Hrdinou napínavého příběhu je řidič kamionu Wellman Santee, který se stane obětí přestřelky, při níž zahyne také jeho přítel, černoch Eddie. O devět měsíců později je Santee odsouzen za vraždu policisty. Během převozu se ho pokusí podplacení policisté zabít. Santeemu se však podaří ubránit a uprchnout. Rozjíždí se pátrání po uprchlíkovi, v jehož čele stojí šerif Cepeda. Santee se zmocní rukojmí, půvabné Rity Merrickové a v jejím terénním voze uprchne do pouště. Velení pátrací akce se ujímají detektivové Severance a Rudisill. Byli to oni, kdo zavraždili policistu a potom zatkli nevinného Santeeho. Policejní uniformy totiž ukrývají nebezpečné vůdce gangu, obchodujícího s drahými automobily. Také se ukáže, že Santeeho rukojmí je ve skutečnosti zástupkyně šerifa Cepedy. Rita si začíná uvědomovat, že uprchlík není takový zločinec, za jakého jej vydává Severance, nakonec pochopí celou pravdu a postaví se odvážnému hrdinovi po bok, aby spolu s ním svedla boj s nemilosrdnými padouchy. A jak už to v takových příbězích bývá, nechybí vedle spousty honiček, přestřelek a soubojů ani láska. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Docela snesitelný film s Dolphem Lundgrenem v hlavní roli. Největším kladem byla pěkná rychlá auta a pohledná Kristian Alfonso (škoda že ve sprše použila dablérku…). Co se samotného příběhu týče, tak žádný zázrak, ale béčkové akčňáky vždy sází a sázeli hlavně na akční pasáže, přestřelky, bitky a těch tu bylo dost. I když je pravda, že ta střílečka ve skladišti (respektive počet nepřátel versus počet vypálených kulek) byl dost přehnaný, zas ale byla sranda, jak střílel v jedné ruce z brokovnice a z druhé pistolí…Klasický průměr nic víc… ()

Mefistofelle

Z těch všech filmů, které jsem v rámci své Lundgrenovské mánie v poslední době zhlédla, ten lepší. Přitom se o tolik neliší od ostatních. Dolphin opět běhá, tváří se drsně, střílí, jezdí v autě, kopem z otočky sejme každého zmrda a k tomu si získá srdce dámy. Prostě klasika. Možná je to způsobem jakým se zde střídá akce s klidnějšími pasážemi, možná je to docela sympatickou hereckou kolegyní (protože ty ostatní v dalších jeho filmech jsou dost o ničem, jenom hezké ksichtíky), možná mám jenom ráda prostředí amerických pouští a opuštěných silnic, možná je to všechno dohromady, každopádně mě to hodně bavilo. A Dolphovi role polozáporáka sluší snad víc, než role čistokrevnýho klaďase. Takže i ten trochu blbej příběh odpouštím a s klidným srdcem uděluju tři hvězdičky. ()

Superpero

Ale jo náhodou to docela šlo bylo to sice béčko jako vyšitý, ale v těch já si přímo libuju. Scénář byl fakt debilní a některé scény (docela dost např. scéna kdy Lundgren drží svýho černošskýho kámoše a řve na něj "co je dneska za den?") vina Lundgrena to ovšem není. Dolph Lundgren byl na to filmu nejlepší a sympaticky často nosil brokovnici. Přestřelky se taky povedly i když těžce vykrádaj Zloděje od Johna Woo. Horší to ovšem začne bejt když ta ženská "specialistka na kung-fu" začne zvedat nohy (tomu se nedá říkat kopy) nevím co tím tvůrci mysleli ale většího antitalenta než tuhle herečku bys pohledal. Dolphovi pěstní souboje taky moc nejdou a oproti tomu jakej je to badass s brokovnicí, když se pere jak malá holka musíte se smát. Dále se dočkáme i nějaké té romantiky, když Lundgren pomazává svojí holku ňákou sračkou z kaktusů a oba tak roztomile papkaj bramboru (nebo co to je) bohužel je vyruší dva nezbední motorkáři.... No berte nebo nechte být ale já jsem po tomhle filmu začal mít Dolpha Lundgrena docela rád. ()

Martin741

Tieto stare filmy s mlatackou menom Dolph Lundgren /Vyhlidka na vrazdu, Rocky 4/ ma stale bavia! Film ma sice dementny scenar a ziadne/priserne herecke vykony, ale do nadpriemeru film u mna potiahli akcne sceny, nahanacky a prestrelky. Tam bol Lundgren roku 1993 stale za borca. Skoda, dnes tomu uz tak nie je. 76 % ()

otík

Tenhle film si tři hvězdičky nezaslouží rozhodně kvůli výkonům herců, ale hlavně kvůli dobře natočeným scénám s pěknými, nabušenými a určitě pěkně drahými auty. Scény s auty jsou velmi dobře a zajímavě natočené, i střihač se místy vytáhl a je jich v tomto filmu dost. Ostatní scéný, ve kterých většinou Lundgren s někým bojuje nebo na někoho střílí, případně je ostřelován on, jsou zcela nepodstatné a uboze natočené. Prostě jde o standartního Lundgrena s nadstandartním vybavením ve formě výborných automobilových honiček. ()

• S výnimkou USA, Nemecka a Veľkej Británie bol všade vo svete tento film uvedený do kín. (beso74)
  • Počas prestrelky v garáži dokázal Santee (Dolph Lundgren) vystreliť 8 rán zo 6 ranového revolvera. (beso74)
  • Původně měl snímek končit scénou u státního návladního, v němž šerif Cepeda (Geoffrey Lewis) ukazuje záběry ze skladu, kde Severence (George Segal) zabil Ritina (Kristian Alfonso) nevinného přítele. (Monco)