sousedka, díky které to nakonec zdárně dopadlo). Připomeňte mi, že nikdy nechci mít děti. ()

Kimon

Po zhlédnutí: 1) Také jste měli pocit, že v Praze se nepohybují jiné vozy, než samé Mercedesy a jeden bílý Porsche? ........ 2) Řekli jste si také, že úplně všechny "dospělácké" filmové postavy jsou poněkud "na hlavu padlé" a normální jsou snad jen ty dětičky a že komedii dělá inteligentni vtipný dialog, nikoliv praštěnost navíc přehrávaná? ...... 3) Taky si myslíte, že firmou Mercedes investované peníze do sponzorství tohoto filmu jsou vyloženě vyhozené peníze? .......................................................... POKUD JSTE SI ODPOVĚDĚLI NA VŠECHNY OTÁZKY "ANO", pak asi považujete tento filmový počin stejně jako já za velmi nepovedenou a nudnou komedii. ()

ivishka

Pěkný a poklidný romantický film, který má spoustu pěkných okamžiků a milých scén. Malé dětské herečky ovšem bohužel nejsou zrovna to, co člověka upoutá k dalšímu sledování. Líbil se mi nápad někdy k začátku filmu, kde u starého auta každý rok odlepovali dálniční známku a tím vlastně posunuli tu dějovou linii o několik let dále. Nápad pěkný, ale občas pokulhávala realizace. I když byla bych sama proti sobě, kdybych neřekla, že jsem od tohoto filmu očekávala trochu více. Ovšem musím podotknout, že Marek Taclík mě poslední dobou nepřestává udivovat. ()

• Film je věnován ženám u příležitosti Mezinárodního dne žen. (jenik71)
  • Po uvedení filmu se tvůrcům často dostávalo otázky, ke byla natočena pikniková scéna Venduly (Kristýna Boková) a Aleše (Jan Budař). Našli se dokonce tací, kteří se rovnou svěřili, že na tomto místě chtějí požádat svoji vyvolenou o ruku. Autoři filmu proto prozdradili, že se natáčelo poblíž Štěchovic s doplněním přesných souřadnic. Za filmaře dodává producent Adam Dvořák: „Místo je to opravdu překrásné, i když ve mně převažuje vzpomínka, jež se k tomuto místu váže také a zase tak veselá není. Když jsme točili scénu, v níž Kristýna odjíždí otevřeným kabrioletem za průtrže mračen, jaksi jsme netušili, že uděláme průtrž tak dokonalou, že zapůjčené auto budeme muset ještě před vrácením majiteli nechat vysušit a uvést do původního stavu za nemalé peníze v servisu." (Zdroj: Turner)