Prince Avalanche

• USA Prince Avalanche (viac)

Hrdiny nezávislé komedie, která získala Stříbrného medvěda na letošním Berlinale, jsou dva mladí silničáři, kteří pracují na opravě silnice uprostřed texaských lesů, poničených nedávným požárem. Dva povahově odlišní muži se zaplétají do osidel nevraživosti a teprve postupně se mezi nimi rodí porozumění... Hlavních rolí se ujali Paul Rudd a Emile Hirsch. (MFF Karlovy Vary)

=woody=

Hezký noční čas.. Cože?? Nevěděl jsem, že film o dvou chlapech v lese může být takhle originální! Nevěděl jsem, že je David Green schopen sepsat zábavný a kvalitní scénář - nevěděl jsem, že se po řadě trapáckých výplachů vrátí k opravdovému filmovému řemeslu. Nevěděl jsem, že Paul Rudd umí skutečně hrát. A nevěděl jsem, že mě tahle partička bude krásně bavit od začátku do konce.. Nuž..stalo se.. Zase jsem se měl filmově! Woo. ()

DEXTER099

Tak od Prince Avalanche jsem čekal ledacos jako například potrhlou komedii,vtipné i méně vtipnější scény,ale toto...?Nevím,ale opravdu jsem se snažil na tom filmu najít alespoň minutu vtipu nebo naopak dramatu atd,ale prostě jsem nic nenašel a když uplynula pomalu hodina stopáže tak jsem si říkal,že tohle se teda fakt nepovedlo a konec to nijak nevylepšil.Nevím možná byla důležitá prvotní scéna o vyhoření lesa a vlastně skrytý význam,že celý rádoby příběh těch dvou chlápku (který se opravdu a to doslova odehrál v tomto stylu: dva chlápci pracují jako dopravní silničáři co značí silnice a mezitím je dvakrát navštíví místní usedlík s chlastem ,do toho se Paul Rudd rozejde na dálku se svojí ženou což je sestra Emila Hirsche a to je de facto opravdu vše ) a nebyl až tak podstatný jako přežití místních lidí.Nevím,ale za mě nemohu víc jak celkově 40 % a dvě hvězdy. ()

Mackoun

Typická oddechovka, kdy nezbývá sil na žádný synapse trápící snímek a zároveň je vám líto hledět na nějakou tupou a bezduchou hovadinu... Nenechte se ovšem zmást stopáží - může se snadno protáhnout o několik desítek minut díky vracení se k prospaným scénám, které je vám líto bezmyšlenkovitě ignorovat a pokračovat ve spánku. Jak vidno, za odpočinkem se dá celkem s chutí prchat i do práce :) ()

Dont

Zvláštní a hodně pomalý film o přátelství a životních strastech, který mě nechytnul natolik, abych dal čtyři hvězdy. Nicméně musím uznat, že i den po projekci pořád cítím ten lesní klid a slyším Emila Hirsche vyprávět zážitky z víkendu. Konkrétně jeho výkon se mi zamlouval o hodně více, než v Příběhu mého syna. Všichni ostatní herci (3) také dobří, jejich výkony zdobí především přirozenost, která je příznačná pro celý snímek. Nejde si nevšimnout specifického hudebního doprovodu a „vynalézavé“ kamery, především v četných momentech, kdy si hlavní duo užívá svoje ticho. ()

FritoleXx

Minimalistický film o přátelství, samotě a problémech s nádhernou hudbou a krásnou přírodou zachycenou perfektní kamerou. Občas pobaví, ale povětšinou sledujete prostě obyčejný příběh ze života. Vím, že se takhle se označuje každy druhý film, ale to jsou kecy. Nic nevypadá přehnaně ani uměle, tohle je prostě zachycení obyčejné lidskosti. ()

• Snímka bola nakrútená behom 16 dní. (Sufferer)
  • Na začátku filmu Alvin (Paul Rudd) prochází troskami vyhořelého domu a potká starou ženu v růžovém klobouku, jak se probírá sutinami. Ženu hraje Joyce Payne, která žádné předchozí zkušenosti s herectvím neměla. Jen se probírala sutí svého skutečného domova, když ji režisér David Gordon Green objevil, poprosil ji, zda by mohl její příběh použít i ve filmu. Joyce a její manžel přišli o všechno během obrovských lesních požárů v roce 2011. Co její postava vypráví ve filmu, je tedy skutečný příběh Joyce. (Nine)