Veřejnost, média i policie jsou zmateni... čtyři studenti jsou nezvěstní. Osmnáct dní od jejich záhadného zmizení se objeví Liz, která jako jediná přežila. Je však zcela traumatizována a není schopna policii poskytnout žádné informace. Jediné co si vzpomíná je vojenský bunkr, ve kterém strávili zamknuti posledních 18 dní svého života. Nikdo nechápe, jak je možné, že při obyčejném bouřlivém večírku studentů, přišli o život tři mladí lidé... Ani policejní psycholožce Philipe se nedaří událost objasnit. Jak se ukazuje, Liz není schopna spolupracovat. Nerozlišuje fikci od skutečnosti nebo pravdu záměrně potlačuje. Jediné co Philipa pochopí je fakt, že si parta mladých lidí vymyslela kanadský žertík, který skončil tragicky... (oficiálny text distribútora)

Vicco

Já tleskám a upřímně nechápu ta nízká hodnocení. Temná psychologická hra, rozehraná na pozadí mrazivého příběhu. Příběh má několik verzí - někdo lže, ale kdo, a hlavně, jaký má motiv? Jen škoda, že s průběhem filmu začínalo být rozuzlení víceméně jasné, a spíš než jako šok - jak by tomuto filmu slušelo - přichází v závěru jako potvrzení domněnek, které divák po chvíli sledování získá. Tak trochu lze filmu vytknout i občasné nepochopitelné jednání některých postav v určitých situacích - například arogantní jednání Martina s vyšetřujícími policisty, které vzhledem k jeho situaci tak nějak nedává smysl. Přesto si však film za vývoj příběhu, mrazivou atmosféru a v neposlední řadě za překvapivý konec (ne, nemluvím o rozuzlení, jak jsem napsal výše , to vám dojde už dřív), zaslouží rozhodně víc, než průměrné hodnocení. ()

Tsunami_X

Sériový výlisek bez dechu, který je otravný svou podprůměrností a urážlivý svou nevypointovaností. Scénář je bohužel dělán na koleně a stejně tak proběhl i casting, který se zaměřil na mladé, krásné, nevýrazné a ve větší míře i neznámé herce. Podivné vystupňování pak navnazuje k něčemu, co nepřijde a divák je tak zmaten, otráven a znechucen. Standard s pocitem promrhaného času a zbytečné mrhání finančními prostředky. ()

Morholt

Vyvolení v díře. Bandička rozmazlenejch spratků se nechá zavřít v protileteckym krytu, kde si po tři dny hodlají užívat slastí života. Jenže co se stane, když to najednou nejde ven? Čekal jsem všechno možný od ponorky a paranoi mezi ústřední čtveřicí přes vraždícího byvakujícího maniaka až po duchy těch, co v krytu zemřeli. V tomhle případě jsem byl překvapen. Jenže chování postav, atmosféra v bunkru a vůbec celkově vystavěný příběh, to všechno mě totálně zklamalo, stejně jako herci. Další zmršenej, celkem dobrej, námět. 10% ()

POMO

Dvaja teen chalani a dve teen holky sa ocitnú v uzatvorenom podzemnom atómovom kryte uprostred lesov a po niekoľkých dňoch si začnú ubližovať. Krvavým spôsobom. Štandardný, ničím výnimočný kríženec Blair Witch Projectu a Cube, podfarbený dynamickým soundtrackom. The Hole iba mechanicky variuje sto krát videné klišé. ()

Drc

Výborný film balancující na pomezí mírného hororu, krimi thrilleru a psychologického filmu. Zpracování už klasického schématu několika málo lidí, v tomto případě středoškoláků, uzavřených ve stísněném prostoru, ze kterého není úniku. Postupně začnou pracovat emoce, které spolu s fyzickými strastmi rozleptávají psychiku a vztahy zúčastněných. K tomu se přidává postranní milostný motiv. To vše zpracované ve formě zpětného vyprávění, kdy se přítomnost prolíná s čím dál více upřesňujícími flashbacky, představující kostru filmu. I když skoro od začátku je jasné, že vše nakonec bude trochu jinak, přesto se na to dobře kouká a nudit se určitě nebudete. ()

• Natáčení probíhalo z velké části v Somersetu ve Velké Británii. (Terva)
  • Natočení scény boje s panenkou klauna trvalo 4 dny. (spiderpig)
  • Nick Hamm chtěl tento příběh natočit již v roce 1994. (Terva)