Oko dravca

• Česko Oko dravce (viac)
Akčný / Mysteriózny / Thriller
USA / Nemecko, 2008, 118 min

Réžia:

D.J. Caruso

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (viac)

Rachel je slobodná matka osemročného syna. Práve ho pustila na výlet so školským orchestrom, takže ju úprimne vystraší telefonát neznámej ženy, ktorá jej ponúkne jednoduchý obchod – život chlapca za plnenie jej príkazov.
Jerry drzý výrastok, jedného dňa objaví vo svojom pôvodne prázdnom byte zásoby teroristickej skupiny. Aj jemu neznáme žena zavolá a varuje ho, aby utiekol. On jej neverí a zatkne ho FBI. Jeden povolený telefonát a ten istý hlas dá Jerrymu druhú šancu na útek. Tentokrát sa šance Jerry chopí a stretáva sa s Rachel. Dvaja neznámi ľudia spojení neznámym hlasom pochopia, že ich osud je v rukách niekoho, kto sleduje každý ich krok a dokáže ich prinútiť aj k tým najšialenejším akciám. Otázka je prečo to neznáme žena robí? (TV Markíza)

Pumiiix

Disturbia (výrazně více) i Zloděj Životů mě od D.J. Carusa bavily a proto jsem se těšil i na Eagle Eye. Verdikt: očekávaní naplněna vrchovatě a stoprocentní spokojenost po návštěvě kina. Jako výrazně akčně laděná popcornová jednohubka je tento film takřka bez chyby. I když je někdy dost věcí na hraně, nikdy nepřeskočí přes hranici únosnosti. U akce s Porsche Cayenne mě místy trochu vadil zběsilý střih a tím pádem vzniklá nepřehlednost, jediná chybička v akčních pasážích. Triky na vysoké úrovni, stejně jako herecké duo Shia LaBeouf [Jerry Shaw] (tohle „chlapce“ čím dál více žeru) a Michelle Monaghan [Rachel Holloman] žádná velekráska, ale zato herecky nadprůměrná a dost sympatická. Jediný herec, který mi totálně nesedl do role a místy iritoval byl „komediant“ Billy Bob Thornton [Agent Thomas Morgan] – sorry ;-)) -9/10* ()

Jara.Cimrman.jr

"Přílišná obrana naší svobody se může klidně stát hrozbou pro svobodu samotnou." Ať chceme nebo nechceme, žijeme ve světě, kde jsme neustále sledováni kamerami, Facebooky, telefony, Googly, občankami s čipy, Xboxy, webkamerami a podobnými technickými vychytávkami, který se tváří, že nám zpříjemňují život. Nikomu kromě mě to nevadí? Asi ne. Tak to si tu budu muset se svými paranoiami žít sám a užívat si tento snímek, i když to trochu přehnal se spolehlivostí lidskýho faktoru. Lidi by tento dokonalej plán prostě zignorovali dřív než by začal, ale za mě to bylo hodně svižný, zábavný a lehce znepokojivý. ()

Superpero

Nepřítel státu si podal ruku s Terminátorem a vzniklo z toho Oko Dravce. Jsou tam nelogičnosti (ale ty jsou v hi-tech thrillerech povinné) a celé je to hrozná pakárna. Jenže sprintující dobří herci v dynamickém střihu, za zvuků gradující hudby, nejsou nikdy špatná věc. A špatný není ani tenhle film. Caruso to natočil svižně a je to fakt zábava. Kolikrát si řeknete "ty vole to ne že veme meganaběrákem tu policejní káru" a o to jde. Možnosti ženy v telefonu jsou tu neomezené a je super, co všechno si scénáristi jejím prostřednictvím dovolili. Sranda pak je, že na zničení zla stačila jedna dobře mířená rána trubkou od Rosario Dawson :) ()

Lateef

Borci, nepoužívejte růžovej toaletní papír, protože dřív než spláchnete, bude o tom Aria vědět a vylepí tuhle zvěst na informační tabuli nad vchod nákupního centra, kam odpoledne zavítáte pro něco do žaludku... LaBeouf v Carusoshow podruhé... svižné, výbušné, nadnesené, kostrbaté. Spousta hračiček, smrtonosných bouraček a uběhaných nožiček ve Světě náhod a úsměvných činů s mírou uvěřitelnosti na bodu 0. LaBeouf se znovu s přehledem pohybuje ve svém hereckém teritoriu, Thornton oukej, jen by ze sebe nemusel tlačit tolik rádoby cool výhružek, Monaghan a Dawson film jen zlehka zaferomonovaly. Nenudil jsem se, ale tolik přestřelený film jsem už dlouho neviděl. 80 miliónů dolarů(rozpočet)/174,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/7 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Arachneuss

Popkóóóóóóóóŕn! Naprosto jasný příběh a konec. Naprosto nepříjemná Michelle Monaghan, jenž mi celou dobu připadala jako chlap. Naprosto mrazící myšlenka o onom "Oku dravce", o možnosti sledování všech a ovládnutí života. Originální nápady a akční scény s šíleným střihem. Krásná Rosario Dawson, typický a šedivý Thornton. Vidět a zapomenout. Eagle Eye. ()

• Na bezpečnostních kamerách si můžeme všimnout, že finální scéna se odehrává 26. ledna 2009, ačkoliv měl film premiéru 26. září 2008. (c.tucker)
  • Některé scény se natáčely na přísně střežených územích Pentagonu. (zigot7)
  • Při natáčení honičky hlavních hrdinů s FBI bylo zničeno 38 aut. (zigot7)

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Tohle bolí. Ne že bych si nedovedl představit remake Honby za diamantem, ale chtělo by to schopného režiséra a hlavní představitele, kteří alespoň vzdáleně napodobí chemii, jiskřící v té době mezi… (viac)

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (viac)