Mustang

• Slovensko Spirit - neskrotný mustang (viac)

Dobrodružstvo mladého mustanga, ktorý túži získať stratenú slobodu a vrátiť sa domov k svojmu stádu. Na odvážnej a napínavej ceste divočinou amerického pohraničia prežíva nezabudnuteľné priateľstvo s mladým hrdinským indiánom z kmeňa Lakotov, prekabáti neúnavnú skupinu vojakov a zamiluje sa do kobylky Rain. (TV JOJ)

orkadimenza

Velmi krásně Hans Zimmer na svém koncertě The World Of zdůvodnil, proč se přes rady ostatních pouští i do soudntracků pro animované filmy. Stále si hraje, je tvořivý a ve svém skrytém duchu pořád zůstává dítětem. Ke Spiritu mě dovedl právě jeho soundtrack. Je to klasická tuctová pohádka, s jednoduchým dějem a nádhernou hudbou. Ale povězme si upřímně, bez Zimmerovy hudby by byl Spirit jen obyčejným animákem. P.S. Vyhněte se předabovaným písničkám Bryana Adamse. "Tón tvé trubky zní, píseň pohřební..." Opravdu skvost. ()

Koda

Spirit divoký hřebec je v mých top filmech z prostého důvodu - Hans Zimmer. Jako zkuste se zaposlouchat do té hudby hned od začátku... tak... už víte proč? To je prostě UNIKÁT!!! Je neuvěřitelné, jak Hans Zimmer dokáže z takové hudby udělat prostě světovou hudbu, která je obklopena nádechem koňských hřbetů a kapkou Vinnetou. Samozřejmě nesmím zapomenout na unikátní příběh který je netradiční v tom, že v animovaným filmu nemluví zvířata, tak jak to známe a i tak dokážeme zamáčknout slzu na konci filmu, u které díky té hudbě je to prostě neuvěřitelný doják. Už díky těm písničkám se umístil tento film k top 10 a rozhodně to měnit nehodlám! Je to drsný, je to napínavý, je to smutný ale zároveň začátek něčeho nového. V zásadě si myslím, že pokud jste tento film neviděli a i já, který moc koně nemusím, tak věřím, že tenhle film bez ohledu na to, že animované filmy jsou spíše pro děti, tak tenhle je pravý opak - je pro všechny! I pro koně, protože se tam prakticky jen řehtá. ()

Brandon

Ano, 3D animace byly velmi nepřirozené, příběh byl krapátko přitažený za vlasy.........Ale to je koneckonců jedno, ono, když se přistihnete, jak tomu mustangovi držite pěsti, některé scény vás dojímají, zasnění střídá napětí a akce, navíc vše podtrženo nádherně vykreslenými detaily koní a fantastickou hudbou (Hans Zimmer+Bryan Adams), tak máte z tohohle animáku hodně dobrý pocit. ()

kubin.

Vynikající hudba od Zimmera a Adamse, to je hlavní plus tohoto filmu. Příběh byl poměrně povedený, možná bych trošku ubral s těmi romantickými gesty mezi koňmi, ale jinak je Spirit určitě jeden z těch kvalitnějších animovaných filmů. A přátelství mezi koněm a indiánem bylo výborně vygradováno a celkově tato rovina příběhu se mi líbila nejvíce. ()

LdaVinci

Tak jsem si konečně pustil film, který je stejně starý, jako já. Byla to emocionální jízda od začátku do konce. Hudba pochopitelně geniální, když je od Zimmera a animace taky stále okouzlující.. Tady jde vidět, jak šlechetná a inteligentní zvířata jsou koně. Zároveň film předává poselství o tom nevzdávat se a další témata na zamyšlení. ()

• Zvuky, které vydávaly koně ve filmu, byly zvuky opravdových koní. (Soundtrack)
  • Film mal mať pôvodne pokračovanie v podobe druhého filmu, v ktorom mal mať Spirit syna Tornada a dcéru Thunder. Film nakoniec nebol vydaný, pretože panovala neistota nad ziskovosťou filmu. (Krnac)
  • Písničky k filmu složil a nazpíval Bryan Adams, čeští diváci zpěv uslyší v podání Fredyho Bittnera, text z angličtiny do češtiny přeložil Petr Čejka. V originále můžeme slyšet písničky na konci filmu v titulcích. Jde o tyto songy: „Here I am“, „This Is Where I Belong“, „You Can't Take Me“, „Get Off My Back“, „Sound The Bugle“, „I Will Always Return“, „Don't Let Go“, „Brothers Under The Sun“. (mar48)