Život je ples

Rodinný / Komédia
Česko, 2012, 15 h 16 min (Minutáž: 57–58 min)

Réžia:

Petr Slavík

Kamera:

Petr Koblovský

Radoslav Brzobohatý, Adam Mišík, Lenka Vlasáková, Iva Janžurová, Daniela Kolářová, Petr Lněnička, Vilma Cibulková, Igor Bareš, Berenika Kohoutová (viac)

Seriál Život je ples vypráví příběhy hrdinů různých generací, kteří se potkávají ve skalickém domově seniorů, jako jeho klienti nebo zaměstnanci. Právě sem nastupuje nová klientka Rozárka Malá (Daniela Kolářová). Její zeť ji sem přiváží, aby zde v pohodlí přečkala rekonstrukci bytu. Postupně se ale ukazuje, že jeho vztah k Rozárce není tak hezký, jak se zpočátku zdálo. (Česká televize)

milaneg

Celé je to slabší průměr (i přes autorství kvalitní scénáristky, herectví spousty nových i zkušených hvězd,...). Škoda, že to bylo šité horkou jehlou a předpokládám, že zamýšlené jen jako výplň programu-myslím, že s ideou i hereckým potenciálem se z relativní ztráty času (diváků i tvůrců) mohl stát další nezapomenutelný český seriál, jakých není nikdy dost...! ()

otík

aneb Jak se Česká televize snaží přetáhnout Nově diváka důchodce. Jistě není nic špatného na seriálu se známými herci v důchodcovském věku, ale když ČT vyhlásí snahu přitáhnout k televizi mladého diváka a střední generaci, přičemž dá v hlavním vysílacím čase seriál pro starší, tak nějak nevím, kde je chyba. I po druhém díle musím kostatovat, že jde o čistě průměrný seriál, který nikterak nevybočuje z průměrné seriálové produkce našich televizí. ()

triatlet

Jestliže jsem se snažil bez předsudků kouknout na úvodní díl a Největší scénáristka Obermannová mě překvapila jak vtipem, tak zajímavou dramatickou linkou, a navíc mě zaujaly herecké výkony, tak 2. díl a v něm opakované rádobyvtipné rozcvičky, klišé se znovunalezeným otcem, hašteření o elektrickou kytaru a další výplně a vaty nejsou ani k smíchu a pokus o drama taky dokonale zazdily. Navíc shrnutí předchozího děje v úvodu bylo neskutečně patetické. ()

baribal

Myslím, že téměř nikdo zde nerozumí televizní zábavě. Jejím posláním není suplovat úlohu kino-filmů, ale jistým kompromisem přitáhnout co největší spektrum diváků. V českém prostředí nikdy nevzniknou seriály jako Lost, Heroes, Prison Break nebo Boardwalk Empire.. a byl snad nekdo nekdy spokojen se seriály jako Horákovi na čt1 nebo s těmi břečkami co dávají na nově? myslím že ne.. Jsem velmi mile překvapen a jsem rád, že česka televize konecne zacala delat kvalitni praci. ()

duklak2

Milé překvapení. Nečekal jsem, že mě tento seriál začne bavit, ale musím uznat, že výkony některých (nebudu záměrně jmenovat) představitelů jsou nadočekávání. Nelíbilo se mi "věznění" pana Brzobohatého. To měli tvůrci tohoto seriálu vynechat. Mezi hodně dobré scénky patří ty, jak se důchodci učí pracovat s internetem a dokonce se i registrují na facebook, nebo vyzkouší i marihuanu:-) Problémy mládeže s drogami a hraním automatů se zde také hodí a donutí diváka se zamyslet nad strastmi mladých lidí. ()

• V souvislosti se seriálem vyšla stejnojmenná dvoudílná kniha Ireny Obermannové. (Willy Kufalt)
  • : V 10. epizodě dává Rozárka Malá (Daniela Kolářová) své vnučce pětisetkorunu na svetr. Barva bakonvky je ale oranžová, což poukazuje na dvousetkorunu. (Willy Kufalt)
  • Seriál měl nést původně název Elixír mládí, resp. Elixír života, později Veselý starobinec a také Třetí míza, pod kterým byl seriál zmíněn i v článku. (Willy Kufalt)