Po svém podivínském strýci Cyrusovi zdědí Arthur dům. Nové dědictví má však nečekané zvláštnůstky skleněné stěny popsané neznámým jazykem a především 12 naštvaných duchů. Rodina záhy zjistí, že bydlení zde je doslova o život. (oficiálny text distribútora)

Beckett51

Polonudné téměř nic s detektivem Monkem, řešícím (místo přehnané hygieny a ubodání paní domácí) dilema, kam se asi poděly jeho děti ve velkém skleněném domě obsazeném dvanácti duchama a jedním debilem. Pár nápadů dobrých a některý duchové byli taky slušně zobrazený, ale vtipu je neskutečně málo, na rozdíl od krve, které je v mnohých chvílích až zbytečně moc a závěr se taky moc nepovedl. Už jsem jen čekal, kdy se objeví kostička a Hellraiser a všechny tam rozčtvrtí na půlky (matematika mi nikdy nešla). ()

Testament

Hodně uživatelů tady 13 duchů kritizuje a já nezůstanu pozadu:). Už dlouho jsem neviděl tak nudný horor, co by mě uspával. Herecké výkony mi přisly plytké a pobíhání po skleněném domě (připomínající Kostku) po čase fádní. Samozřejmě nechybí tradiční happy end. Jéééé, už vidím ty rozzářené -náctileté, jak se rozplývají nad brutalitou některých scén. Ano rádoby-lesklý obal a shnilý vnitřek. To je 13 duchů. ()

Anticque

Efektově velice dobře zpracovaný horror, atmosféra je dost slušná, nápad z 12i duchy se povedl, nejlepší byl asi Lamač, který mě nadchl. Hlavní záminku filmu jsme rozluštil už asi po 30 minutách, ale stejně jsem musel s napětím dokoukat film jestli je to pravda, potvrdilo se. Slušný efekt byl rozpůlení chlápka dveřmi, ale jinak všichni duchové byli hustý. Chvála horroru, bez něj bych se unudil k smrti. ()

tron

Mňa to čertovsky bavilo a to Silverovu a Zemeckisovu firmu Dark Castle Entertainment (ďalej napr. LOĎ DUCHOV alebo GOTHIKA) nijako zvlášť nemilujem. Bavili ma herci (F. Murray Abraham, v rámci možností umiernený maniak Matthew Lillard ale aj „Monk“), bavil ma šikovný scenár (v podzemí „skleneného“ domu sú duchovia, dostanú sa síce na poschodia, ale vidíte ich len ak si nasadíte špeciálne okuliare a oni vám môžu fyzicky ublížiť, len ak nie je v blízkosti to „správne“ sklo s čarovným hieroglyfom, ktorý krvilačných duchov zastaví), bavili ma vizuálne PRENÁDHERNE spracovaní duchovia (ak sa o nich chcete dozvedieť viac, pretože každý z nich má „vlastný“ príbeh, odporúčam bonusy na DVD), bavila ma nádherná výprava (keď uvidíte veľký sklený dom uprostred temného lesa, možno sa aj vy spýtate, či 13 DUCHOV nezískali oscarovú nomináciu za najlepšiu výpravu len preto, že sú „obyčajným krvákom“) a bavili ma nekompromisne krvavé scény (Silver a Zemeckis sú si v podstate sami sebe pánmi a nemusia brať ohľad na nejakú trápnu MPAA, ale nakrútiť si poriadnu masakru). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/146838/13-duchov-80.html ()

MaedhRos

V mnoha ohledech spíš průměr, ale nedá se tomu upřít, že to bylo efektní. A to tak, že hodně. Příjemná, poměrně atmosférická (a vizuálně dokonale vychytaná) duchařina, která si IMHO zaslouží 6,5/10. Vychází mi to cca na 3 a půl hvězdy a s ohledem na celkové hodnocení radši přidám, než uberu. Jen škoda, že snad až na toho potrhlého senzibila byly všechny hlavní postavy buď nezajímavé nebo vysloveně iritující. ()

• Ve filmu je k vidění duchů potřeba speciálních brýlí, což je jedna z mála věcí, které byly zachovány z původního filmu. (Chatterer)
  • Ze všech makeupů použitých ve filmu trvalo nejdéle vytvoření masky pro "The Angry Princess" a to pět hodin. (Chatterer)