Steve Butler (Mat Damon) byl společně se svou kolegyní z obchodního oddělení Sue Thomasonovou vyslán na venkov do McKinley. Město trpí vleklou ekonomickou represí a pro dva zkušené obchodníky se jeho obyvatelé zdají být snadnou kořistí – hodlají jim nabídnout peníze za odkup těžebních práv na jejich farmářských pozemcích, což díky daným podmínkám většina jistě přijme jako řešení nelehké finanční situace. Vypadalo to, že vše bude za pár dní hotové. Situace se ale komplikuje – za prvé, komunita vše zvažuje společně pod vedením váženého učitele Franka Yatese, za druhé se Steve zakouká do Alice. Když se na scéně objeví noblesní ekologický aktivista Dustin Noble, dosáhnou osobní i profesní dilemata maxima. (HBO Europe)

misterz

Opäť raz len jeden priemerný snímok od Santa. Málo výrazný príbeh o jednej ekologickej dileme, ktorú musia vyriešiť po uši zadĺžení obyvatelia malého mestečka ako i hlavný hrdina sám. Dej si tu plynul voľne bez žiadnych prekvapení a s jemnou pachuťou nudy, ešte šťastie, že to pomerne rýchlo ubehlo. Koniec mi prišiel ako zo sladkej patetickej rozprávky, v realite neviem neviem... keď už sa raz človek na také svinstvo dá, tak dosť silno pochybujem, že za tých pár dní, ako vo filme, príde k rozumu. Samozrejme to všetko za cenu prázdnych vrecák. Skrátka málo uveriteľné a dramaticky nevýrazné, aj keď sa Matt Damon snažil všetkými desiatimi. 55/100 ()

MA.KI

Konverzační precizně vystavěné drama, s precizně vystavěnými dialogy. Inteligentní. Podnětné. ~ Do venkovského maloměsta přijedou v době ekonomické krize prodejci zemního plynu Steve a Sue a začíná sofistikovaná, leč záměrně odlehčeně podaná, hra o velké peníze, pravdu, tradice, odpovědnost i přírodu při snaze těchto manažerů přesvědčit místní, aby jim odprodali práva k užívání jejich pozemků pro vybudování vrtů na zemní plyn. Skvěle napsané postavy i herecké výkony (miluju Hala Holbrooka!, Matt Damon hraje též velmi dobře). Oceňuji, že tento aktuální společenský problém není vyložen černobíle, ale poměrně komplexně. ~ Promised Land je snímek o relativitě pravdy, o síle a moci peněz, o manipulaci… O praktikách velkých korporací. O industrializaci, o rozpínavosti kapitalismu… ~ ~ Peníze mohou vést velmi často ke špatným rozhodnutím. ()

JimWayne

Neotrepaný námet, kvalitne natočený s príjemnými hercami, dobrou hudbou, pekným americkým vidiekom avšak len s priemerným scenárom. Celé to plynie k záveru kde viete ako to skončí, no v skutočnosti tieto korporácie vyhrávajú nad obyčajnými ľuďmi a nie ľudia nad nimi. Priemerný film z ktorého by dokázal vyťažiť šikovnejší scenárista určite viac napr. Aaron Sorkin. 70% ()

sona123

Velmi vydařený film. Psychologické drama...jako vždy výtečný Damon (jako by ani nehrál roli - je to on, je to reálné, věřila jsem mu každé mrknutí oka). Příjemná hudba....zajímavý příběh, v závěru bohužel nechutně americký...a to je mojí jedinou výtkou. Je jasné, že Promised land nebude trhákem roku, ale rozhodně film patří do skupiny těch nadprůměrných, byť bohužel méně nápadných děl. ()

Radiq

...aneb film o naivním člověku. Tak nějak hned od začátku mi bylo jasné, že velké prachaté korporace nemůžou mít čístý štít a že Matt Damon bude jenom loutka. A o tom to vlastně celé je - jak celou dobu věří, že je ten dobrej, obhajuje svého zaměstnavatele a snaží se přesvědčit ostatní (hlavně prachama), že chce jejich dobro. Jo, on možná jo, ale motto dnešního světa je "každýho ojebat". A tak jsem viděl film od Guse Van Santa, kterej mě moc neohromil. Jen ke konci mě to trochu překvapilo. Ale nic moc. ()

• Původně měl být film režijním debutem Matta Damona, ale vzhledem ke krátké době na přípravu a k některým tvůrčím konfliktům zůstal u projektu pouze jako herec. (Dr Lizal)