Jednej decembrovej noci v Štokholme brutálne vyvraždia takmer celú rodinu vo vlastnom dome. Prežijú len pätnásťročný ťažko zranený syn, ktorý v nemocnici bojuje o život, a staršia dcéra, ktorá s rodičmi nebýva a zrejme aj jej hrozí smrť. Pre jej záchranu musí komisár Joona Linna chlapca vypočuť. Jedinou možnosťou, ako primäť traumatizovaného chlapca, aby prehovoril, je hypnóza. Lekár Erik Maria Bark si pred desiatimi rokmi sľúbil, že hypnotizovať už nikdy nebude, ale dá sa presvedčiť, čím spustí lavínu udalostí, ktoré sa dotknú aj jeho najbližších - unesú mu syna a musí čeliť vlastnej minulosti. (TV JOJ)

George Stobbart

Ako divák nedotknutý touto knihou môžem vyjadriť iba spokojnosť. Kvalitný, temný thriller o policajtovi, ktorý pri riešení brutálneho vyvraždenia jednej rodiny požiada o pomoc kontroverzného doktora (tzv. hypnotizéra), aby skúsil niečo zistiť od chlapca, ktorý ako jediný prežil, no je traumatizovaný. Jedinú výtku mám k občasnej zdĺhavosti, kde bolo napriek tomu trochu cítiť, že sa čerpalo z väčšieho materiálu, kde sa jednoducho nedalo všetko pokryť. Ináč ale super – krásne natočené, mrazivá atmosféra, dobre zahraté a uveriteľné postavy, ktorým sa divák postupne dostáva pod kožu a pomaly plynúci; smutný, krvavý, no hlavne zaujímavý príbeh, vygradovaný a zavŕšený v napínavom finále na zamrznutom jazere. ()

M.i.k.e

knížka je sice psáná zvláštním stylem,na který je třeba si zvyknout,ale mě se až na jednu nepříliš záživnou pasáž líbila a i když bylo jasné,že film bude oproti knížce okrouhán,hodně jsem se na něj těšil a pustil se do něj sotva pár hodin poté co jsem dočetl poslední stránku.Bohužel právě díky tomu je filmový Hypnotizér pro mě zkalmáním (už druhým po Stoletém staříkovi v krátké době).Změn oproti knížce je víc než dost a bohužel tentokrát nejsou zrovna k dobrému.V zájmu toho očesat knihu která má přes 500 stránek vypadly z děje poměrně důležité věci a ty které tam zůstaly se v mnoha případech staly obětí monstrózní a kolikrát ne úplně logické zkratkovitosti.Herecké obsazení je OK,ačkoliv oba hlavní hrdiny jsem si představoval trošku jinak.Erik je ve filmu mnohem víc na pěst než v knížce a z Joony Linny udělali tvůrci scénáře tuctového detektiva,který pozbyl charisma z knížky.Po druhé takové zkušenosti během týdne si fakt nakonec nejdřív budu obstarávat filmy a až poté číst knihy...60% ()

troufalka

Za jménem Lars Kepler se skrývají hned dvě jména. Manželé Ahndorilovi se považují za pokračovatele Stiega Larsona (Lars) a jsou obvidovatelé Johannese Keplera (Kepler). Sám Larsson si vybíral ponurá témta opředená tajemstvím, psal poměrně složité těžko uvěřitelné přííběhy. Ale měly aspoň jistou logiku a spád, vykreslovaly pozoruhodné lidské vztahy, atmosféra by se dala krájet. A hlavně jejich filmové zpracování se vydařilo. Při čtení Hypnotyzéra mi nejvíce vadil vykonstuovaný příběh, který postrádal logiku. Při jméně režiséra by se dalo předpokládat, že i z takové předlohy se dá něco vykřesat, dá se natočit zajímavý film, trochu doladit nesoulad v ději, oživit postavy zajímavými dialogy. Ale to se nestalo. Postavy jsou nesympatické, dialogy nemají štávu. Příběh je poměrně komplikovaný, provádění hypnózy jen těžko uvěřitelné. Nenašla jsem nic, co většinou okoření severské detektivky, ani zajímavá kamera, žádný náznak černého humoru, zbytečně moc slov, chybí prostor pro ticho. Stejné zklamání jako u Lovce hlav. ()

žvanimírek

Téměř všechno špatně. Příběh, kterej se od knižní předlohy dost odklání, nedává moc smysl a po většinu času i dost nudí. Ale co mě nasralo nejvíc, byl hlavní hrdina. Neměl jsem až tak problém se samotným hercem jako s tím, jak ho ten rejža Lasse Hallström vykreslil. Neohroženej detektivskej frajer Joona Lina z knížek je ta tam a na plátně se prohání policajt, kterej působí stejně zmateně a přiblbe, jako českej strážník dávající botičky v Pařížský... ()

POMO

Obstojný thriller s postupným rozplietaním sofistikovanej záhady. Niektoré momenty sú predvídateľné, ale príbeh si vždy necháva v rukáve nejakú nezodpovedanú otázku. Manželské trable pokrátiť, lepšie by to odsýpalo, hoci istá hypnotická pomalosť je súčasťou hry s divákom. Ponurá stmosféra zimného Stockholmu slabšia ako tvorcovia zamýšľali, zato Mikael Persbrandt v roli hypnotizéra výborný. Vlastne najlepší na filme. ()

• Práva na tento film byla prodána do více než 30 zemí světa ještě před prvním uvedením. (morgos)
  • Cca v čase 26:35 Magdalena (Eva Melander) říká, že nenašli jinou DNA než rodiny. Jenomže Josef (Jonatan Bökman) byl adoptován (dozvídáme se později ve filmu), takže logicky musí mít jinou DNA. (PatrikP4)