Osudy viacerých ľudí sa pretnú 24. decembra, v deň, kedy sa dejú vianočné zázraky. Mikuláš je moderátor populárneho rádia. Keď na Štedrý deň zavolá nešťastná poslucháčka Doris, ktorá sa márne túži zamilovať, porozpráva jej vymyslený príbeh, netušiac, že tým mení nielen ich životy, ale aj životy ďalších ľudí...Film, ktorý sa môže stať novodobou vianočnou klasikou, je v Poľsku jedným z divácky najúspešnejších filmov posledných dvoch desaťročí a jeho popularita sa veľmi rýchlo preniesla aj do ďalších krajín. (STV)

Lachtaan

Baví mě experimentovat s filmy zahraniční produkce zemí, které nejsou veřejností přijímány tak samozřejmě jako záležitosti USA, Velké Británie, Francie nebo u nás i ty naše české. A čím jsem starší a objektivnější, tím více zjišťuju, že spousta kinematograficky nevýrazných končin dokáže plodit pamětihodné klenoty. Pokud pominu Bolka a Lolka, jakživ jsem nezabruslil do čistě polské produkce. A v rámci mého předsevzetí se letos v prosinci věnovat vánoční tematice jsem se sešel rovnou s tím nejpovedenějším počinem našich severovýchodních sousedů. Já osobně nechci brát Listy do M jako středoevropskou variaci na Lásku nebeskou. Protože u mě ji svou čirostí, scenáristickou genialitou a nenuceným dojetím dokonce převálcovaly. U představitelky Doris bych se dokázal přiznat k lásce na první pohled. ()

italka63

Jsem moc ráda, že jsem si film pustila. A říkám Bravo, vážení polští tvůrci, protože film, který má každému co říct,včetně malých mouder, laskavého humoru, souhry náhod, upřímného smíchu i slz, tak to za to stojí shlédnout. Já tohle vše dostala měrou vrchovatou a tenhle snímek byl pro mně krásný vánoční film. A netuším, proč o něm nevím z televize. To takhle jednou v zasněžené Varšavě vysílalo rádio s příjemným moderátorem na živé vstupy...a jeden týpek naproti chtěl skočit z věžáku...jeden z policistů, co ho přijeli zachránit, měl mindrák...jeden neposeda kluk polil vodou vchod před činžákem ať to sviští...v jednom obchoďáku byla nadílka s rázným Santou....jen se dívejte, protože, třeba přijde....noc plná zázraků. ()

Sarkastic

„…takže se opiješ, poznáš někoho, skončíš s ním v posteli, máte šílený sex a druhý den máš fotky na facebooku, jak jste se líbali na záchodě.“ Nečekal jsem, jak moc doslovné je ve skutečnosti označení „Noc zázraků-Láska nebeská v polském kabátě“. Mladší z filmů plně využívá prvků svého staršího vzoru, tak trochu po něm šibalsky pomrkává a místy ho až škodolibě vykrádá. Ať už je to třeba kluk a otec bez ženy či takové zařazení Norah Jones a jejího Turn Me On do soundtracku filmu (a tahle „drzost“ mě popravdě rozesmála a potěšila). Jinak polská verze nabízí podobnou atmosféru, množství romantiky, o něco méně humoru a na druhou stranu více nevtíravého sentimentu (ale přitom hořkosti zároveň). Tak či tak je Noc plná zázraků moc příjemnou a úsměvnou podívanou, jejíž premiérová projekce mě sice nedokázala dostat tak moc, abych jí hned přiklepl plný počet, ale to se ostatně nepodařilo napoprvé ani Lásce nebeské, která si mě plně získala až po více zhlédnutích, takže budoucnost ukáže, jak to u mě dopadne s polským zástupcem. „Dobrý den. Jak vám můžu pomoct?“ – „Přišel jsem za synem.“ – „A za kým konkrétně?“ – „Za samolibým egoistou a arogantním tupcem.“ – „Šéfe, máte návštěvu.“ ()

hellstruck

Film o noci plné osudových setkání, náhod a .. zázraků. Pravděpodobně jeden z nejlepších vánočních filmů, přestože s Love actually bych to úplně nesrovnávala - do té to má i tak daleko. "Listy do M." hrají spíše na dojemnější strunu (kdepak komediální!), ačkoliv se to tak na první pohled nemusí jevit. Příběhy byly ale opravdu krásné a pravděpodobně se stanou součástí mého každoročního vánočního maratonu - co ale musím trochu zkritizovat je poněkud uspěchaný konec a také jeden konkrétní příběh - malý chlapec-zlodějíček, který žil očividně s matkou alkoholičkou;nedostal příliš prostoru a hlavně jeho linku jaksi pozapomněli zakončit. Škoda. Každopádně i přes tyhle nedostatky čtyři slušné hvězdičky. ()

Aluska88

Polská odpověď na Lásku nebeskou. A velmi vydařená. Jak já říkám, kdyby uměli Poláci dělat takové čokolády, jaké umí točit filmy, hned by to bylo lepší:) Noc plná zázraků přináší plno rozmanitých postaviček a jejich příběhů odehrávajících se v předvánočním období. Příběh nabízí spoustu humorných, dojemných i melancholičtějších scén. A osudy několika aktérů se v závěru filmu samozřejmě protnou. A všichni si nakonec zaslouží své štěstí. "Vypadala jako andílek, než jsem ji trefil sněhovou koulí mezi oči." :) ()

• Moderátor Mikolaj (Maciej Stuhr) informuje 24.12. rozhlasové posluchače o událostech, které se vztahují k 25.12. Platí to například o datu narození zpěvačky Annie Lennox. Sovětský svaz se rozpadl dokonce až 26. prosince. Na začátku filmu pak v českém dabingu tvrdí, že se 25. 12. 1076 konala korunovace Boleslava Chrabrého. Ten však podle dostupných údajů zemřel v roce 1025. (klukluka)