90 minut

(festivalový názov)
  • Nórsko 90 minutter (viac)

90 minutter je znepokojujúca snímka poskladaná z troch navzájom nezávislých príbehov, v ktorých zúfalstvo alebo vlastné zlyhanie privedie hlavných aktérov k tragickému koncu. (sochoking)

Tess92

Tusila jsem, o co pujde, a byla jsem na to pripravena. To co jsem videla jsem vsak uplne necekala. Vim, ze na severu se na nasili evidentne divaji jinak, ale to, co bylo ve filmu ukazano mi prislo zbytecne moc. Cekala jsem neco vic na zaver, napriklad nejakou statistiku, nebo posledni zpravu, ktera by snad pusobila vyrazneji, nez explicitni nasili. Byla jsem z filmu dost zklamana, mohlo byt ukazano vic z minulosti pribehu. A zeverecna zmena z 90 na 91 minut pro me zustala nepochopena, dokud mi to nebylo vysvetleno. ()

mat.ilda

Svírajících devadesát norských minut, temnějších než Mordor. I tak můžeme žít... i když v některých případech je slovo žít docela nadnesené. K jednotlivým příběhům se vyjádřím následovně - možná by se slušelo zeptat, zda partner sdílí stejné nadšení pro dobrovolný odchod... je třeba zabít tyrana aneb takových já nelituju... a konečně, rodina má být pohromadě - za všech okolností... Odtažitě podaná deprese s krutým zakončením, kterou nebudete chtít vidět dvakrát. ()

Padme_Anakin

Zcela otevřeně musím přiznat, že jsem se s tvůrkyní tohoto filmu nepotkala, netuším, co chtěla sdělit, jaký byl její záměr (evidentně nejsem cílovka).. Nelíbilo se mi, na co se koukám, tísnivý pocit ve mně sílil a závěr byl hodně smutný, snad až drásavě bolavý.. Pochvalu za herecké výkony zaslouží ti tři zlouni, velmi přesvědčiví, takříkajíc děsivě přesvědčiví.. ()

sochoking

Čo všetko sa dá ''stihnúť '' za hod'ku a pol... Tri príbehy, ktoré končia tragicky. Či už vinou vlastného zlyhania, alebo neoprávneným krivdením, v každom prípade to nie je žiadna príjemná oddychovka na nedeľné dopoludnie. Špeciálne príbeh, v ktorom Aksel Hennie hrá vypatlaného feťáka. Tam je až evidentné, že sa niečo nepríjemné stane. Veľmi znepokojujúca snímka! 100% ()

dormouse

Těžko ohodnotit. S depresivním laděním filmu a s násilím bych se dokázala vypořádat, vadí mi ale absence motivu režisérky k natočení podobného filmu. Pořád si myslím, že umění by mělo člověka povznášet a natočit film o depresivních 90 minutách ze života 3 lidí, o nichž nevím nic, co by vysvětlovalo jejich chování, mi připadá marné a zbytečné. ()

• Celý film bol natočený v nórskej metropole Oslo. (MikaelSVK)