„Ďalší, prosím!“ Týmto heslom sa už celé generácie riadia ženy v rodine pôvabnej zubárky Isabelle (Diane Kruger). Už viac než sto rokov totiž, akoby v dôsledku nejakej zvrátenej kliatby, všetky prvé manželstvá jej ženských predkov skončili v troskách – a až manželstvo číslo dva im prinieslo vysnívané šťastie! To, samozrejme, chce Isabelle tiež, podľa možností so svojím priateľom a kolegom Pierrom (Robert Plagnol). A preto, aby sa vyhla onej „kliatbe“, vymyslí zdanlivo dokonalý plán – rozhodne sa nájsť nejakého somára, zviesť ho, vziať si ho a obratom sa s ním opäť rozviesť, aby sa potom konečne mohla vydať za muža svojich snov! To síce možno jednoducho, keby tým „somárom“ nebol svojrázny Jean-Yves Berthier (Dany Boon), redaktor známeho cestovného magazínu, ktorého musí doslova prenasledovať od Massaiov na Kilimandžáre až do Moskvy, aby získala, čo chce! (TV Doma)

Jara.Cimrman.jr

Pokud bude někdy chtít nějaká atraktivní, bohatá a trochu pitomá blondýna patnáctiminutového manžela, tak ať se na mne směle obrátí. Jean-Yves mi totiž dal skvělou inspiraci v tom, kterak si ji povodit a užít si přitom hodně zábavy. A když pominu to, že předpokládaný manžel č. 1, který měl samozřejmě být manželem č. 2, se k Isabelle hodil daleko víc, než náhradní manžel č. 1, tak musím uznat, že jsem se nejen skvěle pobavil, ale i poučil. O čem? Třeba o tom, že na Kilimandžáru není v noci čilý turistický ruch, o tom, že divoký lev reaguje pouze na povely v němčině a samozřejmě o tom, že letět do Keni v kožichu musí být pro filcky nápad k nezaplacení. ()

Malarkey

Neuvěřitelně příjemná komedie s opět naprosto ultra mega překrásnou Diankou Krugerovou a nesmírně pohodovým Dany Boonem, kteří si to tady spolu užívají snad nejlépe, jak jen dovedou. A divák samozřejmě s nimi. Nejlepší na téhle komedii je, že je dobrá jak v momentě, kdy se Dianka pokouší o Danyho, tak i v případě, kdy Dany přijde na to, jaký zlořád Dianka je a pořád se jí rozhodne udělat hezký den. Ta romantická stránka byla tak překrásná, že jsem si jí musel pustit hned několikrát za sebou. Takové filmy mám moc rád. ()

Enšpígl

Filmům ve kterých hraje Dianka já neumím říct ne, zejména scéně, kde si Dianka zkouší těsný minišaty v tu chvíli jsem lapal po slabikáři, abych opět našel řeč. Vůbec jsem si nedivili tomu budovateli, že když viděl Dianku ve spodním prádle začali bláboli o Rusku, je to totiž jediná rozumná reakce, kterou může chlap v takovou chvíli udělat. Dianka však není to jediný co se mě na filmu líbilo, vlastěn kdžy tak o tom přemýšlím, tak na tomhle snímku se mě líbilo úplně všechno. Úplně nejvíc se mně líbila "keňská"část příběhu, která byla nejvtipnější. Moskevská část zase dokázala s Jeana udělat neskutečnýho sympaťáka a s Dianky sviňuchu obecnou. Svižná, zábavná, nevtiravá a hezky romantická kombinace, která rozdá spousty příjemna. ()

Slartibarkfast

Protože je prakticky celý děj podrobně popsán v oficiálním textu distributora, nemá cenu to nějak komentovat, nebo se na film vůbec dívat. Typická roztomilá romantická komedie se sympatickým obsazením v hlavních rolích. S celičkým filmem jsem neměl moc velký problém a zajeté standardy, které se objevují v každém takovém přeslazeném kusu, se chronologicky vynořovaly i zde. Možná to bylo malinko roztahané a některé komediální praktiky se mi zdály až příliš extrémní, ale účel to splnilo. Rozhodně stojí za zkoušku. 75% ()

Martrix

Překvapivě pohodová komedie, kde je poměr ztřeštěností, romantiky a nehloupých dialogů krásně vyvážený. Kruger i Boon jsou sympatičtí a působí mile, zápletka je ulítlá tak akorát, podíváme se na zajímavá místa... . Vlastně není moc co vyčíst. Snad jen stopáž je na komedii přetažená. Nicméně pokud je vám v milé společnosti fajn, na hodinky nekoukáte. Romantické komedie fungují tehdy, když postavám fandíte, když je očima tlačíte k setkání, polibku, žádosti o ruku. A to tady bylo splněno beze zbytku. ()

• Film sa natáčal okrem iných lokalít i v Moskve. (dyfur)
  • Když Isabelle (Diane Kruger) a Jean-Yves (Dany Boon) pozorují noční oblohu, vyjmenovávají souhvězdí severní polokoule, která jsou v blízkosti Kilimandžára jen stěží vidět. (veronikajel)
  • Jedná se o druhé společné setkání Diane Kruger a Danny Boona před kamerou. V roce 2005 se oba objevili ve snímku Šťastné a veselé. (claudel)