Skupinka amerických studentů natáčí dokument o ilegálních přistěhovalcích do Spojených států. Vyhledají převaděče z Mexika a společně s několika rodinami projdou tajným tunelem, ve kterém se do USA pašují drogy. Do Států projdou celkem bez problémů. Jakmile se ale všichni naskládají do náklaďáku, přepadnou jejich transport neznámí maskovaní muži. Brzy se prokáže, že tito únosci patří k nemilosrdné sektě, která se přiklání k patriotismu a všechny přistěhovalce brutálně likviduje. Nastává krvavé peklo, a protože sekta si hodlá natočit vlastní dokument, jediná záchrana mladé skupiny jsou jejich kamery. (montel)

PetrPan

Xenofobie je svinstvo a xenofobové jsou svině a klidně to i podepíšu! Jednoduché a zábavné řeznické video špricnuté přímočarou obžalobou rasistického strýčka Sama, který ač sám přivandrovalec , dívá se skrze prsty na další ztracence, kteří prahnou po jeho epesním kloboučku s hvězdičkama. Sympatickým se mi jevil zejména fakt, že styl nalezené stopáže nebyl upřednostněn se záměrem býti "by reality" za každou cenu a díky tomu nepůsobí Undocumented křečovitým dojmem nepovedeného, ale zaručeně pravého, fantasy homevidea. Pro otrlejšího fanouška žánru sice nenabízí bůhvíjakou porci patologické anatomie a ani v psychickém teroru to není žádný zánět trojklaného nervu, ale celé je to natočené tak nějak srozumitelně až polopaticky, a to já rád. A po zpětné vazbě na komentář přidávám i vlastní politické přesvědčení a uvědomělý názor na věc: Svinstvo je svinstvo a svině jsou svině a klidně to i podepíšu! Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií ()

Khalesi

Myslím, že tu sa niekto celkom posnažil. Film má myšlienku aj posolstvo a je aj po hereckej a režisérskej stránke dosť kvalitne zvládnutý. Nefandím príliš kamere v štýle Blair witch, ale sem sa perfektne hodila. Nechýbalo napatie a ani hororové scény neboli hnané do extrému, len presne tak, ako mi to vyhovuje aby som sa v noci nebudila s krikom:) Znova nechápem prečo má na čsfd len 67%. ()

TommyLeeJape

Slušný nápad, ve výsledku ale celkem tuctovka. Banda cápků ve filmu, která filtruje vstup levné pracovní síly do své domoviny mě na jednu stranu oslovila svým zapálením pro věc (sice nevím jestli se někdy zamysleli nad tím kdo jim bude čistit bazény nebo kdo jim udělá taco, hmmm?), na druhou stranu však zklamala svým laxním přístupem ke skupince idiotů nudících se tak moc, že se rozhodnou nelegálním způsobem dostat do své vlastní země. Ve filmu se nám navíc opět objeví celkem rozšířený fenomén: AUTO PROSTĚ NESTARTUJE! To mě dokáže tak nasrááát. Abych to shrnul, Undocumented pracuje s originálním nápadem vcelku originálním způsobem (střídá se nám klasická kamera s found footage), bohužel však končí naprosto neoriginálně, když se navíc nedokáže vyvarovat ani tomu nejstupidnějšímu filmovému klišé. ()

Caminzind

Sadistické drama se špatnými herci a roztahaným dějem, zato s povedenou a pestrou kamerou. S postupem času a přibývajícím počtem headshotů se vytrácí napětí, a znechucení střídá otrlost a nuda. Brutalitou se musí šetřit, chlapci. Tahleta plejáda rafinovaných sado-maso čuňačinek se pomalu blížila k humiliation pornu, spíš než k horroru. ()

Morholt

Samozvaní strážci americko-mexických hranic k tomu přistupují férově. Splň test a pustíme Tě dál. Neuděláš ho, smolík - jdeš na náhradní díly. Navíc jako správní humanisté pouští děti a řeknou jim, kudy mají jít. A to je hezké. Ono by možná neškodilo bubákům řinoucím se sem z Asie i Afriky dát nějaký test z evropské historie a ze znalosti alespoň jednoho evropského jazyka, než jim umožníme získat občanství. Ale to by asi odporovalo směrnicím EU. Kvalitní thriller na neustále aktuální téma, který nakonec skončil docela dobře. 70% ()

• Tetovanie "mom" ktoré počas celého filmu môžeme vidieť Klausovi (Noah Segan) na ruke, je skutočne jeho. (metal.storm)